Yardım pc telefonu görmüyor

Sponsorlu Bağlantılar

omerkaracax7

Üye
    Konu Sahibi
pc telefonu görmüyor
merhabalar benim xperia c4 telefonum var.Açılınca maalesef sistem arayüzü durdu diyor,siyah ekranda kalıyor arkada bildirimler vs geliyor.
Telefonu bilgisayara takınca sadece şarj oluyor,flash moduna geçmiyor bilgisayar görmüyor zaten.Sony companion ile deneyim dedim olmadı flashtool ile rom atayım dedim telefon flash moduna geçmiyor.Ne yapmam gerekiyor?

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
Aynısı bir iki hafta önce kardeşime oldu ama telefonu samsungdu Sony ile aynı olur mu bilmiyorum . Öncelikle stock rom dosyasını zip formatında bulup hafıza kartına attık . Sonra tüm tuşlara basılı tutarak telefonu kapatıp recovery mod yani format atılan ekrana getirdik . Orda "flash zip from sd card" gibi bir seçenek vardı orayı seçip hafıza kartındaki stock romu seçerek stock rom attık düzeldi . Ama dediğim gibi benzer bir uygulama Sony'de işe yarar mı bilmiyorum .

Ozan

Ozan

Admin
merhabalar benim xperia c4 telefonum var.Açılınca maalesef sistem arayüzü durdu diyor,siyah ekranda kalıyor arkada bildirimler vs geliyor.
Telefonu bilgisayara takınca sadece şarj oluyor,flash moduna geçmiyor bilgisayar görmüyor zaten.Sony companion ile deneyim dedim olmadı flashtool ile rom atayım dedim telefon flash moduna geçmiyor.Ne yapmam gerekiyor?
En kökten çözüm yedek alarak, cihazı fabrika ayarlarına geri döndürmek diyebilirim.

Yine de ileri teknik bilgisi arkadaşlar nasıl düzeltileceğinden bahseder.

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.

omerkaracax7

Üye
    Konu Sahibi
En kökten çözüm yedek alarak, cihazı fabrika ayarlarına geri döndürmek diyebilirim.

Yine de ileri teknik bilgisi arkadaşlar nasıl düzeltileceğinden bahseder.
Hocam sonylerde bootloader kilitli zaten girilmiyor dolayısıyla fabrika ayarına o yol ile döndüremiyorum.Pcye bağlayınca pc görmüyor sadece şarj oluyor ,sony programıyla format için desem.

Ozan

Ozan

Admin
Telefonun Ayarlarında mutlaka Fabrika ayarlarına geri dön seçeneği vardır. Yani bootloader ile sistemi geri yüklemesine izin vermese de, her cihazda bu var. Bunu deneyin düzelecektir (Yedek almayı unutmayın)

omerkaracax7

Üye
    Konu Sahibi
Telefonun Ayarlarında mutlaka Fabrika ayarlarına geri dön seçeneği vardır. Yani bootloader ile sistemi geri yüklemesine izin vermese de, her cihazda bu var. Bunu deneyin düzelecektir (Yedek almayı unutmayın)
Sıkıntı telefon açılınca maalesef sistem arayüzü durduruldu diyor başka bir şey gelmiyor ekrana.

omerkaracax7

Üye
    Konu Sahibi
Aynısı bir iki hafta önce kardeşime oldu ama telefonu samsungdu Sony ile aynı olur mu bilmiyorum . Öncelikle stock rom dosyasını zip formatında bulup hafıza kartına attık . Sonra tüm tuşlara basılı tutarak telefonu kapatıp recovery mod yani format atılan ekrana getirdik . Orda "flash zip from sd card" gibi bir seçenek vardı orayı seçip hafıza kartındaki stock romu seçerek stock rom attık düzeldi . Ama dediğim gibi benzer bir uygulama Sony'de işe yarar mı bilmiyorum .
Olabilirdi ama işte bende o ekran kilitli ne yazık ki şimdi de maalesef sistem arayüzü durduruldudan başka bir şey gelmiyor ekrana da zaten.Pc de görmüyor download moda da geçmiyor kaldı öyle .

Ozan

Ozan

Admin
Hafıza Kartını çıkarın ve orada aşağıdaki gibi bir küçük kırmızı renkli düğme olacaktır. Ona sivri uçlu birşeyle 10 sn kadar basılı tutarsanız, telefon resetlenecek.

Not: İşlem Z1 de geçerli ancak C4 de de vardır diye umuyorum.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

omerkaracax7

Üye
    Konu Sahibi
Hafıza Kartını çıkarın ve orada aşağıdaki gibi bir küçük kırmızı renkli düğme olacaktır. Ona sivri uçlu birşeyle 10 sn kadar basılı tutarsanız, telefon resetlenecek.

Not: İşlem Z1 de geçerli ancak C4 de de vardır diye umuyorum.
yok hocam c4te beyaz tuş var kapatıyor direkt ama ne olur olmaz diye 10 saniye bekledim olmadı.

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
Boot kilidini açmak için bazı programlar var ama sony için yine bilmiyorum işliyor mu az bakarsanız illa ki bir yolu vardır . Son çare servis ya da telefoncu :/

omerkaracax7

Üye
    Konu Sahibi
pcnin tanıyamama sebebi usb driverdan dolayı sanırım

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
usb adb driver diye aratırsanız uygun driverı kolayca indiribilirsiniz

omerkaracax7

Üye
    Konu Sahibi
usb adb driver diye aratırsanız uygun driverı kolayca indiribilirsiniz
hocam böyle oluyor.Bunu eski cihaz ekleden direkt .adbli dosyaları kurarak yaptım.Başka türlü mü kurulması gerekiyordu acaba ?

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
hocam böyle oluyor.Bunu eski cihaz ekleden direkt .adbli dosyaları kurarak yaptım.Başka türlü mü kurulması gerekiyordu acaba ?
bunu kursanız belki olur

Ozan

Ozan

Admin
Bu arada, başka bilgisayarda deneme şansınız oldu mu sorun aynı mı ?

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
bu direk c4'ün driveri

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Başka telefonda deneyip sağlam olduğundan emin olduğunuz Usb kablo ve Portu kullanın.

Üst Alt