OS X El Capitan, Mac cihazlar için yayınlandı

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
OS X El Capitan olarak yeni Mac işletim sistemi sürümü Apple tarafından sunuldu…

Cupertino, ABD kökenli teknoloji devi Apple, bir yandan iPhone ve iPad modelleri ile mobil pazarda mücadelesini sürdürürken, diğer taraftan iMac ve Macbook modelleri ile de PC segmentinde adından söz ettiriyor.

Firma, Windows işletim sistemi üzerinde çalışan diğer PC cihazlarının karşısına ise kendi geliştirdiği OS X işletim sistemi ile çıkarken, bugün firma en son sürüm olarak OS X El Capitan’ın final versiyonunu sunmuş durumda. Bu yeni versiyon Mac App Store’da yerini aldı.

Güncelleme ücretsiz olarak Mac App Store üzerinden indirilebilirken, 6GB dosya büyüklüğü ile geliyor. Apple, bu yeni işletim sisteminin indirilip, USB sürücü üzerinden temiz kurulum olarak yüklenmesini öneriyor.

OS X El Capitan, bir çok yeniliği de beraberinde getirirken, bunlar arasında split-screen pencere yönetiminin geliştirilmesi, daha gelişmiş Mission Control, diğer taraftan Notes, Mail, Maps, ve Photos uygulamaları güncellenmiş, Spotlight arama geliştirilmiş ve ayrıca performans yönünde de iyileştirmeler gerçekleştirilmiş.

Siz de henüz indirmediyseniz OS X El Capitan indirme sayfasına ulaşabilirsiniz.

Üst Alt