O artık "Turkcell Superonline" Yeni markanın ilk hizmeti 1000 megabit hızında fiber internet


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
jejep

jejep

Üye
2004 yılından bu yana Turkcell Grup şirketi olarak faaliyetini sürdüren, Türkiye’nin yenilikçi telekom operatörü Superonline, bundan böyle müşterilerine “Turkcell Superonline” markası ile hizmet verecek. Turkcell Superonline, 1000 Megabit hızında fiber interneti evlere sokuyor.

Ülkemizde dünyayla aynı anda fiber çağını başlatan yenilikçi telekom operatörü Superonline, iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell’in gücünü adına ekleyerek bundan böyle “Turkcell Superonline” markasıyla hizmet verecek. Turkcell Superonline markasının lansmanı ile birlikte sunduğu evlere kadar saniyede 1000 Megabit internet hızı ise, Türkiye’yi dünyada bu hizmeti sunan ilk 5 ülke arasına soktu.

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv ve Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, birlikte gerçekleştirdikleri basın toplantısında Superonline’ın bundan sonra yola Turkcell Superonline markasıyla devam edeceğini açıkladılar. Grubun genişbant stratejisi doğrultusunda bugüne kadar Superonline’a yaptıkları yatırımın karşılığını aldıklarını ve şirketin Turkcell Grup’a olan katkısının her geçen gün daha da büyüdüğünü vurgulayan Ciliv, şunları söyledi:
“Turkcell olarak müşterilerimize daima en son teknolojiyi en kaliteli hizmetle sunmayı kendimize görev edindik ve bu sayede teknoloji dünyasının küresel aktörlerinden biri haline geldik. Grup şirketimiz Turkcell Superonline ise alanındaki tartışmasız uzmanlığı ve Türkiye’yi geleceğe taşıyan yatırımlarıyla 2004’ten bu yana hem Turkcell’e, hem de ülkemize değer kattı. Yeni marka ile yola devam etme kararımızın temelinde, sürekli büyüyen ve gelişen teknoloji dünyasında müşterilerimize hak ettikleri değeri, kaliteyi ve güveni Türkiye’nin iki büyük firmasının gücüyle verme ve yaratacağımız sinerji ile müşterilerimize “Daha Fazla Hayat, Daha Fazla Teknoloji” sunma arzusu yatıyor. Turkcell Superonline, ‘ışık hızında’ genişbant erişimi sağlayan saniyede 1000 Mb’lik fiber interneti, Turkcell Superonline fiber altyapısının gücüyle artık evlere kadar ulaştırıyor.”

EN HIZLI FİBER İNTERNET
Murat Erkan: “Turkcell Superonline ‘süper’ bir dönem başlatıyor, evlere en hızlı fiber interneti getiriyor.”
Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan ise iki lider markanın sinerjisiyle müşterilerine pek çok yenilik ve avantaj sunacaklarının altını çizdi: “Önümüzdeki dönemde Türkiye’ye daha ileri teknolojiler sunmak için yeni nesil fiber altyapı yatırımlarımız ve dijital şehirler yaratma çalışmalarımız devam ederken, yakınsamanın ve yeni nesil altyapının olanaklı kıldığı ev, eğlence ve iletişim servislerini de müşterilerimize sunmaya devam edeceğiz.”

Erkan sözlerine şöyle devam etti: “2007 Ekim’inde başlayan ve bugün Türkiye’de evlere kadar 100 Mbps’lik fiber optik bağlantı sağlayan omurgamız ile, 73 kente ve 25 bin km’yi aşkın altyapıya ulaşmış bulunuyoruz. Turkcell Superonline, son 3 yılda toplam 1,4 milyar TL’lik yatırımla evlere ve şirketlere fiber internet götüren ilk şirket oldu. Mevcut durumda ulaşılan hane ve iş yeri sayısı 700 bine yaklaştı. 2011 sonuna kadar omurgamızı 28 bin km uzunluğa çıkararak 10 ilde ulaştığımız hane sayısını 1 milyona çıkartacağız. Ayrıca fiber optik altyapımızla 8 noktadan yurtdışına çıkışımız var. Şimdi de eve kadar fiber internet erişimini saniyede 1000 Megabit’e kadar yükseltiyoruz.

Bant genişliği ihtiyacını, talep ve beklentilere göre geliştirerek geleceğin teknolojisini sunduklarını anlatan Erkan, “Türkiye’de standartları yeniden tanımlayan bir diğer önemli yeniliğimiz ise internete giriş hızını 10 Mbps’den 20 Mbps'ye çıkarıyor olmamız. Bugünden itibaren sunduğumuz en düşük fiber bağlantı hızı 20 Mbps olacak. Üstelik herkes fiber internetle tanışsın diye ayda sadece 9,99 TL’den başlayan fiyatlarla sunacağız. Turkcell Superonline ile müşterilerimizin hayatında ‘süper’ bir dönem başlıyor, ‘ışık hızında internet’ evlere kadar geliyor.”

DİJİTAL DEĞİŞİMDE KAMU DESTEĞİ İHTİYACI
Turkcell Superonline, Türkiye’nin de şehirleriyle “uluslararası dijital şehirler” arenasında yer almasını sağlayacak fiber optik altyapıyı oluşturmak üzere çalışıyor. Bu konseptin temelinde; akıllı evlere entegre belediye hizmetleri, sürekli online esnaf topluluğu, otomatik sayaç okuma, online şehir güvenlik sistemleri, bilgilendirme kioskları, video gözlem, dijital tabelalar, coğrafi bilgi sistemine entegre adresleme, anlık pozisyona göre hizmet önerme, akıllı toplu taşıma sistemi entegrasyonu gibi uygulamalar bulunuyor. Dijital şehir vizyonunu bu şekilde anlatan Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, geleceğin teknolojileri için altyapı hazırladıklarını söyledikten sonra “dijital dönüşüm için kamu desteğinin” önemine dikkar çekti. Erkan, “Hedefimiz ‘dijital şehirler’ dönüşümüne öncülük etmek. Dönüşüm ancak bu teknolojinin yaygınlaşmasıyla mümkün olacak. Bunun için de Ulaştırma Bakanlığı’mızın ve BTK’nın, tüm kamu kurumlarının ve yerel yönetimlerin işbirliğini ve bu vizyonu desteklemelerini çok kritik buluyoruz.”


1000 MBPS İLE NELER YAPILABİLİR?
Saniyede 1000 Megabite kadar çıkabilen fiber internet altyapısıyla yüksek bant genişliği isteyen bir çok işlem, aynı anda çok kullanıcıyla gerçekleştirilebiliyor. Örneğin birden fazla kullanıcı ile yüksek hızlarda dosya indirme, online oyun oynama, upload, HD video stream etme gibi işlemler aynı anda sorunsuz yapılabiliyor.
1000 Mbps internet hızıyla:

* Tolstoy’un Savaş ve Barış’ı büyüklüğünde 500 romanı sadece 1 saniyede yüklemek
* Her biri 45 dakikalık 20 müzik albümünü sadece 1 saniyede yüklemek
* 90 dakikalık HD bir filmi yaklaşık 3,5 dakikada yüklemek (2 Mbps ile 30 saatte yükleniyor)
* 1 dakikalık Super HD filmi yaklaşık 6,5 dakikada yüklemek (2 Mbps ile 200 saatte yükleniyor)
* 700 MB’lik VCD kalitesinde bir filmi 5,6 saniyede indirmek mümkün.

Turkcell Superonline fiber optik omurgası ve evlere kadar fiber götürdüğü 10 il:
* Adana
* Ankara
* Antalya
* Bursa
* Gaziantep
* İstanbul
* İzmir
* Kocaeli
* Mersin
* Samsun
 
  • Beğen
Tepkiler: join_23
serecans

serecans

Üye
güzel gelisme tesekkurler
 
By_GaBLiN

By_GaBLiN

Üye
Vodafone Da Böyle Bi Şey Yapsa Keşke...
 
maxirabit

maxirabit

Üye
Fiber optik kablo bağlantısı şehirin merkezin'de oluyor dışındakiler yararlanamıyor çünkü alt yapı desteklemiyor.
 
jejep

jejep

Üye
Fiberin hatlarının merkezden başlamasının sebebi iş yerlerinin oralarda daha yoğun olması sonuçta 100 mbps bir bağlantının ücreti yüksek olur genel olarak ev kullanıcısı tercih etmeyebilir.Onun için ilk merkezde başlar sonra tüm ile yayılır şahsen İzmir de öyle.
 
maxirabit

maxirabit

Üye
''2011 sonuna kadar omurgamızı 28 bin km uzunluğa çıkararak 10 ilde ulaştığımız hane sayısını 1 milyona çıkartacağız''
Detay'lı açıklama vermezler hiç bir zaman,maksat kullanıcıyı meraklandırmak.
Şehir başına 100.000 hane yapar:)yani düşük bir rakam,istanbul'a yetmez bile.
 
ALpeRenBuGRa

ALpeRenBuGRa

Üye
9.90 tl acaba ilk kaç ay için geçerli olarak esas ücret ne olacak o konuda da bilgi verseymiş yetkililer daha güzel olurmuş.
 
maxirabit

maxirabit

Üye
 
minoo

minoo

Üye
Aha işte onu ben kullanıyorum. Benim netim.
 
join_23

join_23

Üye
güzel işmiş (h)
ama recep bi daha böyle çarşaf gibi yazma bea, gözüm çıktı okuyana kadar :ehe
 
jejep

jejep

Üye
Tamam abi düzenlerim bir daha ki ne :D
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt