Oyunlarda Kasmaya Etki Eden Grafik Harici Faktörler Nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Oyunlarda Kasmaya Etki Eden Grafik Harici Faktörler Nelerdir?
Eskiden sadece grafikten kaynaklı zannederdim fakat dün call of duty modern warfare 3'ü indirdim . Gayet güzel grafikleri olmasına rağmen düşük sistem gereksinimi istiyor . 3 gb ram , ilk nesil 2.26 ghz işlemci ve 512 mb ekran kartına sahip 10 küsür yıllık bilgisayarda şu an kasmadan oynuyorum . Peki nedir kasmayı etkileyen diğer faktörler ? Veya her ne ise diğer oyun şirketleri neden bunun gibi ayarlayıp da düşük sistem gereksinimiyle çalıştırılabilir oyunlar yapmak yerine af buyrun hayvan gibi özellikler isteyen oyunlar çıkarıyorlar ?
(Cod MW3 'ten bir iki görüntü )

PALA.

PALA.

Üye
Peki nedir kasmayı etkileyen diğer faktörler ? Veya her ne ise diğer oyun şirketleri neden bunun gibi ayarlayıp da düşük sistem gereksinimiyle çalıştırılabilir oyunlar yapmak yerine af buyrun hayvan gibi özellikler isteyen oyunlar çıkarıyorlar ?
Yüksek oyun yapıyorlarki ekran kartı üreticileri para kazansın, bunu anlamayacak ne var ? Oyunlarla beraber sadece ekran kartlarının yanı sıra diğer donanımlarıda değiştirmen gerekiyor. Koronadan dünya genelinde maddi sorun var, belkide ondandır, olamaz mı ? Müşterinin ayağı alışsın, akmasada damlar.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2526643
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Yani Ekran Kartının Çok İyi Oldugunu Varsayıyorum.
1.Ram
2.İşlemci
3.Eğer Seri Bilgi Akışı İsteyen Bir Oyun İse Hdd
4.Sistem Isısı Fazla İse Sistem Kasar.
5.Uyumsuz Oyunlar.Bazi Firmalar Özellikle Tek Kartlar İçin Destek Veriyor Bazıları İse Genel Olarak.Hadi Ekran Kartını Geç Pcden Anakarttan Kaynaklı Sürücü Sorunlarda Oluyor.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2526643