Özür dileten yanlışlık


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
dvdvilla07

dvdvilla07

Üye
Amerikan CNN televizyonu, geçen hafta bir programda Türkiye'nin doğusunu kapsayan bir bölücü haritaya yer verdiği için ABD'deki Türklerden özür diledi.

WASHINGTON (A.A) - CNN televizyonunda gazeteci Campbell Brown'ın 21 cnnicAğustosta yayımlanan programında, Türkiye topraklarının bir bölümünü içeren bir bölücü harita görüldü. Bunun üzerine Türk-Amerikan Dernekleri Asamblesi (ATAA), CNN televizyonunun bu hatayı düzeltmesi için ABD'de yaşayan Türkler nezdinde kampanya başlattı.

ABD'deki Türkler, CNN'i elektronik posta ve faks yağmuruna tutarak tepkilerini dile getirdi ve yapılanın büyük bir hata olduğunu ifade etti.

CNN'in halkla ilişkiler yetkilisi Bridget Leininger, ATAA'ya bir mesaj yollayarak, Türkiye haritasında "teknik bir hata yapıldığını" belirterek, bu yanlışlıktan dolayı CNN'in ABD'deki Türk toplumundan özür dilediğini kaydetti.

ATAA Başkanı Günay Evinç, CNN'in hem telefonla, hem de yazılı olarak kendilerine ulaştığını belirterek, kampanyaya destek veren Türk-Amerikan toplumunun üyelerine teşekkür etti.

ABD'de yaşayan Türkler, ATAA'nın bir sonraki dönemde başkanı olması öngörülen Ergün Kırlıkovalı önderliğinde "www.mediawatchnow.com" internet sitesiyle, Amerikan medyasında Türkiye aleyhindeki yayınlar konusunda bilgilendiriliyor.
kaynak : Akşam gazetesi 29 Ağustos 2009
http://www.aksam.com.tr/2009/08/29/h...yanlislik.html
 
Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
Konu ilgili bölüme taşınmıştır.
 
Bora

Bora

Üye
Eğer halk böyle isyan çıkarmasaydı, kampanya başlatmasaydı ne özür dilenecekti ne birşey...
Gerçekten çok takdir ettim.
Bravo.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt