Oruç tutmayan kişinin namazı kabul olur mu?

Sponsorlu Bağlantılar

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
Oruç tutmayan kişinin namazı kabul olur mu?
Kişinin yerine getirmekle yükümlü olduğu ibadetlerin her birinin ayrı ayrı sorumluluğu bulunmaktadır. Her günah bağımsız olduğu gibi her ibadet de bağımsızdır. Birinin olmaması, diğerinin de reddine sebep olmaz. Kur’an-ı Kerim’de; “Artık kim zerre ağırlığınca bir hayır işlerse onun mükafatını görecektir. Kim de zerre ağırlığınca bir kötülük işlerse onun cezasını görecektir.” (Zilzal, 99/7-8) buyrulmaktadır.

Bu bakımdan oruç tutmayan veya tutamayan kimsenin usulüne göre kıldığı beş vakit namaz ve Teravih namazı geçerlidir.

• Beğen
Tepkiler: 'Şeref' ve BLasTeaR

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
Teşekkürler

Jan

Jan

Üye
Aynen öyle bu gibi sorular çok sorulur benim anlamadığım neden Ramazan ayında sorulur :D normal günde de oruç tutuluyor ve normal günde de namaz kılınıyor..

• Beğen
Tepkiler: Teks@s
Teks@s

Teks@s

Üye
Aynen öyle bu gibi sorular çok sorulur benim anlamadığım neden Ramazan ayında sorulur :D normal günde de oruç tutuluyor ve normal günde de namaz kılınıyor..
Siz akıllı birine benziyorsunuz

KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Ben Teravih Namazı Kılmıyorum Oruç Tutuyorum Peki Bu Şekil Nasıl ki?

BelaMonte

BelaMonte

Üye
Peki alkol alınca namaz kabul oluyor mu? 40 gün kabul olmaz falan diyorlardı

byAndroid

byAndroid

Üye
40 gün yalan yok öyle şeyler

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Normal Bişey :D Genelde Oruç Tutuyorsun Neden Namaz Kılmıyorsun Derler bunada Cevap Olmuş

Jan

Jan

Üye
Ben Teravih Namazı Kılmıyorum Oruç Tutuyorum Peki Bu Şekil Nasıl ki?
Senin ki berbere gidip kel kafana fön çekmeye benziyor .. Veya helikoptere binip deniz altında sabahlamaya.. En güzeli bir futbol müsabakasında sürekli kendi kalene gol atmaya benziyor . Senin anlayacağın kediyi okşayıp havlamasını beklemen gibi bişi :)))
o zaman içebilirim yani teşkkrler
Hayır kardeşim içemezsin . 40 gün denilen olay içtiğin alkolün vücudundan tamamen çıkması yani tüm organlarının temizlenmiş olması açısından belirtilen ortalama zaman aşımıdır. Ve bir insana 40 gün diye birşey yok deyip açıklama yapmaz isen o insanı yanlış yönlendirip içmeye meğillendirmiş gibi olursun aynen onun "o zaman içebilirim yani teşkkrler."
demesine müsade etmiş gibi.. İçki haramdır ! İslama aykırıdır. Aynı delikanlı bir insana etek giymenin ters olacağı gibi ;) iyi bişi olsa peygamberler içerdi. Velhasıl kelam. İçki bahane , Allah–u teala nın emri ve yasakları çerçevesine bakacak olursak içki yi yasak etmiş kainatın yaratıcısı içkiyi içmeyelim diye yarattıysa onu hiç yaratmayabilirdi de ? Amaç biz ne kadar itaatkarız.. ! Emin olun hiç te değiliz.

BelaMonte

BelaMonte

Üye
Senin ki berbere gidip kel kafana fön çekmeye benziyor .. Veya helikoptere binip deniz altında sabahlamaya.. En güzeli bir futbol müsabakasında sürekli kendi kalene gol atmaya benziyor . Senin anlayacağın kediyi okşayıp havlamasını beklemen gibi bişi :)))

Hayır kardeşim içemezsin . 40 gün denilen olay içtiğin alkolün vücudundan tamamen çıkması yani tüm organlarının temizlenmiş olması açısından belirtilen ortalama zaman aşımıdır. Ve bir insana 40 gün diye birşey yok deyip açıklama yapmaz isen o insanı yanlış yönlendirip içmeye meğillendirmiş gibi olursun aynen onun "o zaman içebilirim yani teşkkrler."
demesine müsade etmiş gibi.. İçki haramdır ! İslama aykırıdır. Aynı delikanlı bir insana etek giymenin ters olacağı gibi ;) iyi bişi olsa peygamberler içerdi. Velhasıl kelam. İçki bahane , Allah–u teala nın emri ve yasakları çerçevesine bakacak olursak içki yi yasak etmiş kainatın yaratıcısı içkiyi içmeyelim diye yarattıysa onu hiç yaratmayabilirdi de ? Amaç biz ne kadar itaatkarız.. ! Emin olun hiç te değiliz.
Aynen öyle güzel dedin, zaten ben ağzıma sürmem sıgara bile şakasına demiştim

• Beğen
Tepkiler: Jan

Üst Alt