PinePhone: Linux tabanlı, uygun fiyatlı telefon

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
PinePhone: Linux tabanlı, uygun fiyatlı telefon
Linux tabanlı ve uygun fiyatlı PinePhone ön siparişe sunuluyor. PinePhone 15 Kasım tarihinde 150$ fiyat ile ön siparişe sunulacak.

PinePhone teknik özellikler:
  • Allwinner A64 Quad Core SoC with Mali 400 MP2 GPU
  • 2GB of LPDDR3 RAM
  • 5.95″ LCD 1440×720, 18:9 aspect ratio (hardened glass)
  • Bootable Micro SD
  • 16GB eMMC
  • HD Digital Video Out
  • USB Type C (Power, Data and Video Out)
  • Quectel EG-25G with worldwide bands
  • WiFi: 802.11 b/g/n, single-band, hotspot capable
  • Bluetooth: 4.0, A2DP
  • GNSS: GPS, GPS-A, GLONASS
  • Vibrator
  • RGB status LED
  • Selfie and Main camera (2/5Mpx respectively)
  • Main Camera: Single OV6540, 5MP, 1/4″, LED Flash
  • Selfie Camera: Single GC2035, 2MP, f/2.8, 1/5″
  • Sensors: accelerator, gyro, proximity, compass, barometer, ambient light
  • 3 External Switches: up down and power
  • HW switches: LTE/GNSS, WiFi, Microphone, Speaker, USB
  • Samsung J7 form-factor 3000mAh battery
  • Case is matte black finished plastic
  • Headphone Jack

• Beğen
Tepkiler: Karacaahmet1993

Karacaahmet1993

Karacaahmet1993

Kapalı Hesap
Linux candır.Android gibi bir casus işletim sistemi yerine bunu tercih ederdim Türkiye' de satılsaydı.

djhiguramos

djhiguramos

Üye
pinebook'tan sonra gördüğüm en güzel cihazlardan biri olabilir, bu cihazda isterseniz android isterseniz openbsd bile çalıştırırsınız(kafayı kırmış bir developer bulursanız windows on arm bile çalıştırabilirsiniz- donanım çok yeterli değil ama-) Zaten orange pi kartlardan çok bir farkı yok bunun bildiğiniz gibi istediğiniz işletim sistemini(tabi ki uyumlu olanları) sd karta yazıp oradan boot ediyorsunuz çok güzel bir wiki sayfası da kurmuşlar linux-sunxi diye aratınca bulabiliyorsunuz. Bu tarz cihazlarda her şeyin ayrı olması geliştirme açısından kolaylık sağlar mesela şarj için dc barrel jack olsa onun için ekstra kod yazmanız gerekmez iş yazılım tarafına taşınmadan halledilmiş olurdu. Ayrıca şunu belirteyim armbian androidden inanılmaz hızlı hem açılış süresi hem ram kullanımı tabi onun için mobil tarafta uygun bir desktop environment yapıldı mı bilmiyorum ama jwm biraz modifiye edilse bile iş yapar. 4-8 tane de gpio koysalar keşke dışarıda telefon evde bilgisayar elektronik hobilerimle ilgilenirken arduino gibi kullanabilsem.

• Beğen
Tepkiler: Buğra

Üst Alt