Petran GUI 1.01 TR Windows 7 & Xp

Sponsorlu Bağlantılar

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi

Bilgisayar üzerinde exe ve dll leri unpack (parçalamak) ve pack (paketlemek) için yarayan pc uygulamasıdır.

Teşekürünüzü konuyu beğenerek te iletebilirsiniz....

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: okanaytimur, yasin213, blntsrm200 ve 14 diğerleri

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
Çok kullanışlı bir program. Bununla unpack yaptığımız dll leri ve exe leri HEX kodlarını kullanarak düzenleyebiliyoruz :)

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Çok kullanışlı bir program. Bununla unpack yaptığımız dll leri ve exe leri HEX kodlarını kullanarak düzenleyebiliyoruz :)

Hex son çaredir ben çok nadir işim düşer hex e her uzantı için bir araç var ben genelde türkçeleştirme için rsc qml exe dll txt ve bir kaç daha farklı uzantıyla işim oluyor bunların hepsinin araçları var

anılbaran

anılbaran

Üye
sagol uygun zamanda denicem :)

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
Hex son çaredir ben çok nadir işim düşer hex e her uzantı için bir araç var ben genelde türkçeleştirme için rsc qml exe dll txt ve bir kaç daha farklı uzantıyla işim oluyor bunların hepsinin araçları var

Türkçeleştirmede bu araçlar kolaylık sağlıyor sanırsam :) Lazım oldu mu kullanıyorsun işte :) Bizim işlerimizde de HEX bazen çok gerekli oluyor.

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
hex işin köküdür aslında hexle yapılmayacak şey yok ama hex kullanmak özellikle hex ile açılan dosyada nereleri değiştirileceğini çok iyi bilmen gerekir ama böyle araçlar hem kolay hemde zamandan kazanır ve az bilgiyle çok daha faydalı işler yapılabiliyor

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
Katılıyorum :oke: HEX işi çok uzun ve karmaşık.

Pesimistt5

Pesimistt5

Üye
.dll Uzantılı dosyayı tıklıyorum paketi aç diyorum ne gelen var ne giden kalıyor öyle. :) Daha fazla mı beklemeliyim?

• Beğen
Tepkiler: noss_bar
Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
Hayır hemen gelmeli :hmmm Bir yerde hata var?

fLuke!

fLuke!

Üye
Ben de unpack yapıyor ama sonra nasıl değişiklik yapıcaz anlamadım win32'ye falan mı çeviriyor ki?

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
unpack dosyanın kodlarının değiştirilebilir olmasını sağlıyor. Mesela unpack yapılan dll de ben, 4006 diye aratıp bunu 7801 yapıyorum ve dosyayı kaydedip CFW'de kullanıyorum. Böylece örneğin küçük QWERTY klavye etkinleşmiş oluyor.

• Beğen
Tepkiler: fLuke!
Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
Bilmem, programı ben devamlı kullanıyorum. Unpack yapınca, programın bulunduğu dizinde unpacked diye bir klasör oluşuyor, dosyanın açılmış hali orda oluyor :)

• Beğen
Tepkiler: noss_bar
noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
:) arkadaşlar bu kadar dert yapacağınıza bir pm atsaydınız yaa :) asla cevapszı bırakmazdım neyse uygulama nasıl kullanılır dha doğrusu bunun gibi araçlar kullanılarak nasıl türkçe çeviri yapılır imzam daki konu linkine tıklayarak bakabilri ve öğrenebilirsiniz

melihcaneker1

melihcaneker1

Üye
paketi aç diyorum ama klasör falan geldiği yok

PremiumWork

PremiumWork

Üye
Tesekkurler

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi