PC Tepki Yok!!!

Sponsorlu Bağlantılar

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Polemik olsun diye söylemiyorum ama İstanbul'un göbeğinde doğup büyüdüm (bırak teknik servisi bütün anadoludaki servisleri toplasan Kadıköy'deki yazıcıoğlu pasajı etmez yani) ve özetle söylemek gerekirse benim bu ülke geneli hakkında güven sorunum var.
Sizlere de tavsiyem mümkün olduğunca kendi kendinize yetmeye çalışın.

Laptobun DVD sürücü bozuldu 150 liraya yenisini taktırdım kullandım.

Demek ki 50TL çöpe gitmiş.

PALA.

PALA.

Üye
Opera mini açmıyo goruntuyu pc benım değil kuzenimin Lenovo Ideapad 100 15ibd
O çıkan kablo bataryaya aittir.
Aşağıdaki videoda 12. dk dan sonra izleyebilirsiniz ama adam akıllı adammış sökmemiş sadece bakıp görebilirsiniz...
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve DeV/AsA
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Eskiydi zaten maksat idare etmekti. Yoksa almayacaktım. Çok şükür artık bilgisayarim bozulmuyor. Ne yaptığını bildigin sürece o alet asla bozulmuyor. 20 sene önce aldigimiz ilk bilgisayar bugün hala sorunsuz çalışıyor.

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Zamanında biosda meydana gelen yazılımsal bir bug yüzünden Samsung Türkiye yetkili servisi anakart değiştirip bana yüklü miktarda masraf çıkartmaya kalkmıştı.
Bilgisayarın sıfır fiyatının yarısı kadar masraf çıkartılar ve bu sorunda kullanıcı olarak benim hiçbir suçum yoktu, sadece microsoftun yerleşik imaj aracı ile imajı geri yüklemiştim ve bu sorundan madur yüzlerce kişi olmasına rağmen küresel sömürgeler sadece kar dan başka şey düşünmediler.
Oturdum aylarca uğraştım, tüm siteleri araştırdım ve 1 dk da yazılımsal sorunu çözdüm. Yani koskoca servis bile bizi sömürüyorsa gerisini siz düşünün...

Ben daha vahim olaylar da biliyorum.
Yurt dışında üretim hatası nedeniyle geri toplatılması kararı verilen büyük markaların bilgisayarları Vatan Bilgisayar gibi zincir mağazalarda hiç sorun yokmuş gibi satıldı insanlara.Şimdi durum nedir bilmiyorum ama 10 senedir kapısından girmiyorum artık.Silikon Vadisi programını hatırlayan varsa o zamanlar iyiydi işte herşey.

Ne yaptığını bildigin sürece o alet asla bozulmuyor. 20 sene önce aldigimiz ilk bilgisayar bugün hala sorunsuz çalışıyor.

Buna da katılıyorum.
2002 üretimi MSI 645 Ultra-C + Pentium 4 1.70 GHz + Evga GeForce 6200 masaüstü bilgisayarım halen çalışıyor mesela.
Packard Bell laptobum 9.yılında bozuldu (hergün saatlerce oyun).

Kullandığın ne olursa olsun iyi tanırsan ömrü boyunca kullanabilirsin.
Telefonlar için de aynı şey geçerli (işletim sistemi hariç).

• Beğen
Tepkiler: PALA.
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Valla ben hala Xp ile 7 kullaniyorum. 10 a çıktığı günden beri ısınamadım çünkü fazlası ile gereksiz programla geliyor. Sadelik bana yetiyor. Varsın destek bitsin zaten birşey yapmıyorum. Yeni PC alinca da 7 kurup kullanmaya devam edicem.

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
O çıkan kablo bataryaya aittir.
Aşağıdaki videoda 12. dk dan sonra izleyebilirsiniz ama adam akıllı adammış sökmemiş sadece bakıp görebilirsiniz...
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Evet aynı kablo, bulmuşsun yani.
Emek verip izlemişsin tebrikler gerçekten. :thumbup:

• Cool
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Valla ben hala Xp ile 7 kullaniyorum. 10 a çıktığı günden beri ısınamadım çünkü fazlası ile gereksiz programla geliyor. Sadelik bana yetiyor. Varsın destek bitsin zaten birşey yapmıyorum. Yeni PC alinca da 7 kurup kullanmaya devam edicem.

Windows Xp benim için de çok önemli olduğu için nostalji bilgisayarımda ömür boyu yaşayacak.
Ancak normal bilgisayarımda en güncel Windows 10'u kullanmak dışında bir seçeneğim yok.
Keşke olsa da Windows 7 kullansam.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Windows Xp benim için de çok önemli olduğu için nostalji bilgisayarımda ömür boyu yaşayacak.
Ancak normal bilgisayarımda en güncel Windows 10 kullanmak dışında bir seçeneğim yok.
Keşke olsa da Windows 7 kullansa.
Yeni PC alinca 2 sistem kullanıcam. Bilgisayarla gelen 10 silip kendim tekrar kurucam. Gerekmedikçe 10 kullanmıcam. Ben eski bilgisayarlara çok meraklıyım. Hep youtubeda retro kanalları izliyorum ve çok imreniyorum. Amerika'da bir yer var istediğin tüm eski parçaları toplayıp bilgisayar yapabiliyorsun. Mükemmel.

