Nokia Windows Phone 7'ye Mi Geçiyor ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Shadow*

Shadow*

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar şöyle bir şey de sözkonusu verdiğim linkte adam da belirtmiş eğer böyle olursa Nokia 3 tane işletim sistemi kullanıyor olacak demiş yani Symbian, MeeGo ve WP7. Bu arada çok az kullanılıyor diye söyleyen bi arkadaş vardı Nokia'nın da satışları düştü o yüzden beraber çalışmaya karar vermişler diye söylentiler var.

Uruloki

Uruloki

Üye
yanlış hatırlamıyorsam 2 ya da 3 modeli var ama isimleri şu an aklımda değil ve şunu belirteyim geçmişi bırakın şimdiye bakın androidle rekor kıran HTC HD7 ile ne kadar sattı acaba Lg optimus du yanlış hatılamıyorsam o ne kadar sattı birde nokia facebook sayfası bunu yayınlamış millet hakaret yağdırmaya başlayınca nokia yazmış WP7 olasılık meego üzerinde çalılmaya devam ulan ne kaldı ki resmen yol haritası çıkarmış adam

Shadow*

Shadow*

Üye
    Konu Sahibi
Şunu da aklımızdan çıkarıp hemen atmayalım; Nokia ne Symbian'ı ne de MeeGo'yu bırakıcak, sadece alanını genişletip iş adamları kısmına bir el atıcak :)

suat1111

suat1111

Üye
Şunu da aklımızdan çıkarıp hemen atmayalım; Nokia ne Symbian'ı ne de MeeGo'yu bırakıcak, sadece alanını genişletip iş adamları kısmına bir el atıcak :)

seni beni düşünenmi var para nerde adamlar orda

Utku

Utku

Üye
Üreteceği telefonun öz. bence böyle olur
-1-1,5 ghz işlemci
-512 mb ram
-8 mp kamera
-kapasitif dokunmatik ekran + klavye
benim burada merak ettiğim birşey var markası ne olacak bunun nokia mı yazacaklar sizce

--------------- Ekleme ---------------

Ayrıca oyun için dert etmeyin içler acışı Windows Phone OS Oyun
:ehe

symbian ve meego eminim devam edecek

suat1111

suat1111

Üye
Üreteceği telefonun öz. bence böyle olur
-1-1,5 ghz işlemci
-512 mb ram
-8 mp kamera
-kapasitif dokunmatik ekran + klavye
benim burada merak ettiğim birşey var markası ne olacak bunun nokia mı yazacaklar sizce

Ayrıca oyun için dert etmeyin içler acışı Windows Phone OS Oyun
:ehe

12den zoona 8 yemez türke:d::kop::kop::kop:

Uruloki

Uruloki

Üye
hayır şöyle bir şeyde söz konusu mesela o eldar murtazi bu iddayı ilk ortaya atan ama kimse inanmadı ee şimdi ne oldu iki şirket yol haritası yayınlıyor ve eldar murtazi demişti ki N9 meego projesi bitti gibi laf etti millet onada itiraz etti twitter da daha dün meego durduruldu söylentileri başladı şimdi meego durduruldu N9 da WP7 testi yapılıyor gibi laflar çıktı ki bu lafları söylentileri yayan nokia ya çok yakın kaynaklar ki bu çok üzücü bir haber bence ki inş senin dediğin gibi olur inş meego devam eder

suat1111

suat1111

Üye
hayır şöyle bir şeyde söz konusu mesela o eldar murtazi bu iddayı ilk ortaya atan ama kimse inanmadı ee şimdi ne oldu iki şirket yol haritası yayınlıyor ve eldar murtazi demişti ki N9 meego projesi bitti gibi laf etti millet onada itiraz etti twitter da daha dün meego durduruldu söylentileri başladı şimdi meego durduruldu N9 da WP7 testi yapılıyor gibi laflar çıktı ki bu lafları söylentileri yayan nokia ya çok yakın kaynaklar ki bu çok üzücü bir haber bence ki inş senin dediğin gibi olur inş meego devam eder

kendi bilir kaybeder

Utku

Utku

Üye
Oyunları görmüyormusun iş adamları için yapılan telefonlar:kop:Bence n8 i olupta bunu almayı düşünmek çok saçma olur daha öncede yazmıştım bulunduğum yerde n8 satan doğru düzgün bir yer yok mart ayında 2. partiler gelecek geldiği günde n8i alacağım

suat1111

suat1111

Üye
bi göz atarmısınız

Utku

Utku

Üye
Konuyu Toplam 12 Kişi okuyor :aha:

