OnePlus 7 Pro Root Atma ve TWRP Yükleme

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
OnePlus 7 Pro Root Atma ve TWRP Yükleme
Bu yılın en bomba cihazlarından biri olan OnePlus 7 Pro eminim ki birçoğumuzun hayalini süsleyen bir akıllı telefon modelidir. Sahip olduğu üst düzey donanım özelliklerine karşın rakiplerinden daha uygun bir fiyat ile piyasaya çıkan cihaz şimdiden yüz binlerce sipariş alarak ne kadar popüler olduğunu herkese kanıtlamayı başardı.

Piyasaya çıkmasından bu yana çok süre geçmemiş olmasına karşın farklı Custom ROM yazılımları da OnePlus 7 Pro için yayınlanmaya başladı. Bende sizlere bu yazıda OnePlus 7 Pro root atma ve OnePlus 7 Pro twrp yükleme işlemlerinin nasıl yapıldığı ile ilgili kısaca bilgi vereceğim. Bu işlemlerin ardından telefonunuzda meydana gelebilecek herhangi bir sorundan ben veya maxicep.com sorumlu değildir. İşlemlere başlamadan önce telefonunuzdaki dosyaların yedeğini almayı unutmayın. Öncelikle BURAYA tıklayarak OnePlus 7 Pro bootloader kilidi açma işlemini yapın.

OnePlus 7 Pro TWRP Yükleme

Öncelikle tıklayarak OnePlus 7 Pro twrp dosyasını bilgisayarınıza indirin ve adb klasörü içerisine atın. Sonrasında dosya adını recovery.img olacak şekilde değiştirin. Telefonunuzu tamamen kapatın. Ses kısma + güç tuşlarına aynı anda basılı tutarak fastboot moduna geçin ve kablo ile telefonu bilgisayara bağlayın. Sonrasında adb klasörü içerisinde cmd ekranını açın ve
Kod:
fastboot flash recovery recovery.img
kodunu yazın ve enter tuşuna basın. Bu sayede birkaç saniyelik işlemin ardından OnePlus 7 Pro twrp yükleme işlemi bitecektir.

OnePlus 7 Pro Root Atma

Yukarıdaki işlemleri bitirdikten sonra tıklayarak OnePlus 7 Pro root dosyasını indirin ve telefonunuzun içine atın. Sonrasında telefonu tamamen kapatın. Ses açma + güç butonlarına aynı anda basılı tutarak telefonu recovery menüsünde çalıştırın. Install ( Yükle ) kısmına girerek indirmiş olduğunuz Magisk 19.2 beta dosyasını bulun ve seçin. Yükleme bittikten sonra telefonu yeniden başlatın. OnePlus 7 Pro root atma işlemi başarıyla bitmiştir.

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.

Misafir - 452318

Adb komutu yanlış dogrusu fastboot boot recovery.img olmali duzeltebilir misiniz.

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Adb komutu yanlış dogrusu fastboot boot recovery.img olmali duzeltebilir misiniz.
komut yanlış değil. Sizin yazdığını komutu yazarsanız recovery 1 kere boot olur sonraki açtığınızda recovery silinir. Ben kalıcı recovery yükleme komutunu yazıyorum.

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.

Misafir - 361329

Doğru söylüyorsunuz ancak flash komutu ile islem tamamlanmiyor bir sorunu var sanirim cihazin xda da boot edip twrp icinden a ve b sootlari icine tekrar komutlar verdirerek yapiyorlar yada bunun icin hazirlanmis bir tool var bircok telefonu destekleyen kodlarlar ugrasmak istemeyen indirip oradan da yapabilir

tahaosman

Üye
Oneplus 7 Pro 12/256 Oxygen OS 10

Benim telefon da olmadı boşuna format attırdınız bana.

• Beğen
Tepkiler: magicmuhoo

magicmuhoo

Üye
hocam twrp yükleme kısmında cmd komutunda; cannot load 'recovery.img' uyarısı alıyorum

Arascivan

Arascivan

Üye
bendede finished demesine ragmen telefonda fastboot mode yazısı kalıyor daha ilerisi yok

dingil34,5

dingil34,5

Üye
recovery flashladım ben lg g4 cihazıma şuan cihaz recovery modda kaldı ne yaparsam yapayım twrp recovery modda açılıyor bunun çözümü nedir? herhangi bir rom vb yazılım atmadım sadece root yaptım

mega1742

Üye
bendede finished demesine ragmen telefonda fastboot mode yazısı kalıyor daha ilerisi yok
bende aynı durumdayım. buradan nasıl cıkacagım.
edit: buradan cıktım ama recovery mod ıcın ses acma ve power tusuna basıyorum. ama telefon normal sekılde acılıyor

Üst Alt