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA
PALA.

PALA.

Üye
Yurt dışında üretim hatası nedeniyle geri toplatılması kararı verilen büyük markaların bilgisayarları Vatan Bilgisayar gibi zincir mağazalarda hiç sorun yokmuş gibi satıldı insanlara.Şimdi durum nedir bilmiyorum ama 10 senedir kapısından girmiyorum artık.Silikon Vadisi programını hatırlayan varsa o zamanlar iyiydi işte herşey.
Bilmez olurmuyum, bir sürü markadan sadece asus geri topladı hatalı chipsetli cihazları ama bunu bile bile büyük firmalar vatandaşlarımızdan mahrum ettiler...

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve DeV/AsA
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Yeni PC alinca 2 sistem kullanıcam. Bilgisayarla gelen 10 silip kendim tekrar kurucam. Gerekmedikçe 10 kullanmıcam. Ben eski bilgisayarlara çok meraklıyım. Hep youtubeda retro kanalları izliyorum ve çok imreniyorum. Amerika'da bir yer var istediğin tüm eski parçaları toplayıp bilgisayar yapabiliyorsun. Mükemmel.

Retro takıntısı bende de var, olduğu için zaten masaüstü bilgisayarıma yıllar sonra Amerika'dan sıfır Evga GeForce 6200 getirttim.Çünkü AGP formatında grafik kartı neredeyse 10 yıldır yok.Eski FX5500 yanınca sipariş verdim ve şaşılacak derecede termetiz jelatinli kutuda geldi.En ufak bir hasar bile yoktu, gerçi Evga'nın kendi sipariş kanalından aldım, belki de fabrikada kalan son kutulu ürünü ben aldım bilmiyorum :).

Game Boy Advance'ime de bu sene çok para yatırdım.Yeni kabuk, cam lens, Omega Kartuş derken 500TL verdim.
Hastalık gibi birşey.
Ama verdiği zevk dünyalara bedel.

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Bilmez olurmuyum, bir sürü markadan sadece asus geri topladı hatalı chipsetli cihazları ama bunu bile bile büyük firmalar vatandaşlarımızdan mahrum ettiler...

Ya ne yaptın sen şimdi yaramı deştin yine. :D
Benim Packard Bell Easy Note LS 17'de Sandy Bridge 'ydi.Üretim hatası olduğu gerçeği yıllar sonra öğrendim ama ikinci HDD olmadığı için söz konusu olan performans kaybı ve ölüm yaşanmadı.
Benimkinin ölümü AMD GPU'dan oldu malesef. :D

• Cool
arslan3332

arslan3332

Üye
Sorunu çözdün mü? Resimde net değil ama gördüğüm kadarıyla touchpad soketi o ayrıca bu tür işlerde işi ustasına bırakma taraftarıyım aksi halde cihaz elinizde kalma riski büyük tabi gerçekten usta bulmak zor bulduğunuz da parayı düşünmeden verin zarar değil kâr etmiş olursunuz

PALA.

PALA.

Üye
Keşke olsa da Windows 7 kullansam.
W7 çoğu güncel donanımı desteklemiyor, en basitinden usb 3.0 yok.
Onunla kalsa yine iyi daha bir çok yönden yeni donanımı desteklemiyor, desteklesede verimini ciddi manada düşürüyor.
Sadelik elbette güzeldir ama bazen olanı olduğu gibi kabullenmek gerekiyor. Şuan w7+w10 beraber kullanıyorum, fark çok net.

• Beğen
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
W7 çoğu güncel donanımı desteklemiyor, en basitinden usb 3.0 yok.
Onunla kalsa yine iyi daha bir çok yönden yeni donanımı desteklemiyor, desteklesede verimini ciddi manada düşürüyor.
Sadelik elbette güzeldir ama bazen olanı olduğu gibi kabullenmek gerekiyor. Şuan w7+w10 beraber kullanıyorum, fark çok net.

Evet özellikle Windows 10'u zorunlu kılan SSD yönetimi zaten.
Bir de bu son Windows 1909 (19H2) işlemci çekirdekleri arasında performansı en güçlü olana göre yük dağıtması yönünden önemli bir güncelleme hatta devrim gibi bir yenilik.

