Online alışverişi tercih ediyor musunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Online alışveriş konusundaki düşünceniz nedir?

• Kesinlikle tercih ediyorum.

Kullanılan: 234 67.0%
  • Henüz alışveriş yapmadım, ancak çekimser değilim.

Kullanılan: 58 16.6%
  • İnternet üzerinden alışverişe karşıyım.

Kullanılan: 34 9.7%
  • Diğer ( Yorumunuzda açıklayabilirsiniz. )

Kullanılan: 23 6.6%

• Kullanılan toplam oy
    349
Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
Online alışverişi tercih ediyor musunuz?
İnternetin hayatımıza kattığı en önemli kavramlardan birisini e-ticaret yada online alışveriş olarak tanımlayabiliriz. Online alışverişe kimi insanlar halen çekimser yaklaşırken, bizde sizin internetten alışveriş gerçekleştirip gerçekleştirmediğinizi yada çekimser kalıp kalmadığınızı merak ettik.

İşte anketimiz...

• Beğen
Tepkiler: cxozgur, eragon ve Ozan

gericikoyluyobaz

gericikoyluyobaz

Üye
satıcıyı ıncelerım sağlamsa alırım.. 100 tl ye ıphone alısan salatalık cıkması normal

• Beğen
Tepkiler: Ramoscu ve wegas23
tayren

tayren

Üye
İnternetten akvaryumuma bir kez kiraz karides aldım 8-10 tane gidip elden aldım yine bir ürün alırsam elden alırım çünkü sahibinin yanında konrolünü yapıp almak en iyisi bence.

• Beğen
Tepkiler: malkoc444 ve wegas23
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
İnternetten alışverişe karşı değilim fakat, alacağım bir şeyi uygulamalı olarak üzerimde tatbik etmek gibi bir saplantım var. :( Denemezsem alamam. :no:

man20

man20

Üye
Ben hala korkuyorum. Kart bilgilerimi çalıp karttaki bütün parayı çekerlerse babam beni öldürür :D

• Beğen
Tepkiler: waryanli
asigsasi

asigsasi

Üye
internetten bir cep telefonu almam ancak kulaklık, dvd, müzik çalar gibi içerikler alırım :)

• Beğen
Tepkiler: yaytas
Sarangni

Sarangni

Üye
İnternetten alışveriş belli kriterler göz alınarak yapılırsa hiç sıkıntı yaşanmaz sıkıntı yaşansa bile mesafeli satış sözleşmesi kanunda çok açık ve net bir şekil de tüketiciyi koruduğu için hakkınızı aramanız daha kolay. Gidip bir mağazadan yaptığınız alışverişten 10 kat daha güvenilir bir sistemdir internetten alışveriş yapmak.

1. Bilindik güvenilir sitelerden alışveriş yapmak. Bu tarz siteler de neredeyse sıfıra yakın sorun yaşadım yaşadığım sorunlar da çok hızlı çözüldü. Hepsiburada, Teknosa, Kliksa, Bimeks, Vatan, İncehesap vs vs gibi firmalar uygun fiyatları ürünler var ise düşünmeden alınabilecek yerler. Hiç mağazadan telefon almadım hep internetten aldım. Mağaza inceler internetten sipariş geçtim.

2. İçin de bir çok satıcıyı barındıran siteler. N11-Gittigidiyor bunun en iyi örnekleri. Burada satıcı yorumlarına çok iyi bakmak gerek ve satıcı ile irtibata geçip aklınıza takılan en ufak konuyu bile sorabilirsiniz. Genel olarak alışveriş yapacağım zaman aradığım kriter %95 üstü hatta %97 felan çok iyi rakamlar. Ayrıca bu tarz siteler de yine tüketici çok iyi korunmakta. Kaç defa sorunsuz iade işlemi gerçekleştirdim. Eskiye göre daha şeffaf hatta satıcı kodu ile iade yapacağınız zaman evden gelip iade talebi bile açmıyorsunuz satıcı kodu ile kargoya işlem yaptırırsanız sistem direk çekiyor ve iadeyi işleme alıyor.

3. İkinci el ilan veren siteler. Bunun en iyi örneği Sahibinden ve Sanalpazar var ama Sahibinden çok daha yüksek kalite bir yer. Burada da ürün alacaksanız mutlaka elden gidip inceleyin ve ürünü o şekilde alın. GET yolu ile alırsanız yine iade şansınız var. Buradan ürün almadım ama ürün satmışlığım var. Özellikle cep telefonu felan alırken çok dikkatli davranıp satıcı ile yüz yüze görüşün ki ileri de yaşayacağınız sorunlar da muhatap bulabilirsiniz.

4. Yurt dışı satış yapan siteler. Amazon bu konu da en şeffaf site. Alışverişim olmadı ama okuduğum yorumlar imrenilecek cinsten. Müşteri memmniyetine %100 özen gösterdiğini çok yerde okudum. Aliexpress en çok burayı kullanıyorum. Şu ana kadar öyle çok bariz bir hayal kırıklığı yaşamadım. Burada da yine satıcı puanı ve iletişimi ve kargo süreci gibi konulara iyi bakmak gerek. Burada da iade süreci çok iyi işliyor. Geçenler de aldığım bir ürün gelmedi ve açtığım geri ödeme talebi çok hızlı bir şekilde kabul edildi.

Sözün özü internetten alışverişi öcü gibi değil. Hem fiyat avantajları hem iade avantajları hem oturduğun yerden alışveriş keyfi gibi çok fazla ekstrası var. İnternet üzerinden alışveriş yapmadan önce mümkün ise alacağınız ürünü bir mağazadan incelemek çok daha iyi fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır. Cep telefonu tarzı gibi ürünlere direk simkart takmayıp ele alıp bir güzel incelemek iade avantaj çıkarır. Başıma geldiği için yazıyorum. Simkart takmazsanız iade çok kolay oluyor simkart takıldı ise servis süreci işletebiliyor bazı satıcılar.

• Beğen
Tepkiler: baby_face_
Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Giysi dışında diğer ürünleri alıyorum güvenilir siteleri kullanınca sorun çıkmıyor.

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
İnternetin hayatımıza kattığı en önemli kavramlardan birisini e-ticaret yada online alışveriş olarak tanımlayabiliriz. Online alışverişe kimi insanlar halen çekimser yaklaşırken, bizde sizin internetten alışveriş gerçekleştirip gerçekleştirmediğinizi yada çekimser kalıp kalmadığınızı merak ettik.

İşte anketimiz...
hepsiburadaya kesinlikle güvenilebilir fiyatlar bıraz pahalı ama kampanyaları beklerseniz normal fiyatıyla alabiliyorsunuz

The Pancar

The Pancar

Üye
Kullanıyorum,hiç bir sorun çıkmadı.Morhipo kargo biraz geç geldi sadece.

• Beğen
Tepkiler: waryanli
TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
İnternetten yeni alışveriş yapmaya başladım bi sıkıntı yaşamadım şimdilik kulandığım siteler n11 ve hepsiburada

ArMaGeDdOn_87

Üye
Bilinen şirketlerden online alışveriş yapıyorum

ayaztuncay

ayaztuncay

Üye
ilk önce site kendisimi satıyor diye bakarım sonra satıcıya bügün kadar hiç bir sorun yaşamadım amazon dahil

eragon

Üye
güvenli bir ortamda olursa kesinlikle tercih ederim, şu an mesajımı iletebildiğim mobil cihaz da online alışveriş ürünü

Bruce Lee QQ

Bruce Lee QQ

Üye
N11 den lumia 735,hızlı aldan lumia 640LTE ve yine n11 den şarj deposu almışlığım var :)

KAYIP-ADAM

Üye
sadece güvendiğim belirli (gittigidiyor , hepsiburada , teknosa , vatan , dr , n11 vb.) sitelere güveniyorum. Her site güvenilir değil.

İbrahimakinci

İbrahimakinci

Üye
Yurtdışı sitelerden kulaklık, batarya, kamera vs 20-30 $ ı geçmeyen ürün alırım ve kriterim çok satış yapmış geri dönüşleri olumlu olanlar.
Yurtiçi ise kurumsallaşmış sitelerden ayakkabıdan otomultimedyaya kadar pahalı ürünler alırım. Şimdiye kadar pek sıkıntı olmadı çok şükür...

yaytas

yaytas

Üye
sitesine bağlı güvenilir ve büyük holdinglere bağlı sitelerden alışveriş yaparım ama adını yeni yeni duyduğumuz ve sadece satıcı ile alıcıyı bir araya getiren sitelere karşıyım elbette
sadece güvendiğim belirli (gittigidiyor , hepsiburada , teknosa , vatan , dr , n11 vb.) sitelere güveniyorum. Her site güvenilir değil.
kliksa ve fotopazar ı ekleyebilirsiniz hocam

zombaka

zombaka

Üye
Eğer kapıda teslim aldığımda ödüyebiliyosam sakınca yok

savaza

savaza

Üye
güvenilir sitelerden olmak kaydıyla online alışveriş daha uygun ve cazip geliyor bana en büyük sorun kargo firmalarının ürünü getirirken zarar vermesi yada geciktirmesi diyebilirim

Üst Alt