Over Clock - Telefonunuzu 800 MHz'ye kadar Overclocklayın

Sponsorlu Bağlantılar

PriZm

PriZm

Üye
aslında 1 ghz olabilir... bu arm 9 işlemcisinin stok(fabrika çıkışı) hızının 800 mhz olduğunu varsayarsak... imkansız değil gibi görünüyor alt tarafı 200 mhz daha:D

• Beğen
Tepkiler: ahmet2085 ve 07oguz07

Del Rey

Del Rey

Üye
    Konu Sahibi
aslında 1 ghz olabilir... bu arm 9 işlemcisinin stok(fabrika çıkışı) hızının 800 mhz olduğunu varsayarsak... imkansız değil gibi görünüyor alt tarafı 200 mhz daha:D

Ama bize o zaman akü gerekir...

• Beğen
Tepkiler: isimsizgizemli, ahmet2085 ve stwnash
mangdaşire

mangdaşire

Üye
2 sorum var;
1-5800 da deneyen var mı?
2-bunu geri alabilir miyiz?
cevap veren arkadaşlara çok teşekürler.

Del Rey

Del Rey

Üye
    Konu Sahibi
2 sorum var;
1-5800 da deneyen var mı?
2-bunu geri alabilir miyiz?
cevap veren arkadaşlara çok teşekürler.

1. Sorunu yanıtlayamicam.
2. Uygulama olarak yükleniyor. Uyg. yöneticisinden kaldırıp yeniden başlatınca eskisine dönüyor. Zaten telefonunda Open4All açıksa o şekilde bile istersen 1 MHz'ye de düşürebilirsin. Aa, aslında batarya modu için C5-03'e 434 ve 300 MHz'lik yapabilirim.

PriZm

PriZm

Üye
ben daha deneyemedim batarya süresinde 800 mhz de iken ne kadar azalma oluyor?
+
programı yüklerken open4all+ patch inin açık olması gereklimi?

Del Rey

Del Rey

Üye
    Konu Sahibi
ben daha deneyemedim batarya süresinde 800 mhz de iken ne kadar azalma oluyor?
+
programı yüklerken open4all+ patch inin açık olması gereklimi?

Hayır, Open4All gerekmiyor.
Ayrıca bence her +50 MHz en fazla 15 DK götürür. Toplamda 1 saatin gider.

----------Eklendi @ 17:45:30 ---------- Yazıldı @ 17:44:23 ----------

Ben N8 / C7 telefonlar için bir mod yapıyorum şu an. 1 GHz modu. Onu yaptım mı tamamdır :oke: Bir de batarya ömrü isteyenlere C5-03 modu. 434 MHz işlemci ile.

----------Eklendi @ 17:49:26 ---------- Yazıldı @ 17:45:30 ----------

Tamam işim bitti, upload ediyorum...

PriZm

PriZm

Üye
5800 için 400,600,800 mhz falan filanın yanına 200 mhz lik yapabilirmisin? batarya için...
şimdiden teşekkürler:oke:

barlasmlh

barlasmlh

Üye
saol takla

Del Rey

Del Rey

Üye
    Konu Sahibi
C5-03, 5800 ve N8 için birçok mod hazırladım. Hâlâ uploadda.

PriZm

PriZm

Üye
ne kadar büyük dosya o öyle:D:ehe

Del Rey

Del Rey

Üye
    Konu Sahibi
Upload bitti :)

Bunların yanında orjinal işlemci hızınıza geri dönebilmeniz için de Recover Mod'lar hazırladım...

Gelelim açıklamalara...
Her pakette dikaktli olun diye bir de "Overclock İşlemi" adlı rehber bulunuyor. Telefonunuzun hackli ve Open4All yamalı olması gerek...

5800 Recover Modunu C5-03 dışındaki her Nokia S60v5 telefon kullanabilir.
N8 Batarya Modlarını yalnızca N8 kullansın. N8 kullanıcıları ise S60v5 batarya modları kullanmasınlar. Nedeni ise işlemcilerinin yetmeyeceğidir. 1 GHz riskli bir moddur. Bu nedenle güvenlik için 800 Mhz tavsiyem. En fazla 900 Mhz yapın.
C5-03 Batarya+ Mod 396 MHz'dir. 5800 kullanabilir. C5-03 Batarya Mod ise yalnızca C5-03 içindir.

mangdaşire

mangdaşire

Üye
ben bunu 5800 da denedim.1. si sertifika tarafından kısıtlanıyor hatası verdi.2. olarak test ettim 600 e çıkarttıgımda bi hızlanma oldugunu hissettim ama hafiften de kasıyordu.650 ye çıkardım pek bi hızlanma olmadı ama kasmalar arttı.700 e çıkarttım çok az hızlanma oldu ama yine kasma arttı.750 ye çıkarttım,telefonu tam kapatıp açacaktım,kapattım açılırken dondu kaldı,bataryayı çıkartıp taktım,açıldı pek hızlanma olmadı,ama kasmalar çok fena olmuştu,menü dondu kaldı,bi tur daha açıp kapadım,bu sefer 800 e çıkartayım dedim.çıkarttım da ama kasmalar çok az daha arttı,hız da artmıştı,sonra kaldırdım,artık yine 434 mh hızda ve kasma yok oh be :D

• Beğen
Tepkiler: hasbaly ve geneluye
Del Rey

Del Rey

Üye
    Konu Sahibi
Undertaker adlı arkadaşımızın isteği üzerine, 5800 Batarya++ Mod burada. Aşırı yavaş olabilir, 250 Mhz. Kullanmanızı pek önermem.

Bu size yavaş gelirse yeni hazırladığım 5800 Batarya+ Mod'u kullanın. 300 MHz.

----------Eklendi @ 18:07:28 ---------- Yazıldı @ 18:06:46 ----------

ben bunu 5800 da denedim.1. si sertifika tarafından kısıtlanıyor hatası verdi.2. olarak test ettim 600 e çıkarttıgımda bi hızlanma oldugunu hissettim ama hafiften de kasıyordu.650 ye çıkardım pek bi hızlanma olmadı ama kasmalar arttı.700 e çıkarttım çok az hızlanma oldu ama yine kasma arttı.750 ye çıkarttım,telefonu tam kapatıp açacaktım,kapattım açılırken dondu kaldı,bataryayı çıkartıp taktım,açıldı pek hızlanma olmadı,ama kasmalar çok fena olmuştu,menü dondu kaldı,bi tur daha açıp kapadım,bu sefer 800 e çıkartayım dedim.çıkarttım da ama kasmalar çok az daha arttı,hız da artmıştı,sonra kaldırdım,artık yine 434 mh hızda ve kasma yok oh be :D

Telefon kaldıramamış :ehe

PriZm

PriZm

Üye
batarya modu için teşekkürler:oke:

peki c6 modda deneyen varmı?:hmmm

Del Rey

Del Rey

Üye
    Konu Sahibi
c6-00'da Starkiller denedi.

PriZm

PriZm

Üye
:D ben port edilen c6 modu kastetmiştim c6 fw si yani:D 5800 için:D

Del Rey

Del Rey

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar uygulama yapıyorum bunun için bekleyin... :)

----------Eklendi @ 18:19:15 ---------- Yazıldı @ 18:18:59 ----------

:D ben port edilen c6 modu kastetmiştim c6 fw si yani:D 5800 için:D

Onda fark etmez ki...

PriZm

PriZm

Üye
c6 modun be9 klasöründeki bazı dosyaları farklı... ben şuan xploreden bakıyorum orda 20001079 dosyası yok:S

Üst Alt