Telefon Tavsiyesi Note 3 mü Xperia Z2 mi?

Sponsorlu Bağlantılar

FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
Note 3 mü Xperia Z2 mi?
Arkadaslar yakin zamanda iyi bir telefon almayi dusunuyorum.
Onceleri G2 almayi dusunuyordum ama benim icin saglamlikta cok onemli..
Note 3 alirsam snapdragon modelini almayi dusunuyorum garantilisini belki bulamam ama en azindan 4g destekliyor. Ve daha hizli.
Z2 de hosuma gidiyor ama 4K video cekimde isinip kamera uygulamasini kapatiyormus. Guncellemeyle gider mi bilmiyorum.. birde benim icin onemli olan sey telefonun ekrani ve saglamligi. Dokunmatik problemleri yasamayacagim ve yere dustugunde hemen ekranin kirilmayacagi bir telefon secimi yapmam lazim. Youtube da gormustum Xperia Z2 touch problem diye arattigimda.. kendi kendine islem yapiyor. Suan kullandigim ucuz maliyetli olan maxiplus 5 te bile bu sorunu yasamadim. Ama eski telefonum sensation xl de defalarca ekrani degismesine ragmen ayni sorun devam etti.. o yuzden bu sorunu bir daha yasamak istemiyorum. Telefondan soguyorum sonra.. birde o Z2 nin videosunun altindaki yorumlara baktigimda suya sokup cikardiktan sonra o problemi yasadiklarini yazmislar.
Simdi arkadaslar, bu telefonlardan birisini aldigimda en az beni 3 yil goturmeli. Performansi cok iyi olup oyunlarda kasmamali. Ve bir o kadarda saglam olmali.. hangisini tavsiye edersiniz..?
Bu cihazlar hakkinda bir suru konu var ama benim aradigim ozellikler boyle.
Simdiden tesekkurler..

Pikkaccu

Pikkaccu

Üye
Şimdi sağlamlık diyorsun, Z2'nin sağlamlığından hiç bir şüphem yok ama sen sanki yazdıklarınla "ben Z2 almam, konuyu da öylesine açtım" diyorsun :D

• Beğen
Tepkiler: Akhtoher, muhammettvurucu ve FK5896
FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
Şimdi sağlamlık diyorsun, Z2'nin sağlamlığından hiç bir şüphem yok ama sen sanki yazdıklarınla "ben Z2 almam, konuyu da öylesine açtım" diyorsun :D
Oyle bi niyetim yok hatta Z2 istiyorum ama o videoyu gorunce kafam karisti :D
Simdi o telefonu alipta su altinda fotograf cekinmekte olmaz :)

Sucrofe

Sucrofe

Üye
Snapdragon işlemcili Note 3 düşünüyorsan kesinlikle Note 3.

• Beğen
Tepkiler: FK5896
Pikkaccu

Pikkaccu

Üye
Oyle bi niyetim yok hatta Z2 istiyorum ama o videoyu gorunce kafam karisti :D
Simdi o telefonu alipta su altinda fotograf cekinmekte olmaz :)
Tercih senin ikisinde de pişman olmazsın bence :)

• Beğen
FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
Tercih senin ikisinde de pişman olmazsın bence :)
haklısın aslında alıcam snapdragon işlemcili note 3 keyfime bakıcam diyorum ama Z2 de sağlamlık var ve note 3 tende kötü bir telefon değil..çok kararsızım birde note 4 çıkacak eskiyecek biraz, gerçi Z3 te yolda.. :)
Snapdragon işlemcili Note 3 düşünüyorsan kesinlikle Note 3.
cihaz yurtdışı olduğu için problem olur mu peki? ya da eksiklikleri?
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
işte bundan bahsediyorum ..

Sucrofe

Sucrofe

Üye
Herhangi bir problem çıkabilir (İMEİ) ama eksiği olmaz.

• Beğen
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Note 3 al s-pen le hiçbir telefonda yapamadıklarını yapabilirsin.

• Beğen
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
  • Beğen
Tepkiler: ~N.A.W.Y~ ve FK5896
Sucrofe

Sucrofe

Üye
Bir kalem için telefon alınmaz. Telefonlar için üretilen özel kalemler var zaten ama Note serisindeki gibi S-Pen için ayrılmış özellikler yok.

• Beğen
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Edit donanım olarak eşitler sanırım :hmmm

Son düzenleme:
  • Beğen
Sucrofe

Sucrofe

Üye
Ne dedim ben şimdi? Note serisini savundum orada ama yanlış anladıysan benim sorunum değil.

• Beğen
Tepkiler: Türe ve FK5896
byAndroid

byAndroid

Üye
Z2 derim ben

• Beğen
0MG90

0MG90

Üye
Ben Z2 derim ikisi arasından

• Beğen
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Note 3 ün s-pen inin ayrıcalıgı yok öyle mi ekranda 30 40 tane küçük pencere açabilirsin.
Hızlı not alabilirsin. S-note ile istatistik grafiği oluşturabilirsin. Programını oluşturabilirsin. Özel anı albümü yapabilirsin. Hediye kartları hazırlayabilirsin. Karalama defteri ile istediğin kategoriye ayırıp istediğinde kullanabilirsin. Bunlar benim kullandığım ve Keşfettiklerim note 3 kullanan arkadaşlarda gelsin onlarda yazsın bu kalemle yapilamayacak şey yok. @JellyBeanci

• Beğen
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
  • Beğen
Tepkiler: FK5896 ve Sucrofe
Sucrofe

Sucrofe

Üye
Yanlış anlaşıldı sanırım. Ben "Diğer telefonlara kalem alınınca Note serisindeki gibi S-Pen için ayrılmış özellikler yok" demek istedim.

• Beğen
Tepkiler: FK5896 ve B.A.R.O.N