Oyunlarım giriş videosunda kapanıyor!!

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Oyunlarım giriş videosunda kapanıyor!!
metro exodus, assassins creed odyssey , gta v...

hele hele gta v neden böyle oldu anlamadım hiç bir sorun yoktu. metro exodus'u da dün oynamıştım bugün açılmıyor.
kurduğum programlar da açılmamaya başladı. directx ve vc programları güncel
arkadaşlar bilgisayarım nanayı yedi. hayırlı olsun. bi imac promuz olmadı...

PALA.

PALA.

Üye
Bakkalcıya gitsen; format at yada götür çöpe at kurtul der ve sorun kesin çözülür :)
Şaka bir yana sıfırla yada en iyisi temiz kurulum yap, sürücülerini eksiksiz yükle.
Antin guntin programlar yüklemeden biraz böyle kullanmayı dene...

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2553318 ve MAERKEK

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Bakkalcıya gitsen; format at yada götür çöpe at kurtul der ve sorun kesin çözülür :)
Şaka bir yana sıfırla yada en iyisi temiz kurulum yap, sürücülerini eksiksiz yükle.
Antin guntin programlar yüklemeden biraz böyle kullanmayı dene...
yazın arkadaşım harddiskini kullanmama izin verirse öyle yapıcam.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Win 7 ye dönüş yap .

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2553318
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
W7 nin USB 3.0 desteklememesi ve dx12 olmaması gibi eksiklikleri var, sürücülerde sorun yaşatabilir :hmmm
@Kavalcılı Köyün Faresi usb 3.0 dx 12 kullanıyor musun ? Sen şu bilgisayarın ayrıntılı özelliklerini atsana

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve Silinen Üye 2553318

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
@Kavalcılı Köyün Faresi usb 3.0 dx 12 kullanıyor musun ? Sen şu bilgisayarın ayrıntılı özelliklerini atsana
evet kullanıyorum.
Lenovo V310 80T30124TX Intel Core i5-7200U 2.50GHz 8GB 1TB 2GB R5 M430 15.6" Full HD FreeDOS Notebook Özellikleri
  • İşlemciINTEL Core™ i5
  • İşlemci ModeliIntel Core i5-7200U
  • Çekirdek SayısıÇift Çekirdek İşlemci
  • İşletim SistemiFreeDos
  • Sistem Belleği8 GB
  • Bellek TürüDDR4 2133MHz
  • Sabit Disk (HDD)1 TB
  • Disk Dönüş Hızı5400 Rpm.
  • Ekran Kartı Hafızası2 GB Paylaşımsız
  • Ekran KartıAMD Radeon R5 M430
  • Ekran Özelliği15.6"
  • EkranFull HD
  • Ekran Çözünürlüğü1920 x 1080
  • Optik SürücüDVD Yazıcı
  • KlavyeTürkçe Q
  • Numerik KlavyeVar
  • USB Port1x USB 2.0, 2x USB 3.0
  • HDMIVar
  • Ethernet (LAN)10/100/1000 Mbps
  • Kablosuz HaberleşmeWireless 802.11ac
  • Bluetooth ÖzelliğiVersiyon 4.1
  • WebcamVar
  • Parmak İzi OkuyucuYok
  • Kart OkuyucuVar
  • Batarya4 hücreli Lityum-İyon
  • RenkSiyah
  • Garanti24 Ay Resmi Lenovo Türkiye Garantisindedir.(Distribütör Firma Garantisi)
  • MarkaLenovo
  • Model Kodu80T30124TX

PALA.

PALA.

Üye
Garanti24 Ay Resmi Lenovo Türkiye Garantisindedir.(Distribütör Firma Garantisi)
Bilgisayarı parçalayacağına, garantiye yollasaydın, belkide sorununu çözerlerdi...
Kablosuz HaberleşmeWireless 802.11ac
Çok güzel bir özellik ve de hızlıdır.
USB Port1x USB 2.0, 2x USB 3.0
2.0 varsa w7 kurulabilir. Yada DVD ile yüklersin.
Yada bu konuyu uygulayabilirsin, okumanı tavsiye ederim...

• Beğen

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Bilgisayarı parçalayacağına, garantiye yollasaydın, belkide sorununu çözerlerdi...

Çok güzel bir özellik ve de hızlıdır.

2.0 varsa w7 kurulabilir. Yada DVD ile yüklersin.
Yada bu konuyu uygulayabilirsin, okumanı tavsiye ederim...
win10 da devam edeceğim. şimdi donma sorunu yaşayan biri uefi kurulum yaptı. biosu da benimki gibi yapmış. gelişmeleri aktarmasını söyledim. ona göre ben de uefi kurulum yapıcam

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
evet kullanıyorum.
Lenovo V310 80T30124TX Intel Core i5-7200U 2.50GHz 8GB 1TB 2GB R5 M430 15.6" fu ll HD FreeDOS Notebook Özellikleri
  • İşlemciINTEL Core™ i5
  • İşlemci ModeliIntel Core i5-7200U
  • Çekirdek SayısıÇift Çekirdek İşlemci
  • İşletim SistemiFreeDos
  • Sistem Belleği8 GB
  • Bellek TürüDDR4 2133MHz
  • Sabit Disk (HDD)1 TB
  • Disk Dönüş Hızı5400 Rpm.
  • Ekran Kartı Hafızası2 GB Paylaşımsız
  • Ekran KartıAMD Radeon R5 M430
  • Ekran Özelliği15.6"
  • EkranFull HD
  • Ekran Çözünürlüğü1920 x 1080
  • Optik SürücüDVD Yazıcı
  • KlavyeTürkçe Q
  • Numerik KlavyeVar
  • USB Port1x USB 2.0, 2x USB 3.0
  • HDMIVar
  • Ethernet (LAN)10/100/1000 Mbps
  • Kablosuz HaberleşmeWireless 802.11ac
  • Bluetooth ÖzelliğiVersiyon 4.1
  • WebcamVar
  • Parmak İzi OkuyucuYok
  • Kart OkuyucuVar
  • Batarya4 hücreli Lityum-İyon
  • RenkSiyah
  • Garanti24 Ay Resmi Lenovo Türkiye Garantisindedir.(Distribütör Firma Garantisi)
  • MarkaLenovo
  • Model Kodu80T30124TX
Hiç ekran kartına baktın mı? Giriş seviyesi bir ekran kartı var bilgisayarda. i5 işlemci de nasıl 2 çekirdek oluyor ben onu da anlamadım. Neyse laptopta takılı ekran kartı giriş seviyesi kaba tabirle çöp bir kart. O yüzden iki ihtimal var; ya kurduğun oyunlar bozuk ya da ekran kartı bu oyunları çalıştırabilecek güçte değil. Ki ikinci seçenek daha mantıklı geliyor. Bilgisayar alırken hiç teknik özelliklere bakmadan, özellile de ekran kartı hakkında detaylı bir araştırma yapmadan ucuz diye satın almayın. Ben de birkaç ay önce bilgisayar toplayacaktım ancak fiyatların inanılmaz pahalı olmasından dolayı vaz geçtim. Ben Call of Duty WWII'yi bile oynayamadım bendeki ekran kartı ile. GT 730 benim makinedeki ekran kartı. Yani sözün özü bu kart hiçbir işine yaramaz.
Sana fikir vermesi içinde bir iki link atıyorum ekran kartı ile alakalı:

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Hiç ekran kartına baktın mı? Giriş seviyesi bir ekran kartı var bilgisayarda. i5 işlemci de nasıl 2 çekirdek oluyor ben onu da anlamadım. Neyse laptopta takılı ekran kartı giriş seviyesi kaba tabirle çöp bir kart. O yüzden iki ihtimal var; ya kurduğun oyunlar bozuk ya da ekran kartı bu oyunları çalıştırabilecek güçte değil. Ki ikinci seçenek daha mantıklı geliyor. Bilgisayar alırken hiç teknik özelliklere bakmadan, özellile de ekran kartı hakkında detaylı bir araştırma yapmadan ucuz diye satın almayın. Ben de birkaç ay önce bilgisayar toplayacaktım ancak fiyatların inanılmaz pahalı olmasından dolayı vaz geçtim. Ben Call of Duty WWII'yi bile oynayamadım bendeki ekran kartı ile. GT 730 benim makinedeki ekran kartı. Yani sözün özü bu kart hiçbir işine yaramaz.

