Playstationda Virüs Tehdidi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Playstationda Virüs Tehdidi
Symantec, Playstation’ların zararlı yazılım tehdidi altında olduğunu açıkladı !

<div align="center"></div>

Bilgi güvenliği alanında faaliyet gösteren Symantec, yayınladığı bir raporla 2005 yılında güvenlik alanında yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

Saldırganların, bilgisayarın dışındaki cihazlara yönelik saldırı yöntemlerine de yer verilen raporda, geleneksel olmayan cihazlara yönelik tehditlerin ortaya çıkmasının bir süredir beklendiği ve Symantec&#39;in geçen Ekim ayında Trojan.PSPBrick&#39;i (Serbest ortamda keşfedilen ve Sony PlayStation Portable PSP&#39;yi hedefleyen ilk Truva Atı) tespit ettiği de kaydedildi.

Oyun kullanıcılarına, kendisine uygulama süsü veren ve Sony dışındaki oyunların PSP üzerinde çalışmasına olanak sağlayan bu dosyayı yüklemenin çekici geldiği belirtilen raporda, &#39;Kullanıcılar, bu kötü niyetli dosyayı bilgisayarlarına indirebilir ve daha sonra bunu PSP&#39;ye transfer edebilirler. Bir kez PSP&#39;ye yüklendikten sonra da truva atı, sistem dosyalarını silerek, oyun ünitesini kullanılmaz hale getirebilir&#39; uyarısında bulunuldu.

Raporda, 2006 yılında da geleneksel olmayan platformlara yönelik yeni tehditlerin ortaya çıkacağının öngörüldüğü de ifade edildi.

CooL'n'Quiet

Üye
o üstteki resim hangi play station ben onu cözemedim :P

slayer

Üye
Atıyolaaar....
2 kuruş ( ) fazla kazanmak için konsol üreticilerine baskı yapma amaçlı yalanlar...

kikaksk

kikaksk

Üye
bi zaten play statiom kalmıştı ....

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
<div class='quotetop'>(ardadoganer &#064; Jan 19 2006, 06&#58;48 PM) [post=256762]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
o üstteki resim hangi play station ben onu cözemedim
[/b][/quote]

Karıştırma.

Atakan

Atakan

Üye
pes artık yaaaaa

Fatih[Sag0]HiphoP

Fatih[Sag0]HiphoP

Üye
bi bu eksikti.

lyon_69

lyon_69

Üye
:(vay be platstationda virüsünü bulmuşlar adamlara bak şaşılacak şey yaa

Feel It

Feel It

Üye
Ya zaten bi şeyi doğru dürüst yapamıcaklar afedersiniz ama virüs lafını duyunca sinirlerim gerilmeye başladı artık kötü sözler kaçırcak gibi olup kendimi zor tutuyorum :@

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...