Ama Microsoft güncelleme politikasını kesinlikle gözden geçirmeli, böyle bir saçmalık kesinlikle olamaz, global lansmanı daha yeni yapılmış bir bilgisayar alıyorsun uygun sürücüsü daha çıkmadan Windows versiyonu değişiyor.Ne kadar büyük marka alırsan al sürücüler Windows'un güncellemesine yetişemiyor, dolayısıyla sürücü kaynaklı donanım problemi yaşıyorsun.Eski PC'nin belki de tek avantajı o, tüm sürücüleri Windows 10 çok net tanıyor ve sıfır sorun kullanıyorsun.

Ama şu an yeni Hp başımı biraz ağrıttı ve ağrıtmaya devam edecek gibi görünüyor.Hp tam uyumlu sürücüyü çıkarıyor Windows 10 sürüm atlıyor, böyle bir saçmalık işte. :cnfsd:

Son düzenleme:
  • Beğen
PALA.

PALA.

Üye
Ya ne yaptın sen şimdi yaramı deştin yine. :D
Benim Packard Bell Easy Note LS 17'de Sandy Bridge 'ydi.Üretim hatası olduğu gerçeği yıllar sonra öğrendim ama ikinci HDD olmadığı için söz konusu olan performans kaybı ve ölüm yaşanmadı.
Benimkinin ölümü AMD GPU'dan oldu malesef. :D
Sağlam bir bilgisayarcı tanıdık ile o sorunu beraber aştık, tabiri caizse bios yazılımı üzerinde modifiye yaptık ve ssd tam performans çalışır duruma getirildi... Zaten o dönemde ssdler daha piyasada yoktu, ilk çıkan serilerde rezaletti, bu yüzden yediğimiz kazığın farkında değidik :D

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
Evet özellikle Windows 10'u zorunlu kılan SSD yönetimi zaten.
Bir de bu son Windows 1909 (19H2) işlemci çekirdekleri arasında performansı en güçlü olana göre yük dağıtması yönünden önemli bir güncelleme (Hatta devrim gibi bir yenilik).
Yakında onada bir göz atıcam tekli cpu performansı özellikle düşük sistemler için iyi bir özellik.
Diğer yandan meltdown ve spectre açığında meydana gelen kaybında telafisi gibi oldu.
Ben 1607 den çok memnunum, üst versiyonlarıda denedim yükseltmeyede ihtiyaç duymadım 1909 verimli olduğu kadar sorunsuzdur umarım.

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
yediğimiz kazığın farkında değidik :D

:kıskıs: Evet ya.

Ama olsun, senelerce çok severek kullandım, bilgisayarımı öyle seviyordum ki bozulduğu gün ne yalan söyleyeyim ağladım.
Şu an görsen ilk alındığı gün gibi kutusunda tertemiz duruyor, kasası, klavyesi bembeyaz, donanımları sorunsuz, ama anakart gitti işte.Yeni bilgisayarım çok üst seviye olsa da ben eski bilgisayarımı özlüyorum sanki, umarım zamanla unuturum.

Not: Ama çöpe atmayacağım, Aliexpress'te anakartı buldum ama 600TL çok gibi geldi bana.2011 model bilgisayara şimdi fazla bir para, elim düzelirse hiç düşünmeden alırım, kafaya taktım çünkü.

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
:kıskıs: Evet ya.

Ama olsun, senelerce çok severek kullandım, bilgisayarımı öyle seviyordum ki bozulduğu gün ne yalan söyleyeyim ağladım.
Şu an görsen ilk alındığı gün gibi kutusunda tertemiz duruyor, kasası, klavyesi bembeyaz, donanımları sorunsuz, ama anakart gitti işte.Yeni bilgisayarım çok üst seviye olsa da ben eski bilgisayarımı özlüyorum sanki, umarım zamanla unuturum.

Not: Ama çöpe atmayacağım, Aliexpress'te anakartı buldum ama 600TL çok gibi geldi bana.2011 model bilgisayara şimdi fazla bir para, elim düzelirse hiç düşünmeden alırım, kafaya taktım çünkü.
Benim eski toprakda yenilere taş çıkartıyor ama içindeki elektronik malzemelerden tutunda ekran paneli ve bataryanında ortalama 10 yıl ömrü var.
9-10 yıllık cihaz her an bir sıkıntı çıkabilir, seziyorum :hmmm o yüzden yatırım yaparken bunlarıda göz önüne alın, eğer 600 lira cihazı 4-5 yıl daha götürecekse yeni anakart alınabilir.

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
kabloyu takınca düzelir. ben de temizleyip geri takayım dedim power tuşu bozuldu, sonra yaptırdık. şimdi de bak benim bazı tuşlar çalışmıyor. bende de lenovo ideapad var.

PALA.

PALA.

Üye
@Kavalcılı Köyün Faresi senin çaren format :)
Lenavonun bu serilerinde kullanıma bağlı anakart çatlaması vb. arıza çok oluyor, narin cihazlar bunlar, kullanırken dikkat etmek lazım...

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2553318 ve MAERKEK

Üst Alt