OFW'nin veya CFW'nin içindeki istemediğimiz yazılımlar

Sponsorlu Bağlantılar

cihatcb

cihatcb

Üye
    Konu Sahibi
OFW'nin veya CFW'nin içindeki istemediğimiz yazılımlar
Arkadaşlar merhabalar;

Benim Nokia N8'im var. Ben OFW'den genel olarak memnunum ama bu forumda biraz zaman geçirdikten sonra CFW'lerle istediğimiz gibi bir yazılım yapılabiliyormuş. Şimdi ben OFW den birkaç proğramı silmek ve içine benim kullandığım diğer programları koymak istiyorum. Ayrıca bir kaç ayarda yapabilmek istiyorum. Forumda bulunan CFW ler Çok kurcalanmış ben o kadar kurcalamayacağım orijinal ve saf olsun istiyorum o kadar. Belki ilerde modlarla ilgilenirim ama şu anki sıkıntım bu.

Şöyle bir şeyde mümkün olabilir forumdaki CFW yapmada bilgili arkadaşlardan Symbian ^3 gibi yazılımlar için CFW yapmayla ilgili düzenli ve güzel bir resimli anlatım yapsalar iyi olur derinlemesine değil yüzeysel de yeterli olur. Forumdakiler c6port diyor ne olduğunu anlamış değilim .

Yardımlarını esirgemeyecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

OPC

OPC

Üye
Arkadaşlar merhabalar;

Benim Nokia N8'im var. Ben OFW'den genel olarak memnunum ama bu forumda biraz zaman geçirdikten sonra CFW'lerle istediğimiz gibi bir yazılım yapılabiliyormuş. Şimdi ben OFW den birkaç proğramı silmek ve içine benim kullandığım diğer programları koymak istiyorum. Ayrıca bir kaç ayarda yapabilmek istiyorum. Forumda bulunan CFW ler Çok kurcalanmış ben o kadar kurcalamayacağım orijinal ve saf olsun istiyorum o kadar. Belki ilerde modlarla ilgilenirim ama şu anki sıkıntım bu.

Şöyle bir şeyde mümkün olabilir forumdaki CFW yapmada bilgili arkadaşlardan Symbian ^3 gibi yazılımlar için CFW yapmayla ilgili düzenli ve güzel bir resimli anlatım yapsalar iyi olur derinlemesine değil yüzeysel de yeterli olur. Forumdakiler c6port diyor ne olduğunu anlamış değilim .

Yardımlarını esirgemeyecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

C6 port olayı s60v5 bölümünde

Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
S60^5 De Geziyorsun Galiba :hmmm Port Olayı İse Bir Cihazdaki Yazılımı Diğer Cihaza Aktarmaktır Herşeyiyle Beraber Yani Cihazda Olmayan Özellikleri Yazılım Yoluyla Cihaza Katmaktır .

1) Navifirm'den telefonuna uygun orjinal FW yi indir.
2) İndirdiğin dosyalar arasından Rofs2'yi NokiaFirmwareEditor ile aç.
3) Uygulamak istediğin modların içindeki sistem klasörlerini NFE içine sürükle bırak.
4) Rofs2'nin boş alanını aşmamaya dikkat et.
5) NFE'den Repack'e tıkla. İndirdiğin dosyaların içinde _Rebuilt diye bir dosya oluşacak. Onu flashlamada kullanacaksın. Flashlarken _Rebuilt uzantısını sil ondan sonra flashla.
6) İstediklerin oldu mu olmadı mı deneme yanılma yoluyla test edersin.

• Beğen
Tepkiler: osmnbabaoglu

Üst Alt