Nokia Windows Phone 7'ye Mi Geçiyor ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Uruloki

Uruloki

Üye
doğrudur suat abi 6600 dan beri alışmıştık ben bile daha önce symbian kullanmadığım halde çok kolay kullanıyorum düşün artık ama ellerinde qt gibi bir koz varken neden kullanmıyorlar

Uruloki

Uruloki

Üye
@Uruloki: evet sen de haklısın ama burada bence görülmeyen şey şu.. microsoft nokia'nın son kozu değil. nokia microsoft'un son kozu :) microsoft arkasına nokia gibi bir firmayı alamazsa mobil işletim sistemlerine elveda diyecek duruma gelmişti. nokia için hava daha hoş, hiç akıllı telefon satmasa yine de ürettiği diğer telefonlar kendisine yeter. ki symbian öldü diyenlere inat milyonlarca kişi gidip nokia n8 aldı. nokia'nın verdiği müşteri desteğini veren hiçbir firma yok, aynı şekilde nokia telefonlar gibi yedek parçası kolayca bulunan telefon da yok. çok yakında gelecek yeni fw'ler ile çok daha iyi bir telefona sahip olacağına da kimsenin şüphesi yok. özetle nokia zaten kullanıcıların gözdesi. android'e kayan olmadı mı oldu tabiki. ben de düşünmedim değil. neden olmasın ki yeni bir işletim sistemi, en kötü ihtimal beğenmesek de bir kaç ay güzel eğlenirdik alsaydık. ama gerek de duymadım, n8'den güzel şeyler çıkacağına inancım vardı hala da var. hatta geçen senenin ortalarında nokia'nın bir kaç işletim sistemi birden kullanacağı ve zaman içinde bunları müşterilerine fw updatelerde bazı modeller için seçim olanağı sunacağı şeklinde haberler vardı.

nokia'nın yeni ceo'sunun microsoft kaynaklı olduğunun ilk bildirilmesi ile birlikte zaten win mobile sistemli telefonların çıkacağı belli idi ama yukarıda da dediğim gibi microsoft nokia'ya artık neredeyse mecbur. koreliler artık tamamen android işletim sisteminde karar vermiş gibi. hp'de büyük ihtimal artık win mo yerine kendi webos'i ile takılacak. motorola desen biraz ondan biraz bundan takılıyor ama karizması amerika dışında yerlerde geziyor. fransızlarla zaten iş olmaz kim alır alcatel falan. kala kala bir tek dünyanın en karizma firması kaldı microsoftun son denemesini yapacağı. ayrıca nokia satmayacak telefonu yapmaz, kesinlikle tavır koyar yazılımsal değişimler için bu sebepten bana kalırsa nokia telefonların üzerinde gelecek olan win7 işletim sistemi neredeyse tüm sorunlarından arındırılmış ve pek çok yeni özellik de eklenmiş olarak gelip özellikle hedef kitlesi olacak iş adamları ve kurumsal firma çalışanlarını da memnun edecek bir şekile bürünecek. bunda nokia'nın en büyük kazancı iş hayatına daha uygun telefon isteyenler için windows, daha fazla geliştirilebilirlik, multimedia vs vs arayan genç ve meraklı kesime symbian 3,4,5... veya meego satarak sadece symbian dayatmasını aşmış, her kesime ihtiyacı olanı vermiş firma görüntüsü çizerek çok daha sağlam bir yere oturmuş olmak olacak gibi geliyor bana. nokia bir zamanlar tek tabanca iken yaptığı hatalardan biri olan açık kaynak kodu olayını da artık s^3 ve diğer yeni symbian sürümleri ve meego ile aşacaktır. bence bir kaç ay daha elimizdeki fw sürümlerine sabredersek sanırım ilerleyen aylarda çok güzel telefonlara da sahip olacağız.

çok doğru demişsin katılıyorum bu yorumuna ki bence microsoft nokia ile de bişe yapamıcak çünkü artık eski işletim sistemleri kalmadı dimi bakın bugün 250 yeni özellik kazandırılımış symbianı beğenmiyenler ben WP7 de beğenmicek ben açıkca pek fazla fark görmüyorum kilitlenme olmasın diye yüksek işlemci ram arayüz desen win 7 deki gibi aero tarzı olsa çok iş yapardı ama resimlerinden anlaşıldığı gibiyse ondan bişe olmaz diyorum ben

