PlayStation 5 vs Xbox Series X - Teknik Özellikler

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
PlayStation 5 vs Xbox Series X - Teknik Özellikler
Yeni nesil oyun konsolları PlayStation 5 ve Xbox Series X'in teknik özellikleri belli oldu. PlayStation 5 ve Xbox Series X teknik özellikler karşılaştırmasını aşağıdan görebilirsiniz.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bunların Yerinde Olsam Dvdyi Kaldırır ya İnternet yada Usb Sürücülerden Devam Ederdim

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Bunların Yerinde Olsam Dvdyi Kaldırır ya İnternet yada Usb Sürücülerden Devam Ederdim

Oyun boyutları giderek artıyor. İndirme hızları maalesef herkes için kabul edilebilir değil. Google Stadia gibi bulut tabanlı değiller sonuç olarak.

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Oyun boyutları giderek artıyor. İndirme hızları maalesef herkes için kabul edilebilir değil. Google Stadia gibi bulut tabanlı değiller sonuç olarak.
Şu An Çoğu Evde Fiber Var Aslında Min 20 30 Mbps İndirme Hızı Sunuyor Çoğu İnternet.Blurey Okuyucular Çok Pahalı.Fiyatlarida Düşürür bu.Hiç Olmadı İsteğe Bağlıda Sunabilir
Mesaj birleştirildi:

Eskiye yönelik uyum için önemli.
Dayı Yıl 2020 Eskisimi Kaldı :D

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Şu An Çoğu Evde Fiber Var Aslında Min 20 30 Mbps İndirme Hızı Sunuyor Çoğu İnternet.Blurey Okuyucular Çok Pahalı.Fiyatlarida Düşürür bu.Hiç Olmadı İsteğe Bağlıda Sunabilir

Şimdi baktım bilmeyenler için paylaşayım. Optik okuyucu PS3 için 66$, PS4 için 28$'a mâl olmuş. 28$ şu an 182 TL :hmmm Diğer parçaların fiyatarını da görebilirsiniz. Bakalım PS5 ne kadar olacak.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Şimdi baktım bilmeyenler için paylaşayım. Optik okuyucu PS3 için 66$, PS4 için 28$'a mâl olmuş. 28$ şu an 182 TL :hmmm Diğer parçaların fiyatarını da görebilirsiniz. Bakalım PS5 ne kadar olacak.

Ta Ps5 Deki Optik Sürücü Allah Bilir Kaç Paradır :tebessüm: Bide Bluray Mi Değil Mi Oda Belli Değil Sanırım?

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Ta Ps5 Deki Optik Sürücü Allah Bilir Kaç Paradır :tebessüm: Bide Bluray Mi Değil Mi Oda Belli Değil Sanırım?

SSD beni daha çok düşündürüyor. En büyük fark o olacak. Bluray ama kapasiteden dolayı bazı oyunlar 2 DVD ile gelmeye başladı.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
SSD beni daha çok düşündürüyor. En büyük fark o olacak. Bluray ama kapasiteden dolayı bazı oyunlar 2 DVD ile gelmeye başladı.
Ssd Gereksiz Bence SSHD Kullansalar Daha İyi.Sistemi Kur Hızlı Bölüme Gerisinede Oyun Daha Mantıklı :bilmm Kaldıkı SSD den Oyunu Açarken Yine Ram ve Gpu Engeline Takılacak.Pcde Fark Göremiyorum Açılışta vsde O Yüzden Yine Gereksiz Kalıyor

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Ssd Gereksiz Bence SSHD Kullansalar Daha İyi.Sistemi Kur Hızlı Bölüme Gerisinede Oyun Daha Mantıklı :bilmm Kaldıkı SSD den Oyunu Açarken Yine Ram ve Gpu Engeline Takılacak.Pcde Fark Göremiyorum Açılışta vsde O Yüzden Yine Gereksiz Kalıyor

Xbox'ın paylaştığı videolara bak derim. Microsoft, Xbox Series X'in teknik özelliklerini açıkladı

Oyunlar arası geçiş ve yüklemede bekleme yok ki PS5'de ki SSD Xbox Series X'e göre 2 kat daha yüksek değerlere sahip. PS4'e göre 100 kat daha hızlı.

Ekli dosyalar

• Beğen
ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
O Kadar Fark Oluyor Mu :hmmm O Zaman Pcdeki Oyunlarda Neden Olmuyor Hadi Ateistler Bunu Açıklasın :oha:

İşletim sistemi, dosya sistemi vs fark gösterebilir. En önemlisi SSD performansı. Örneğin şu an piyasada iyi olarak gösterilen 3.5GB/s okuma hızına sahip 1 TB SSD'nin fiyatı ortalama 1500 TL. Xbox Series X'de 2.4GB/s okuma hızına sahip 1TB SSD var. PS5'de ise 5.5GB/s 825GB SSD var.

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
İşletim sistemi, dosya sistemi vs fark gösterebilir. En önemlisi SSD performansı. Örneğin şu an piyasada iyi olarak gösterilen 3.5GB/s okuma hızına sahip 1 TB SSD'nin fiyatı ortalama 1500 TL. Xbox Series X'de 2.4GB/s okuma hızına sahip 1TB SSD var. PS5'de ise 5.5GB/s 825GB SSD var.
Valla Sistem iyiymiş.Belkide Elma Gibi İşletim Sisteminden Ötürü Açıyordur.Çünkü Pc Platformunda Maalesef Çok Geç Sürüyor

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Mesaj birleştirildi:

Dayı Yıl 2020 Eskisimi Kaldı :D
Ps 4 oyunları için uyum önmli

Üst Alt