Öğretmenler Artık Mobil Not Defteri Kullanacak

Sponsorlu Bağlantılar

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Öğretmenler Artık Mobil Not Defteri Kullanacak
Eğitim ve öğretim teknoloji ile bütünleşmeye hızla devam ediyor.

Eğitimde sürekli olarak teknolojinin yer alması, yetkilileri de bu konuda yeni çözümler getirmeye sevk ediyor.
Eğitim ve öğretim alanına teknolojinin dahil olması, tablet teknolojisi ile bir adım öteye taşınmıştı. Akıllı tahta kullanımı ve bilgisayar laboratuvarlarının sayısının arttırılmasına yönelik çalışmalara yeni projeler eklenmeye devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığının son projesi ise öğretmenlere yönelik olacağı açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı, bundan böyle öğretmenlerin notlarını “akıllı not defteri” ile tutacaklarını açıkladı. MEBBİS ve e-Okul sisteminden sonra hayata geçirileceği açıklanan uygulama ile öğretmenlerin daha verimli çalışmaları hedefleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışma sonucunda, öğretmenler akıllı cep telefonları ile uygulamayı kullanabilecekler.

Öğrencilerin proje, ödev ve tüm not işlemleri ile ilgili kontrolün sağlanacağı “akıllı not defteri” uygulamasını isteyen tüm öğretmenler tarafından kullanılabilecek. e-Okul Mobil uygulamasını indirilmesinden sonra ulaşılacak olan “not defteri” bölümü sayesinde tüm işlemlerin kolay ve hızlı şekilde gerçekleştirebilecekler.

Günün her saati ulaşılması amaçlanan uygulama ile eğitim ve öğretim hayatına olumlu yönde katkı sağlayacağı düşünülüyor. Ayrıca uygulama AppStore ve GooglePlay‘den de indirilebilecek.

ouzman

Üye
:)

Son düzenleme:

Üst Alt