IKHULAKU

IKHULAKU

Üye
resimlerin pek gerçeği yansıttığını düşünmüyorum. bence nokia'larda sunulacak win7 belli bir hedef kitlesi için gerekli araştırmalar yapılmış ve hataya yer vermeyecek şekilde müşteri talepleri de göz önüne alınarak yeniden yazılmış bir sürüm olacak. iş çevresindeki müşteriler amaçlı seri olan e serisinde çıkacak bana kalırsa, diğer oyun ve multimedia isteyen kesimin çok fazla ilgisini çekmeyecek bence. ama şirket ağları ile senkronizasyon, office uygulamaları ve bunlara benzer bir takım özellikleri ve güzel dizayn ile iş çevresinde ses getirecek bence win7. diğer müşteri gruplarına da symbian ve/veya meego yüklü telefonlar cazip gelecek gibi.

Utku

Utku

Üye
e serisi olacak bu kesin :oke:

mangdaşire

mangdaşire

Üye
nokia windows kullanacak dogrudur.ama windows kullanması iyi mi olacak onu zaman gösterir...

IKHULAKU

IKHULAKU

Üye
belli bir kesim için iyi olacak. sokaktaki vatandaşın umurunda olmayan outlook senkronizasyonu, mail exchange, vpn servisler vs vs özellikler win mobile sistemlerde çok daha verimli ve stabil. kaç senedir şirketin ağ komşularına symbian telefon ile tam erişim sağlamaya çalışıyorum olmuyor. windows mobile ile bu kolayca oluyor. hatta nokia'yı bunun için aradım, mail attım. bana geri dönen müşteri temsilcisi "bir program var bunu yapan ama ismini veremem hem neden gerekli ki sizin için ağ komşularına erişim" gibisinden şaçma sapan sorularla cevap verdi sorularıma. bu sebeple win7 çok kişinin umurunda olmayacak olsa da bence kurumsal firmalarda çok işe yarayacak. bunun aslında ileriye dönük de bir etkisi olacak microsoft için şimdiden kullanıcıları win7 işletim sistemli mobil cihazlara alıştırırsa ileride firmaların sabit bilgisayar sistemlerinde de microsoft dışı yazılımlara geçmesinin önüne geçebilir. ve de yavaş yavaş herşeyin mobile dolaşıma geçtiği düşünülürse nokia'nın da symbian ile kurumsal hizmetler isteyen müşterilerine cevap veremeyeceği ortadaydı. ben kendi adıma konuşursam symbian'ın mail server fonksiyonlarından zerre kadar hoşlanmadım gittiğim yerde de sürekli çöken bir mail fonksiyonuna sahip cihaz kullanmak istemem. tutankamon zamanından kalma hp ipaqler symbian^3 den daha başarılı bu işlerde. yani ben kendi adıma firmamın işlerini daha rahat yapabilmek için win7 işletim sistemli nokia'lar bir an önce çıksın da alalım diye düşünüyorum.

Utku

Utku

Üye
Kesinlikle iş telefonu:oke:

Starsley

Utku ya katılıyorum bencede e serisi olur

karasahinemre

Üye
Bence S serisi olacak bunu bi kenara yazın :)

IKHULAKU

IKHULAKU

Üye
microsoft nokia ile anlaşınca kendine çeki düzen vermeye girişti hemen, az önce yayınlanan bir haberde wm7 ye kopyala yapıştır özelliği için update geleceği duyuruldu. bu update yanında daha bir çok da özellik gelir kesin. :)) )

>Pessimistic.

>Pessimistic.

Üye
Tmm artk benim için Nokia bitmistir MeeGo bekliyordum ama bunların bisey yapacakları yok :( Neyse bu arada N8 alan arkadaslara gecmis olsun :/

Bize birşey geçtiği yok zamanı geldiğinde herşeyin çaresine bakmasını bildik bunuda hallederiz.

pRime.

pRime.

Üye
Nokia Win7ye geçerse ben de IOSa hızlı bir geçiş yaşarım. :D Son Nokiam elimdeki Nokialarım olur olur. :D

Yedek

Yedek

Üye
symbian 3 bitmez arkadaşlar

Starsley

:oke:S^3 DAHA YENI BASLIYO

Yedek

Yedek

Üye
Barış aynen öyle:oke:

KaTLeDeN67

KaTLeDeN67

Üye
geçmeli bence

Round-Saturn

Round-Saturn

Üye
biz windows phone 7 ye değil 5800 a flash 10.1 desteğinin gelmesini istiyoruz başkada isteğimiz yok :S

Starsley

Arkadaşım üzgünüm ama daha çok beklersin wave ve galaxy s de bile yok 10.1 5800 verirlermi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt