Peynirli Börek Tarifi

Sponsorlu Bağlantılar

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
Peynirli Börek Tarifi
Hazır yufka ile hazırlanan çok pratik bir börek tarifi vereceğim sizlere bayanlar hem kolay hem çok lezzetli bir börek oluyor yapıp tadına baktıktan sonra bana hak vereceğinizi düşünüyorum hatta garantisini veriyorum

Peynirli Börek İçin Gerekli Malzemeler

3 Adet Hazır Yufka
Yarım Paket Margarin
Yumurta Sarısı Üzeri için
İçi için Peynir ve Maydonoz

Önce Böreğimizin içini hazırlıyoruz yapmamız gerkeen şeyi tahmin edersiniz peynirimizi ezdikten sonra ince kıyılmış maydonozları ilave edip karışıtıryoruz iç malzememiz hazır.

Daha sonra yufkaların üçünü üst üstte katlarını açmadan tezgaha serin önce ortadan ikiye kesin sonra diğer taraftan 4 de kesin tekrar kesinn üçken şeklinde 12 parça olacak şekilde kesin.

Daha sonra içine erimiş margarin sürün ve iç malzemesidne koyun kalın kısmından ince kısmına doğru sarın yumurta beyazına batırıp yapıştırın uçlarını bu şekilde tüm yufkaları hazırlayın.Böreğimiz hazır dilersenz hemen bir kaç dakika soğuk suda bu şekilde bekletip skın tepsiye dizin üzerine yumurta sarısı sürün dilerseniz çörek otu veya susam serpin 180 derece fırında kızarıncaya kadar pişirin.Dilerseniz hazırladığınız börekleri buzdolobı poşetinde koyarak buzlukta muhafaza edebilirsiniz misafiriniz geldiğinde yine suda bekletip tepsiye dizin yumurta sarısı sürüp pişirin.Afiyet olsun...