Notebook RAM Tavsiyesi

Sponsorlu Bağlantılar

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
    Konu Sahibi
Notebook RAM Tavsiyesi
Merhababa, Asus Notebook için 8 GB RAM almayı düşünmekteyim. Şu anda ilgilendiğim marka model olarak: Kingston'un HyperX Impact Black - Kingston HyperX Fury - Kingston HyperX Fury Blue Vb. Modellerini Düşünüyorum. Ama hepsinin arasında kaldım. [Uzun zaman oldu RAM Almayalı] Fiyat, Performans olarak sizin de kullandığınız veya önerebileceğiniz RAM Modeli var mıdır?

Şu Anda, Kullanmış olduğum hali hazırda bu şekildedir:

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

PALA.

PALA.

Üye
Bu aralar forumda bir donanım yükseltme çılgınlığıdır gidiyor :hmmm Tamam anladık millet çıldırdı :aha: dolara kafa atıyor :vur

Voltaj olayına dikkat ederek alın ddr 3 - ddrL 3 ve 1.35 - 1.5 v gibi değerlere dikkat ederek karar verin.

Piyasada 2. el 200 lira civarına bulabilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
    Konu Sahibi
Benim aklıma bu yattı gibi ama, kararsızım.

PALA.

PALA.

Üye
Benim aklıma bu yattı gibi ama, kararsızım.

Şimdi şöyle bişey var uyum sağlar, tam uyumluk nasıl olur onu denemeden bilemeyiz.
Sistemdeki 4 gb belleğin CL 11, sipariş vermek istediğin bellek CL 9 yani daha hızlı cevap verebilir.
2 belleği beraber taktığında diğer 4 gb olan frekans düşümüne giderek belki CL 9 hızına uyum sağlayabilir ama bunları denemen lazım.
Frekans arttıkça sanılanın aksine belleklerin verdiği cevap süresi uzuyor. Açık konuşmak gerekirse elbette pahalı olan iyidir.

Zaten yukarıdaki belleklerin ortak özelliği ekonomik olmaları, normal işler için. Genelde pahalı rami üreticiler bile koymuyor. Öyle ya adam keriz mi 150 lira fiyatı yükseltsin ? Hangimiz laptop alırken ram in markasına bakar ki ? Baksak da ne olur en ucuzu içindeki markanın adını bile hiç duymamışızdır...

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
    Konu Sahibi
Bu değerli cevaplar için teşekkür ederim.

Sizin de dediğiniz gibi, Denemeden uyumluluk konusunu anlamak zor. Yorumlarda çoğu kullanıcı sorun yaşamadığını belirtimiş. Ama tabiki denemeden emin olamayız. Sonuç olarak; Bahsettiğim ürünü Sipariş verme düşüncesindeyim. Bir sorun olması durumunda, Sanırım 14 gün kullanılmış olsa bile iade hakkı var. Bunu araştırıp kararımı veririm diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: PALA.