İ5 kaçıncı nesil bizde masaüstünde i5 var onda 3.20 ghz çift çekirdek var. Bakayım haber ederim .

• Beğen

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi

call of duty wwii'yi hiç kasmadan düşük kalitede oynadım. zaten benchmark videolarını inceliyorum. bazıları sahte ama dikkat ediyorum.

ama anlamadığım olay gta v de sadece yarısını kullanırken bir şey olmayıp, neden tamamını kullandığında kasıyor olması..

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
call of duty wwii'yi hiç kasmadan düşük kalitede oynadım. zaten benchmark videolarını inceliyorum. bazıları sahte ama dikkat ediyorum.

ama anlamadığım olay gta v de sadece yarısını kullanırken bir şey olmayıp, neden tamamını kullandığında kasıyor olması..
Her oyunun optimizasyonu farkli oldugundan dolayı oluyor bunlar. Sen bu ekran kartindan birşey bekleme. İki tane oyun oynicam diye de boşuna kartı yakma. Giris seviyesi dusuk performanslı bir ekran karti bu

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve Silinen Üye 2553318

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Her oyunun optimizasyonu farkli oldugundan dolayı oluyor bunlar. Sen bu ekran kartindan birşey bekleme. İki tane oyun oynicam diye de boşuna kartı yakma. Giris seviyesi dusuk performanslı bir ekran karti bu
intel hd graphics 620 işe yarar mı peki?
battlefield 5i açmış mesela

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
intel hd graphics 620 işe yarar mı peki?
battlefield 5i açmış mesela
Senin makinede takılı olan kartlarin hicbirinden oyunlarda performans alamazsın. Bütün ayarlar kapalı oldugu halde 15-20 FPS almaktansa hiç oyunu oynamam daha iyi. Bende guncel olan hicbir oyunu oynayamiyorum zaten. Dolar Kuru yüzünden iyi bir PC toplamak için en az 3000-4000 TL yi gözden cikarman gerekiyor. Sonuc olarak bu ekran kartlari ile oyun oynayamazsin.

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Senin makinede takılı olan kartlarin hicbirinden oyunlarda performans alamazsın. Bütün ayarlar kapalı oldugu halde 15-20 FPS almaktansa hiç oyunu oynamam daha iyi. Bende guncel olan hicbir oyunu oynayamiyorum zaten. Dolar Kuru yüzünden iyi bir PC toplamak için en az 3000-4000 TL yi gözden cikarman gerekiyor. Sonuc olarak bu ekran kartlari ile oyun oynayamazsin.
Hayaller hayatlarrr.

• Beğen
Tepkiler: Karacaahmet1993 ve Silinen Üye 2553318

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
benim için fps 20nin altına düşmediği sürece sorun değil. oyun listem var, onları bitirmeye çalışıyorum. tabii hiç açılmayanları sağlam bir masaüstü topladığımda oynamayı düşünüyorum. olmadı oyun laptopu alırım. ama dediğin gibi dolar iyice yükseldi. ben şu an elimdeki bilgisayarı almak yerine dolar ile bir macbook pro alırdım.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Ben kasmiyorum artık. Cunku bütün ayarlari kapatipta o kadar düşük FPS alınca hiç zevki kalmiyor oyunlarin

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Ben kasmiyorum artık. Cunku bütün ayarlari kapatipta o kadar düşük FPS alınca hiç zevki kalmiyor oyunlarin
Lfs ye devam . Tweak işine girince daha bi zevkli oluyor grafik ölü fizik mükemmel . @Kavalcılı Köyün Faresi tavsiye ederim.

• Beğen