Uruloki

Uruloki

Üye
evet buyrun sıcak WP7 ile çalışan N9-01 buyrun resimleri anca bunu yapar zaten WP7 ve o tuşlarda lazım olcak tabi

Utku

Utku

Üye
hahah güzel photoshop

IKHULAKU

IKHULAKU

Üye
@Uruloki . yanlış hatırlamıyorsam demişsin ama nokia hiç windows kullanan telefon yapmadı. yapsa zaten hem telefonlar ile çok ilgili hem de teknoloji firması sahibi biri olarak ben çoktan alıp bir test sürüşü yapmıştım.

bu arada nokia gibi firmalar aslında stratejik hatalar yapmazlar bu firmalar rakiplerine karşı salağa yatarlar sadece. çünkü bile bile yapılmış mali hatalar hisse senetleri dünya üzerinde işlem gören firmalarda çok büyük yaptırımları olan hukuki sonuçlar da doğurur. bu sebepten nokia eğer gerçekten bir planı olmasa zarar etmemek için gider google ile anlaşır ve android işletim sistemli telefonlar üretmeye de başlar ve de hiç gocunmadan da "androidin kralı bizde" diye reklam da yapardı. inanıyorum ki üretmiş olsa kesinlikle de mükemmel bir cihaz yapardı ayrıca samsung ve lg gibi insanlarla da dalga geçmez sattıktan sonra yanlız bırakmaz gereken desteği de verirdi.

diğer cep telefonlarında gps neden nokia gibi bedava değil veya süreli kullanımlı diye hiç düşüneniniz oldu mu? nokia'da bedava çünkü nokia sırf bu gps hizmetini verebilmek için dünyanın en büyük gps haritaları tedarikçisi navteq firmasını 8.1 milyar dolara aldı. milyon değil haa milyar dolar. bu para android işletim sistemli cihazlar üreten pek çok rakibini tamamen satın alacak kadar fazla. yanlış bilgiler vermek, spekülatif açıklamalar yapmak, piyasayı kaynatmak büyük firmaların bir geleneği ve yapacağı süprizleri saklamak için stratejisi olduğundan nokia öyle nokia böyle diye bağırıp durmadan oturup beklemek en güzeli. ben eminim ki yakında tüm nokia kullanan kişiler boşuna stress yapmışız diyecek.

venusutarit

venusutarit

Üye
Utku™;3195156' Alıntı:
madem zorla para biriktirerek aldın yeni telefon niye alacaksın teknolojinin peşinden koşamassın:aha:
sanırım okumamışsın tam olarak (iyi bari 3 yıl sonra yenisini alırız N8 bozulmazsa
Hemde win olur bende Htc almayı düşünüyordum sırf win için)
3 yıl sonra demişim zaten 3 yıldan sonra sapıtmalar başlıyor normal değil mi 3 yıl kullanacağım bir cihazın iyisini almam

evet buyrun sıcak WP7 ile çalışan N9-01 buyrun resimleri anca bunu yapar zaten WP7 ve o tuşlarda lazım olcak tabi

40 yıllık N8 i N9 yaptınız helal valla pardon 40 yıllık dedim:ehe

Utku

Utku

Üye
tamam o zaman başka bir arkadaşla karıştırdım yorumunu 3 yılda bir değişmek mantıklı

Uruloki

Uruloki

Üye
ben var diye hatırlıyorum ve dediklerinin çoğuna katılıyorum ve tekrar edicem hiç linux kullandın mı kullandıysan açık kaynak kod diye bağırırsun her yerde aslında verdiğim resimde çok ince bir espriside var yani biz bu telefonu düzeltmek için bu durumlarda o tuşlar yetmicek ki bize ve öyle garip ki microsoft üreticilere belli tuşlar vermiş bunlar zorunlu diye ee hepsinin tasarımı aynı ve öyle bir şey ki WP7 de tuşlar kilitli bile olsa kamera tuşuna basın kamera açılıyor özellik diye vermişler ama tuşa bastığınızı düşünsenize bir kere tüm şarj gider yani e sonra bu sistem çok daha fazla güç isticek ona işlemci ram filan derkne bi bakmışsınız telefon büyümüş kalınlaşmış artık tablet pc olmuş olucak linux da bunlara hiç gerek yok yanında zaten intel vardı bence yine çok saçma hareket ve nokianın şu anda yaptığı osmanlının son zamanlarında yaptıklarına benziyor hala kendini rakiplerinden üstün görüyor ama rakipleri gümbür gümbür geliyor iphone 2007 de çıktı 3 senedir alt edebilen yok adamlar demek ki yapıyo 3 senede çoğu firmanın pazar payını geçtiler bence nokia uygulama ve arayüze odaklansa tekrar büyür sadece apple politikasını yapıcak o kadar adamların telefonu mükemmel değil bunu herkes biliyor ama satıyo adamlar ne kamera 12 mo ne ekran 4 inc ne işlemci 1.2 çift çekirdek ki 1 ghz diye millete yutturuluyor ama 740 mhz çalışıyor kendisi şarj dayansın diye ee ne oldu nokia CEO su geçen röportaşında hala onları yakayamadık demedimş bu uğraşlar boşuna bak android demişsin dimi arayüzünü gördünmü hiç HTC sense mesela aslında süper ee nokianın böyle berbat bir sisteme geçiceğine trolltech i boşuna almadığını anlasın qt ile arayüz yapsın

