Opera Mobile 10 Final (Türkçe) (S60v3) 16.03.2010

Sponsorlu Bağlantılar

Ozan

Ozan

Admin
e71 de muhteşem çalışıyor, skyfire dan bile daha güzel, uzun zamandır ilk kez bir opera versiyonunu beğendim. çoklu sekme özelliği, parola anımsama, cookie ayarları, "mouse gestures" u telefona uyarlamaları (* a basın basılıyken aşağı, yukarı, sol sağ yapın, bakın neler olacak:)", tam sayfa özelliği, sayfa çözümlemedeki prüzsüzlüğü. her şeyi ile mükemmel! paylaşım için teşekkürler
Çok güzel geliştirmeler varmış gerçekten

xpeople

xpeople

Üye
geliştirme var ama n79 da çok ağır,orjinal sürümü çıkınca dehşet bişey olur,şimdilik hem ağır ve arada bir hata veriyor..

ildeniz80

Üye
tesekurler

thehallowman

Üye
çok hoş olmuş gerçekten hadi proxy kullanmamasını anladıkta flash player nasıl olmaz!!!!

yagizbogac

yagizbogac

Üye
ben n95 8gb da denedim zaten 80 mb falan hafızam var bayağı dolaştım 51 mb boş hafıza kaldı çok yiyor 20 mb civarı ama genede telefonmda sorun çıkarmıyor yüksek ramli telefonu olanlar yüklesin harika pcdeki opera gibi :)

xpeople

xpeople

Üye
bu ram olayını biri bana anlatabilirmi,cepte nasıl ram'ı tüketiyor ve tükenince ne olu bir türlü anlamadım

yagizbogac

yagizbogac

Üye
bu ram olayını biri bana anlatabilirmi,cepte nasıl ram'ı tüketiyor ve tükenince ne olu bir türlü anlamadım

RAM bilgilerin geçici olarak depolandığı bir hafıza türüdür. programlar çalışırken çalışabilmek için bir miktar ram tüketir. telefonunun rami ne kadar fazla ise o kadar çok programı aynı anda çalıştırabilir ve daha ağır programları dahaiyi kullanabilirsin. opera 10 nedense çok ram harcıyor normal n95lerde ram 30 mb dı yanlış hatırlamıyorsam n98 8gb var bende onda 80 mb tabi bunlar kullanıcıya bırakılanlar. operada nedense çalışırken 30 - 40 mb ram birden yiyor bazı telefonlar kaldıramıyor tabi mesela n73ün 15 mb kaldırmaz. ama yakında çare bulurlar merak etme

jaga80

Üye
arkadaşlar. bu uygulamanın wireless desteği var mı? program ayarlarında göremedim. Eğer telefonumun wifi si ile bağlanıp bu browser ı kullanabilirsem çok iyi. yardımcı olursanız sevinirim.

##omar##

##omar##

Üye
eywallah :oke:

qaprice

Üye
son zamanlarda kullandıgım en guzel mobıl tarayıcı. E71 kullanıcısı olarak cok menunum ayrıca hıc bır sekılde hafıza dolu uyarısıda almadım. opera mını ve opera 5 den cok daha hızlı ve gorsel anlamda mukemmel. kendlmce artıları 1.gerısayımlarda sorunsuz calısıyor. 2. hızlı baglantı kuruyor. 3.e71 navi tusuna resim veya url veya metın uzarıne ıkı sn kadar basılı tuttugunuzda select ımage save ımage select text vs.. bu uygulamayı cok begendım ve basarılı calısıyorr. ozellıkle urllerı kopyala yapıstır ozellıgı cok ısıme yaradı.4.ucweb de bulunan new windows ozellıgı aynı sekılde lınklerın uzerıe basılı tuttugunuzda acılabılıyor. daha bırcok guzellıgı var. tek eksıgı bence download yonetıcısı. bırden fazla dosya ındırebılıyor fakat mınımıze ettıgımde tekrar acamıyorum sanırım bır kısayolu mevcut ama henuz bulamadım :) suan favorım. tam surum cıkarsa paralı bıle alabılırım o derece sevdım yanı. bu yazılan sorunlarada sasırdım dogrusu.

yagizbogac

yagizbogac

Üye
arkadaşlar. bu uygulamanın wireless desteği var mı? program ayarlarında göremedim. Eğer telefonumun wifi si ile bağlanıp bu browser ı kullanabilirsem çok iyi. yardımcı olursanız sevinirim.

Evet var ama program çok fazla ram yiyor ve flash desteği yok video falan izlenmiyor=( sonuçta daha beta aşamasında şimdilik skyfire kur onda flash desteğide var video falan izleyebiliyorsun faceden =] bu versiyon için biraz daha zaman gerek sanırım =]

SRCLareon

SRCLareon

Üye
ne bicim program kardes ya calısmıyo hafıza dolu diyor donuyor kendi kendine kapanıyor arada bir telefonu kapatıyor telefon kafayı yiyor hafıza kartını göstermiyor resim çekmiyor ışığı yanmıyor hiç çalışmıyor ne yapacam anlamadım :D :D :D :D

mahmudalo

Üye
ne bicim program kardes ya calısmıyo hafıza dolu diyor donuyor kendi kendine kapanıyor arada bir telefonu kapatıyor telefon kafayı yiyor hafıza kartını göstermiyor resim çekmiyor ışığı yanmıyor hiç çalışmıyor ne yapacam anlamadım :D :D :D :D
daha yeni bir telefon al, telefonun kaldırmıyor :D

Scorp1725

Scorp1725

Üye
OS 9 v3 telefonlar için en iyi tarayıcı Opera mobile mı yoksa Skyfire mı??

--------------- Ekleme ---------------

n73'de mi yaşıyorsun bu sorunları?

mahmudalo

Üye
OS 9 v3 telefonlar için en iyi tarayıcı Opera mobile mı yoksa Skyfire mı??

--------------- Ekleme ---------------

opera mobile 10 beta kesinlikle daha iyi, ama skyfire şimdilik youtube a vs giriyorsan kendidnen flash player desteği olduğundan daha kullanışlı youtube izleyenler için, ama benim gibi flashla pek işin yoksa kesinlikle opera mobile 10 diyorum

passiv€ aggressiv€

Üye
emeğine sağlık...

Scorp1725

Scorp1725

Üye
opera mobile 10 beta kesinlikle daha iyi, ama skyfire şimdilik youtube a vs giriyorsan kendidnen flash player desteği olduğundan daha kullanışlı youtube izleyenler için, ama benim gibi flashla pek işin yoksa kesinlikle opera mobile 10 diyorum

Ben de telefona hem Opera Mobile 10 beta, hem de Skyfire v1.1.0.13041 yükledim. Flash'la işim olacağı zaman skyfire kullanıyorum. Diğer zamanlarda Opera gerçekten çok güzel...

zeyunal

zeyunal

Üye
    Konu Sahibi
yeni build numarası 281 olan versiyonunu ilk sayfada ekte verdim. Yükledim fakat ben bir fark goremedim henuz. bu yeni build buyuk boyutta olmasıda cabası. O yuzden ekte eski versiyonunu(build 275) silmedim. kolay gelsin.
iyi forumlar.

mahmudalo

Üye
evet skyfire ile test yaptım biraz, kesinlikle opera mobile ın sayfa çözümleme kalitesi çok çok çok daha güzel, okudum biraz zaten masaüstü opera tarayıcısının motoru aynen geçirilmiş mobile versiyona da, yeniden teşekkürler!

converter2

converter2

Üye
paylaşım için teşekkürler

Üst Alt