Nokia’nın Android Kullanmaması İçin 5 Neden!

Sponsorlu Bağlantılar

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Nokia android kullansa ne derdim inan bilmiyorum :) Geçen seneye kadar böyle şeylerle hiç ilgim yoktu :)

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Nokianin android diye bir oyun konsolu var.
Bakınız : N9 ve Nitroid
Ayrıca android kullansa idi adı nokia değil samsung olurdu :)

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Wp'de de yakın zamanda donanım savaşları başlayacaktır hatta başladı bile.Ayrıca diğerleri doğru fakat ilk 2 sebepe katılmıyorum.Belle sadece görünüş olarak az biraz Android'e benziyor fakat Android gibi özgür değilsin veya Android gibi kişiselleştiremiyorsun.Marketinin problemi zaten apaçık.Bu durumda sadece 1-2 görünüşü benziyor diye Android'in neredeyse aynısı olan ve geliştirilince daha iyi olacak bir sistem olmuyor Symbian Belle.Tarayıcısını, marketini, kişiselleştirmelerini geliştirirsin tamam ama bunlar pek kolay şeyler değil.Zaten işletim sistemini işletim sistemi yapan şey bunlar.2. sebepe gelirsek Windows Phone'nun arayüzü (Modern veya Metro hangisini seviyorsanız) sıradışı bu doğru fakat bu demek değilki Android'in arayüzü sıkıcı, eskimiş veya güzel değil.Özellikle Sense arayüzü hala akıllı telefon kullanıcılarının büyük bir kısmı tarafından Metro arayüzüne tercih edilesi.Bunlar bir yana bende Nokia'nın Android'e geçmemesini ve Windows Phone'u tercih etmesini daha mantıklı buluyorum.

amcalu1

amcalu1

Üye
Yanlız nokia zamanında androide geçse idi çok daha fazla satış yapardı samsungu falan arkasına alırdı bence bizim için kötü ama nokia için iyi birşey olurdu

yasirtaha

yasirtaha

Üye
farklı olmak diye bir şey var ben her zaman farklı olanı tercih ederim aynı olandan herkeste var
ben herkesin yapmadığı bir şeyi tercih ederim

• Beğen
Tepkiler: emelli
erdgnblt

erdgnblt

Üye
androidin sonu fosil yakitli arabalar gibi olucak bence. bi zaman sonra butun arabalar daha kucuk daha verimli motorlar kullanmaya basladi nokia da bunun gibi hareket ediyor iste. dort cekirdek olsa ne farkeder ki iki cekirdekli telefon ayni seyi yapabiliyorsa

Harika

- - - Eklendi - - -

Kendi içinizde çelişiyorsunuz. Performans diyorsunuz sonra da sistemin verimli kullanılmaması önemli değildir diyorsunuz. Sistem verimsiz olursa performans nasıl alınabilir?

Harika

- - - Eklendi - - -

Insanlar neden nokia kullanmıyor dersek sabaha kadar yazarız herhalde 5 madde yanında sönük kalır.

Bu arada belle androide benziyor diye bir madde var çok anlamsız benziyor olabilir çinlilerde range rover yaptı dışardan bak aynı işlevselllige gelince olay biter

Androidde uygulama var.
Nokiada kalite. Sönük kalmaz yardırır.
Googleın verdiği paralar olmasa o uygulamalarda olmaz merak etmeyin.
Kimse bana çıkıp ben androidi sevdiğimden alıyorum arayüzüne aşık olduğumdan alıyorum felan demesin.
Sokakta telefonu görünce "androidlimi" sorusunu soranları unutmayın. Neyi sorduklarını bilmiyorlar. Androidi kamera, bluetooth, nfc gibi bi özellik sanıyorlar.
Düşük donanımlı zaten android olamaz çünkü telefon açılmaz ;)

800Mz NOKİA BELLE = 1.3 ghz Android 4.x.x

Telefonlara işlemci ram koymaktan başka bişey bilmeyen htc ve (yüksek modelleriyle) samsung
telefona kamera koydum sanan ve milleti kandıran sony...

Tatlı rüyalar.

- - - Eklendi - - -

androidin donanım savaşlarıyla güçlendirilmesi sizi nasıl ilgilendirmez anlamıyorum? Daha yüksek donanım her zaman daha yüksek meblalar demek yani cihazlara 2000 TL para vermek size dokunmuyor demek ki :hmmm

Hahahahah :D Aynen aynen :D

- - - Eklendi - - -

Belle android'ten şüphesiz daha iyi, geliştirilirse çok çok daha iyi olur ...

Belle zaten androidden daha iyi.

İhtiyaca göre uygulama ve oyun eksikliği var oda Nokianın sorunu değil.

- - - Eklendi - - -

Wp'de de yakın zamanda donanım savaşları başlayacaktır hatta başladı bile.Ayrıca diğerleri doğru fakat ilk 2 sebepe katılmıyorum.Belle sadece görünüş olarak az biraz Android'e benziyor fakat Android gibi özgür değilsin veya Android gibi kişiselleştiremiyorsun.Marketinin problemi zaten apaçık.Bu durumda sadece 1-2 görünüşü benziyor diye Android'in neredeyse aynısı olan ve geliştirilince daha iyi olacak bir sistem olmuyor Symbian Belle.Tarayıcısını, marketini, kişiselleştirmelerini geliştirirsin tamam ama bunlar pek kolay şeyler değil.Zaten işletim sistemini işletim sistemi yapan şey bunlar.2. sebepe gelirsek Windows Phone'nun arayüzü (Modern veya Metro hangisini seviyorsanız) sıradışı bu doğru fakat bu demek değilki Android'in arayüzü sıkıcı, eskimiş veya güzel değil.Özellikle Sense arayüzü hala akıllı telefon kullanıcılarının büyük bir kısmı tarafından Metro arayüzüne tercih edilesi.Bunlar bir yana bende Nokia'nın Android'e geçmemesini ve Windows Phone'u tercih etmesini daha mantıklı buluyorum.

Bırakın bu özgürlüğü hangi özgürlük?
Özgür olmak isteyen n9 alırdı ;)
Yemeyin milleti. Android artık Linux çekirdeğinden saptıııı

• Beğen
Tepkiler: FeRhAt0152
kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye

Harika

- - - Eklendi - - -

Harika

- - - Eklendi - - -

Androidde uygulama var.
Nokiada kalite. Sönük kalmaz yardırır.
Googleın verdiği paralar olmasa o uygulamalarda olmaz merak etmeyin.
Kimse bana çıkıp ben androidi sevdiğimden alıyorum arayüzüne aşık olduğumdan alıyorum felan demesin.
Sokakta telefonu görünce "androidlimi" sorusunu soranları unutmayın. Neyi sorduklarını bilmiyorlar. Androidi kamera, bluetooth, nfc gibi bi özellik sanıyorlar.
Düşük donanımlı zaten android olamaz çünkü telefon açılmaz ;)

800Mz NOKİA BELLE = 1.3 ghz Android 4.x.x

Telefonlara işlemci ram koymaktan başka bişey bilmeyen htc ve (yüksek modelleriyle) samsung
telefona kamera koydum sanan ve milleti kandıran sony...

Tatlı rüyalar.

- - - Eklendi - - -

Hahahahah :D Aynen aynen :D

- - - Eklendi - - -

Belle zaten androidden daha iyi.

İhtiyaca göre uygulama ve oyun eksikliği var oda Nokianın sorunu değil.

- - - Eklendi - - -

Bırakın bu özgürlüğü hangi özgürlük?
Özgür olmak isteyen n9 alırdı ;)
Yemeyin milleti. Android artık Linux çekirdeğinden saptıııı

Özgür olucam diye MeeGo alınmaz öncelikle burda bir anlaşalım.MeeGo'yu devre dışı bırakırsak daha özgür bir platform var mı başka ? Yok.Wp ile kıyasladığımızda Wp'nin kısıtlamalarına göre Android kat ve kat özgür mü özgür.O zaman problem yok çünkü ben Wp lle kıyaslanılan bir konuda özgür dedim MeeGo ile değil.Ayrıca her ikl sistemdende telefonlar kullandığımdan neyin nasıl gittiğlnl nasıl olduğunu gayet iyi billyorum.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
bu özgürlükten kastiniz nedir onu da belirtseniz. Mesela benim akilli telefonlardaki özgürlük anlayışıma göre en özgür sistem ilk önce wp sonra ios gelir. Cünkü bana göre akıllı telefonun özgürlügü güvenli kullanımdan gecer. Eger ben hatırı sayılır bir para veriyorsam bu cihazı güvenli bir şekilde kullanabilem gerekiyor. Banka hesaplarımı,kredi kartlarımı,kişisel dosyalarımı rahatca ve güvenli bir şekilde yönetebilmem lazım. Özgürlük kelimesinin altına sıgınarak sistemde bir iki degişiklik yapabilmek ve bunu yaparken akıllı telefonun amacı olan hayatı kolaylaştırma işlevlerinden ödün vermek,kişisel bilgilerinizi tehlikeye atarak maddi ve manevi kayba ugrama riski oluşturmak bence kısıtlamanın en alasıdır. Sürekli telefonunun bazı özelliklerini degiştirerek kullanmak özgürlük degil telefonun esiri olmaktır bana göre. Ben bu cihaza para verdiysem ben ona degil o bana hizmet edicek. Sürekli pc'nin başina gecip bir şeyler yuklemek,ayarlar yapmak,degişiklikler uygulamak özgürlük degil bana göre.

Ha bu arada aklima gelmişken sorayım belki bir cevap veren cıkar da ben de merakımı gidermiş olurum. Nedendir bilinmez özgür platform yaratıcısı linux vakfının en buyuk destekcileri hep finans sistemindeki şirketler olmuş neden acaba?

• Beğen
Tepkiler: kamuraN021, PureFood ve coolasker54
erdgnblt

erdgnblt

Üye
bu özgürlükten kastiniz nedir onu da belirtseniz. Mesela benim akilli telefonlardaki özgürlük anlayışıma göre en özgür sistem ilk önce wp sonra ios gelir. Cünkü bana göre akıllı telefonun özgürlügü güvenli kullanımdan gecer. Eger ben hatırı sayılır bir para veriyorsam bu cihazı güvenli bir şekilde kullanabilem gerekiyor. Banka hesaplarımı,kredi kartlarımı,kişisel dosyalarımı rahatca ve güvenli bir şekilde yönetebilmem lazım. Özgürlük kelimesinin altına sıgınarak sistemde bir iki degişiklik yapabilmek ve bunu yaparken akıllı telefonun amacı olan hayatı kolaylaştırma işlevlerinden ödün vermek,kişisel bilgilerinizi tehlikeye atarak maddi ve manevi kayba ugrama riski oluşturmak bence kısıtlamanın en alasıdır. Sürekli telefonunun bazı özelliklerini degiştirerek kullanmak özgürlük degil telefonun esiri olmaktır bana göre. Ben bu cihaza para verdiysem ben ona degil o bana hizmet edicek. Sürekli pc'nin başina gecip bir şeyler yuklemek,ayarlar yapmak,degişiklikler uygulamak özgürlük degil bana göre.

Ha bu arada aklima gelmişken sorayım belki bir cevap veren cıkar da ben de merakımı gidermiş olurum. Nedendir bilinmez özgür platform yaratıcısı linux vakfının en buyuk destekcileri hep finans sistemindeki şirketler olmuş neden acaba?

Google kesinlikle linux destekçisi değil. Linux üzerinden özgür sistem rahat sistem havasına sokuyor milleti. Zaten linux çekirdeğinden ve politikasından ayrıldı.
Bide şu varki microsofta düşman applea düşman olan birinin bunu yapması çok doğaldır.

Linuxu bende severim ama android olarak değil Meego olarak Pardus olarak Ubuntu olarak severim.

papakudioflu

papakudioflu

Admin

Google kesinlikle linux destekçisi değil. Linux üzerinden özgür sistem rahat sistem havasına sokuyor milleti. Zaten linux çekirdeğinden ve politikasından ayrıldı.
Bide şu varki microsofta düşman applea düşman olan birinin bunu yapması çok doğaldır.

Linuxu bende severim ama android olarak değil Meego olarak Pardus olarak Ubuntu olarak severim.

linux'u sevmek veya sevmemek degil olay. Eger özgür platform android deniliyorsa ben istediklerimi yapma konusunda kisitlamamali. Ozgurluk telefona bazi ozellikler veya gorseller ekleyerek mi oluyor yoksa hayatimizi kolaylaştiran işlemleri guven icinde yapmamizi saglayarak mi. Ben banka hesaplarimdaki hareketleri guvenli bir şekilde izleyebiliyor muyum veya kredi kartimla hic korkmadan alişveriş yapabiliyor muyum? Androidle biraz. Şimdi bu işlemleri yapmayanlar ne alakasi var bunlarin ozgurlukle diyebilirler. Ama dedigim gibi bu bir akilli telefonsa benim hayatimi kolaylaştirmak icin var. Yoksa cihazima tweakler eklemek,oc yapmak arayuzu kişiselleştirmek tek başina özgürlük olarak gelmiyor.

• Beğen
Tepkiler: kamuraN021, alical33, coolasker54 ve 1 kişi daha
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye

linux'u sevmek veya sevmemek degil olay. Eger özgür platform android deniliyorsa ben istediklerimi yapma konusunda kisitlamamali. Ozgurluk telefona bazi ozellikler veya gorseller ekleyerek mi oluyor yoksa hayatimizi kolaylaştiran işlemleri guven icinde yapmamizi saglayarak mi. Ben banka hesaplarimdaki hareketleri guvenli bir şekilde izleyebiliyor muyum veya kredi kartimla hic korkmadan alişveriş yapabiliyor muyum? Androidle biraz. Şimdi bu işlemleri yapmayanlar ne alakasi var bunlarin ozgurlukle diyebilirler. Ama dedigim gibi bu bir akilli telefonsa benim hayatimi kolaylaştirmak icin var. Yoksa cihazima tweakler eklemek,oc yapmak arayuzu kişiselleştirmek tek başina özgürlük olarak gelmiyor.
:good:olay budur...

hidayet02

hidayet02

Üye
Bir Sistemi Özgürlük Olsun Diye Parçalara Ayır Kendi Kafana Göre Şekillendir, O Zaman O Sistemin Adı Androis OS Yada Windows Phone OS ve Symbian OS Olmaz! Hidayet OS Ali OS Veli OS Olur. Yani Sen Androd'i Parçala Değiştir Sonra "Android Özgürlük Demek" Dersen Yanılırsın Çünkü Android Değil "Hidayet OS, Ali OS, Veli OS Özgürlük Demek" dir...

Kafanız Karışmadı Umarım:D

Herkese AdiOS :D

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Bir Sistemi Özgürlük Olsun Diye Parçalara Ayır Kendi Kafana Göre Şekillendir, O Zaman O Sistemin Adı Androis OS Yada Windows Phone OS ve Symbian OS Olmaz! Hidayet OS Ali OS Veli OS Olur. Yani Sen Androd'i Parçala Değiştir Sonra "Android Özgürlük Demek" Dersen Yanılırsın Çünkü Android Değil "Hidayet OS, Ali OS, Veli OS Özgürlük Demek" dir...

Kafanız Karışmadı Umarım:D

Herkese AdiOS :D
:allalla: sanırım anladım... :oke:

haltie

haltie

Üye
Nokiayi bilmiyorumda benim kullanmam için çok sebep var:ehe

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Bence Windows Phone'un Android ve iOS arasında kendine hatrı sayılır bir yer bulması, biraz da Windows 8'in başarısına bakıyor. Windows 8 çok tutulursa, Windows Phone'un patlama yapması doğal sonuç olur. Çünkü Windows 8 ve Windows Phone tam bir uyum içinde olacak. Windows 8'in tutması, bu sistemi kullananları, telefonda da WP'ye yönlendirecektir.

Bekleyip görelim bakalım Nokia doğru mu karar vermiş...

• Beğen
Tepkiler: n000k
papakudioflu

papakudioflu

Admin
windows8 önsiparişlerinin amazondaki listelerde ne durumda olduguna bir bakmak lazim.

pirenuri

pirenuri

Üye
buna 6. olarak donanımda her zaman rakiplerinden geri kalmasını da eklesek olur sanırım :)

bak kardeşim şunu anlamadınız heralde android o kadar ağır ve yavaş bir işletim sistemi ki 4 çekirdekle bile anca tek çekirdekli nokia ile kapışıyor az farkla geçiyor (Samsung GsIII vs Nokia Lumia 900)

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
bu kapışmayı birde Lumia 920 ile görelim bakalım ne olacak.

Garanti 4 çekirdekli telefon krizlere girer.
Hani Cem Yılmaz'in opet reklamı gibi.
Lumia 920 gitt
4 çekirdekli telefon ferrari
Sonuç belli şimdiden .
Gitt yer ferrariyi :)

Üst Alt