Yardım Nvidia Ekran Kartı Gigabayt Farkı

Sponsorlu Bağlantılar

Neisseria.Ps

Neisseria.Ps

Üye
Zaten sizin mesajınızı alıntı yapınca sizide etiketlemiş oldum. :) Youtubede kolayca takıldığını gördüm. Olmadı bilgisayarcıda filan taktırırım. Önemli olan: Almak :) Laptop ramları daha pahalı nedense.
Bilişim Profesörü gerekli cevabı vermiş ama laptopu söktüğümde gördüğüm kadarıyla masaüstünden bir farkı yok hatta (benimkinde) kolayca çıkarılıp takılıyordu, fakat tehlikeleri nelerdir bilmiyorum yazdığım gibi takıp çıkarılması kolay

• Beğen
Tepkiler: liamgallagher

liamgallagher

liamgallagher

Üye
    Konu Sahibi
Bilişim Profesörü gerekli cevabı vermiş ama laptopu söktüğümde gördüğüm kadarıyla masaüstünden bir farkı yok hatta (benimkinde) kolayca çıkarılıp takılıyordu, fakat tehlikeleri nelerdir bilmiyorum yazdığım gibi takıp çıkarılması kolay

Takıp çıkarması kişiye göre değişiyor demek ki :) Youtubeye koyulan videoya bakarak takmaya çalışırım artık. :) Bu arada mesela her laptopta ram yükseltme olabiliyor mu? 2 tane ram takma yeri kesin oluyo mu?

Neisseria.Ps

Neisseria.Ps

Üye
Takıp çıkarması kişiye göre değişiyor demek ki :) Youtubeye koyulan videoya bakarak takmaya çalışırım artık. :) Bu arada mesela her laptopta ram yükseltme olabiliyor mu? 2 tane ram takma yeri kesin oluyo mu?
Ramler slota takılı ise çıkarıp başka takabilirsin, bende 2 slot var üst üste duruyorlar, üsttekini çıkarıp baktığımda 4 gb yazıyordu alttakine bakmadım. Belki 4 ram slotu olanlar da vardır sonuçta bazı laptoplar 16-32 gb :D

• Beğen
liamgallagher

liamgallagher

Üye
    Konu Sahibi
Ramler slota takılı ise çıkarıp başka takabilirsin, bende 2 slot var üst üste duruyorlar, üsttekini çıkarıp baktığımda 4 gb yazıyordu alttakine bakmadım. Belki 4 ram slotu olanlar da vardır sonuçta bazı laptoplar 16-32 gb :D

Youtubede baktığım videoda da altalta 2 slot var. Ben laptopu alarken bi sorayım ya belki max 4 gb ramdır laptop :(

Neisseria.Ps

Neisseria.Ps

Üye
  • Beğen
liamgallagher

liamgallagher

Üye
    Konu Sahibi
Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Bu arada @liamgallagher Eğer ramler yerine felan oturmazsa sakın zorla bastırma, bil ki yerine oturmadıysa yanlış takmışsındır. Eğer sen bu yerine oturmadı diye bastırırsan dediğim gibi anakartı yakabilirsin :bud: Ram'e hafifçe bastıracaksın tık diye bir ses gelecek ve yerine oturacak :oke:

• Beğen
liamgallagher

liamgallagher

Üye
    Konu Sahibi
Hayırlı olsun hangi model?

Grundig, pek laptop markası değil 5 farklı özellikli laptopları var sadece. :) İ3 Slimbook, i5, i7, i5 v2 filan diye gidiyor. Benim alacağım;

İ5 - 3210M , 2.50 GHz max 3.50 İşlemci
GT740M, 1 GB Ekran Kartı
4 GB Ram ( 8 olacak inşallah :) )
Windows 8.1

Neisseria.Ps

Neisseria.Ps

Üye
Grundig, pek laptop markası değil 5 farklı özellikli laptopları var sadece. :) İ3 Slimbook, i5, i7, i5 v2 filan diye gidiyor. Benim alacağım;

İ5 - 3210M , 2.50 GHz max 3.50 İşlemci
GT740M, 1 GB Ekran Kartı
4 GB Ram ( 8 olacak inşallah :) )
Windows 8.1
Günümüz oyunlarında sıkıntı çıkarabilir, aldın mı alacak mısın?

• Beğen
Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Ama sana yine de tavsiyem bence kendin takma. Çünkü eğer dediğim gibi yanlış takarsın da kısa devre yaparsa Laptopun Garantisi de ortadan kalkar. Yani sen ek rami eklediğin anda zaten laptopun garantisi bitecek dolaylı yoldan. En azından ram çalışsın da öyle bitsin garanti :D

• Beğen
liamgallagher

liamgallagher

Üye
    Konu Sahibi
Günümüz oyunlarında sıkıntı çıkarabilir, aldın mı alacak mısın?

Alacağım. Sen watch dogsu mediumda oynayabildiğini söylemiştin sanırsam. Ekran kartın 2 gb tabii. Bakalım ya kaldırır bence. Zaten kredi kartı ile alamayacağım için bekodan alabileceğimin en iyisi bu :S
Ama sana yine de tavsiyem bence kendin takma. Çünkü eğer dediğim gibi yanlış takarsın da kısa devre yaparsa Laptopun Garantisi de ortadan kalkar. Yani sen ek rami eklediğin anda zaten laptopun garantisi bitecek dolaylı yoldan. En azından ram çalışsın da öyle bitsin garanti :D

Laptopu almaya giderken ram alırım belki orada takarlar :)

Alacağım laptop; @Bilişim Profesörü @-Empat-

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Bellek 8 GB olursa çoğu oyunu mediumda oynatır diye düşünüyorum :oke:Yalnız watch dogs ı oynatamayabilir bence.

• Beğen
Neisseria.Ps

Neisseria.Ps

Üye
Hadi diyelim belleği 8'e sorunsuz yükselttin, Gt740M 2 Gb 64 bit Watch Dogs'u mediumda oynatıyor o da overclock ile, 1Gb sorun çıkarır abi ya

• Beğen
Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Hadi diyelim belleği 8'e sorunsuz yükselttin, Gt740M 2 Gb 64 bit Watch Dogs'u mediumda oynatıyor o da overclock ile, 1Gb sorun çıkarır abi ya
Aynen, watch dogs tan vazgeçecekse alabilir belki.

• Beğen
liamgallagher

liamgallagher

Üye
    Konu Sahibi
Neisseria.Ps

Neisseria.Ps

Üye
Sağolasın. Overclock zor mu yapmak? 1 gb sorun çıkarabilirde, bakalım açar belki..

Umarım oynatır..
Overclock çok tehlikeli, overclock edilen parça(işlemci,ekran kartı) tamamen bozulabilir, ben kartın kaldırabileceği maksimum değerlerde overclock yapıyorum(tek mhz bile artırsam kart yanıt vermeyi kesiyo:ehe)

• Beğen
liamgallagher

liamgallagher

Üye
    Konu Sahibi
Overclock çok tehlikeli, overclock edilen parça(işlemci,ekran kartı) tamamen bozulabilir, ben kartın kaldırabileceği maksimum değerlerde overclock yapıyorum(tek mhz bile artırsam kart yanıt vermeyi kesiyo:ehe)

Tehlikeli işlere giremem hiç ya :D Ya i5 4200M olsa bide ekran kartı 2 gb olsa ne güzel olcak ya. Sırf 1 gb yüzünden en istediğim oyunu oynayamıcam galiba. :(

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
  • Beğen