PC Tepki Yok!!!

Sponsorlu Bağlantılar

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Ben bir kere laptop kullandım onu da hiç temizlemedim. Hiçbirsey de olmadı. Zaten bir daha da laptop hayatta kullanmam.

Silinen Üye 2620825

Silinen Üye 2620825

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Neden ki? Bana Masaüstü daha kötü geliyor çünkü ben hep aynı yerde durmuyorum sürekli bir yerlere giderken laptopuda götürüyorum.

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Kapakta kablo nereye takılacak buldun mu o videoda göremedim ben o sadece söküyor

E tamam işte, önemli olan nereden söktüğü.
Anakartı bileşenlerinden nasıl ayırdıysan işin bitince aynı sırayla toplayacaksın.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Üniversitede kullanmak için almistim. Kesinlikle masaustunun yerini tutmuyorlar. Fani ayrı dert sarj kablosu ayrı dert. 3 kere şarj kablosu degistirdim.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2620825
Silinen Üye 2620825

Silinen Üye 2620825

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Biz sadece fan temizledik anakart vs değil ve o kapak kablosu nerden çıktı onu bulamadık

Silinen Üye 2620825

Silinen Üye 2620825

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Fan ayrı yerde attığım görüntüye bak

Silinen Üye 2620825

Silinen Üye 2620825

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
çıkabiliyor anakart sökmeden

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
çıkabiliyor anakart sökmeden

Enteresan daha önce hiçbir laptop modelinde anakartı çıkarmadan fan temizliği görmedim.O zaman senin işin daha da kolay anakartı sökmediysen hangi kablo nereden çıktı diye niye soruyorsun.

Normalde fan temizliği bu şekilde olur, tüm laptoplar da düzen farklı da olsa söküm işlemi ortaktır.

Benim PC'nin en son fan temizliği ve termal macun yenilemeye ait bir görüntü paylaşayım istersen.

• Beğen
Tepkiler: PALA.
Silinen Üye 2620825

Silinen Üye 2620825

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Brawo güzel iş çıkarmıssın biz termal macun değilde sadece fan temizlediğimiz için anakart falan çıkarmadık.

Silinen Üye 2620825

Silinen Üye 2620825

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Kapaktaki kabloyu gördünmü geride kalmış

Silinen Üye 2620825

Silinen Üye 2620825

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Nereye takılacak

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Kapaktaki kabloyu gördünmü geride kalmış

Paylaştığım videoda gördüğüm kadarıyla klavyenin hemen altında bir bağlantı noktasına sahip.

Bu konuya yardım amacıyla yazacağım son yorum bu olsun o zaman,

+ Ram
+ wi-fi kartı
+ Sabit disk
+ Optik disk

Bunlar fiziksel olarak unutulabilecek parçalar olmadığı için geçiyorum.

Tekrar kontrol etmen gereken kablo bağlantıları:

- Anakart güç soketi
- Monitörden gelen kablo
- Ses kablosu soketi
- Klavye şerit pin
- Varsa external USB portlarını anakarta bağlayan soketler.

PALA.

PALA.

Üye
Kardeş bu ülkede işini iyi yapan servis mervis yok.Hayvan gibi kaldırıp indiriyorlar, eğer bilgisayarını çok seviyorsan kendi işini kendin halledeceksin ki altı üstü fan temizliği.
Piyasadakilerin %95 i kalpazanlık yaparak zengin oluyorlar.
Bir şehirde 50 tane bilgisayarcı varsa işten anlayan sayısı 2-3 tanedir ve öbür 47 bilgisayarcı anlamadıkları şeyleri bu 3 kişiye yaptırır, parayı da yarıyarıya kırışırlar. O bakımdan gerçekten işin ehli olduğuna emin olduğumuz kişiler dışındakilere pc emanet etmekle çöpe atmak aynı şey...

Bu gibi pc bakım işlerine girişmeden önce ön hazırlıkısız başlamak en büyük hatadır...

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Hiç kurcalamadan hemen tamirciye gotürün.

Hiç bu kafada olamadım ben.

Geçen ay Hp Pavilion Gaming 17 (2019) aldım, daha iyi anlaman için söylüyorum bunu bu bilgisayarın liste fiyatı 7.000TL, Hp servisleri zaten pahalılığıyla ünlü.
Şimdi bilgisayarda 512GB NVMe SSD var.Ben oyuncu olduğum için elimde olan WD 1TB HDD (WD10JPLX) bir şekilde takmam lazım.Ne yapayım 500 TL Hp Servise verip bu kadar basit bir iş için sokağa veya kapital güçlere para mı akıtayım.Üstelik bu PC eski kullandığım Packard Bell 17'' 'ye göre oldukça karışık.Ama kendimden emin olduğum için açtım ve taktım.İyiki de taktım, yeni bilgisayarımı daha ilk günden tanımış oldum böylece.

• Beğen
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Piyasadakilerin %95 i kalpazanlık yaparak zengin oluyorlar.
Bir şehirde 50 tane bilgisayarcı varsa işten anlayan sayısı 2-3 tanedir ve öbür 47 bilgisayarcı anlamadıkları şeyleri bu 3 kişiye yaptırır, parayı da yarıyarıya kırışırlar. O bakımdan gerçekten işin ehli olduğuna emin olduğumuz kişiler dışındakilere pc emanet etmekle çöpe atmak aynı şey...

Bu gibi pc bakım işlerine girişmeden önce ön hazırlıkısız başlamak en büyük hatadır...

Kelimesi kelimesine katılmakla beraber hazırlık, yapmanın yarısıdır.
Hangi konuda olursa olsun araştıracaksın, sayısız forum gezip, video izleyeceksin.
Sonrası zaten oyuncak gibi geliyor.

• Beğen
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Hiç bu kafada olamadım ben.

Geçen ay Hp Pavilion Gaming 17 (2019) aldım, daha iyi anlaman için söylüyorum bunu bu bilgisayarın liste fiyatı 7.000TL, Hp servisleri zaten pahalılığıyla ünlü.
Şimdi bilgisayarda 512GB NVMe SSD var.Ben oyuncu olduğum için elimde olan WD 1TB HDD (WD10JPLX) bir şekilde takmam lazım.Ne yapayım 500 TL Hp Servise verip bu kadar basit bir iş için sokağa veya kapital güçlere para mı akıtayım.Üstelik bu PC eski kullandığım Packard Bell 17'' 'ye göre oldukça karışık.Ama kendimden emin olduğum için açtım ve taktım.İyiki de taktım, yeni bilgisayarımı daha ilk günden tanımış oldum böylece.

20 senedir bilgisayar kullanan birisi olarak neyin ne olduğunu gayet iyi biliyorum. Benim demek istediğimi anlamadın sen. Ben yapabileceğim birseyse kendim yapıyorum zaten. Yapamadığım zaman son çare olarak tamirciye gidiyorum. Ugrasipta yapamadiktan sonra çöpe mi atayım makineyi?

• Beğen
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Hangi konuda olursa olsun araştıracaksın, sayısız forum gezip, video izleyeceksin.
Arkadaş bu soyledikleriniz tamamen deneme yanılma olayına giriyor. Ben kaç tane tamirciye telefon bilgisayar verdim tamir edilip geri aldim. Bende hiç sorun cikmadi. Sen belgeli sertifakisi olan bir yere götürmezsen tabii ki guvenemezsin. Bilgisayar teknik servisi olan onlarca dükkan var. Siz demekki onlara hiç bakmamissiniz. Ayrıca adam garanti veriyor.

PALA.

PALA.

Üye
Zamanında biosda meydana gelen yazılımsal bir bug yüzünden Samsung Türkiye yetkili servisi anakart değiştirip bana yüklü miktarda masraf çıkartmaya kalkmıştı.
Bilgisayarın sıfır fiyatının yarısı kadar masraf çıkartılar ve bu sorunda kullanıcı olarak benim hiçbir suçum yoktu, sadece microsoftun yerleşik imaj aracı ile imajı geri yüklemiştim ve bu sorundan madur yüzlerce kişi olmasına rağmen küresel sömürgeler sadece kar dan başka şey düşünmediler.
Oturdum aylarca uğraştım, tüm siteleri araştırdım ve 1 dk da yazılımsal sorunu çözdüm. Yani koskoca servis bile bizi sömürüyorsa gerisini siz düşünün...

• Beğen
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Beyler o zaman siz kendiniz bir dükkan açın işletin. Ben hiç bu kadar paralar ödemedim. Siz doğru yere gitmemissiniz. Tabii benim bilgisayarı goturdugum yerler tanıdık oldukları için kendi aramızda hallediyorduk. Ben hiç bilgisayar tamirine dünya kadar para baymadim. Laptobun DVD sürücü bozuldu 150 liraya yenisini taktırdım kullandım.

Üst Alt