Lacrymosa

Üye
20. yüzyılın işletim sistemi olan symbiandan vazgeçmesi çok yerinde olur bence.

IKHULAKU

IKHULAKU

Üye
@Uruloki: evet sen de haklısın ama burada bence görülmeyen şey şu.. microsoft nokia'nın son kozu değil. nokia microsoft'un son kozu :) microsoft arkasına nokia gibi bir firmayı alamazsa mobil işletim sistemlerine elveda diyecek duruma gelmişti. nokia için hava daha hoş, hiç akıllı telefon satmasa yine de ürettiği diğer telefonlar kendisine yeter. ki symbian öldü diyenlere inat milyonlarca kişi gidip nokia n8 aldı. nokia'nın verdiği müşteri desteğini veren hiçbir firma yok, aynı şekilde nokia telefonlar gibi yedek parçası kolayca bulunan telefon da yok. çok yakında gelecek yeni fw'ler ile çok daha iyi bir telefona sahip olacağına da kimsenin şüphesi yok. özetle nokia zaten kullanıcıların gözdesi. android'e kayan olmadı mı oldu tabiki. ben de düşünmedim değil. neden olmasın ki yeni bir işletim sistemi, en kötü ihtimal beğenmesek de bir kaç ay güzel eğlenirdik alsaydık. ama gerek de duymadım, n8'den güzel şeyler çıkacağına inancım vardı hala da var. hatta geçen senenin ortalarında nokia'nın bir kaç işletim sistemi birden kullanacağı ve zaman içinde bunları müşterilerine fw updatelerde bazı modeller için seçim olanağı sunacağı şeklinde haberler vardı.

nokia'nın yeni ceo'sunun microsoft kaynaklı olduğunun ilk bildirilmesi ile birlikte zaten win mobile sistemli telefonların çıkacağı belli idi ama yukarıda da dediğim gibi microsoft nokia'ya artık neredeyse mecbur. koreliler artık tamamen android işletim sisteminde karar vermiş gibi. hp'de büyük ihtimal artık win mo yerine kendi webos'i ile takılacak. motorola desen biraz ondan biraz bundan takılıyor ama karizması amerika dışında yerlerde geziyor. fransızlarla zaten iş olmaz kim alır alcatel falan. kala kala bir tek dünyanın en karizma firması kaldı microsoftun son denemesini yapacağı. ayrıca nokia satmayacak telefonu yapmaz, kesinlikle tavır koyar yazılımsal değişimler için bu sebepten bana kalırsa nokia telefonların üzerinde gelecek olan win7 işletim sistemi neredeyse tüm sorunlarından arındırılmış ve pek çok yeni özellik de eklenmiş olarak gelip özellikle hedef kitlesi olacak iş adamları ve kurumsal firma çalışanlarını da memnun edecek bir şekile bürünecek. bunda nokia'nın en büyük kazancı iş hayatına daha uygun telefon isteyenler için windows, daha fazla geliştirilebilirlik, multimedia vs vs arayan genç ve meraklı kesime symbian 3,4,5... veya meego satarak sadece symbian dayatmasını aşmış, her kesime ihtiyacı olanı vermiş firma görüntüsü çizerek çok daha sağlam bir yere oturmuş olmak olacak gibi geliyor bana. nokia bir zamanlar tek tabanca iken yaptığı hatalardan biri olan açık kaynak kodu olayını da artık s^3 ve diğer yeni symbian sürümleri ve meego ile aşacaktır. bence bir kaç ay daha elimizdeki fw sürümlerine sabredersek sanırım ilerleyen aylarda çok güzel telefonlara da sahip olacağız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt