[Nokia] Nokia Play To v10.02(10) Nokia Belle Signed [Resmi Türkçe]

Sponsorlu Bağlantılar

Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
[Nokia] Nokia Play To v10.02(10) Nokia Belle Signed [Resmi Türkçe]
Uygulama ile telefonuzda olan fotoğraflarınızı, videolarınızı ve müziklerinizi DLNA destekli televizyon, bilgisayar vb. cihazlarda kablosuz olarak izleyebiliyorsunuz.

Yenilikler:
- Sadece Nokia Belle'de çalışır, Anna'da çalışmaz!
- Localization
- Improved connection handling from the top-bar
- homescreen widget to quickly set the server on/off (user need to add manually the widget to homescreen)

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

[video=youtube;omX1wbQiQ2c]http://www.youtube.com/watch?v=omX1wbQiQ2c&feature=player_embedded[/video]

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34, DeV/AsA, azattt ve 17 diğerleri

realplayer2

realplayer2

Üye
tesekkurler hocam widgeti de super olmus ayrica:)

• Beğen
Tepkiler: Sensation
salihk

salihk

Emekli Yönetici
:tşk:

SilentOne

SilentOne

Üye
:Tşk:

----------Eklendi @ 17:24:11 ---------- Yazıldı @ 17:21:57 ----------

bu arada neden anna da çalışmıyor ya :D bn kullanmak istiyom anna belki

seko2201

seko2201

Üye
bende annada kullanmak istıyorum yardımcı olamazmısınız...????

pileka57

Üye
şu belle ne zaman cıkacak cıksada aca gibi kullanxak arkadaşlar şarz yetmiyo n8 güzelligi gelecek belle olsa

yutkun

yutkun

Üye
tskkrler

selmans

selmans

Üye
teşekkürler kardeş

DxTR90

DxTR90

Üye
Arkadaşlar ben kullanamadım bunu cihaz bulunuyor diyor hep öyle kalıyor bilgisayarın wlan i açık..

kartal3x

kartal3x

Üye
:tşk:

esatceza

Üye
ben kullandım n8 var tv samsung 40d6500 var çalışıyor süper1 şey

murtyy25

Üye
ya benim anlamadığım 644 kilobayt mi megabayt mi ?

yaves

Üye
Kardeş Allah Razı Olsun

byorby

byorby

Üye
Arkadaşlar kimse cevap vermiyor. Nasıll kullanılır detaylı bir bilgi verirseniz çok memnun oluruz. cihaz aranıyor diyor ama hiç birşey bulmuyor.

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
teşekkürler denemek lazım ama wireless ile değil de dlan ile çalışıyor galiba sadece :S

----------Eklendi @ 18:36:40 ---------- Yazıldı @ 18:30:39 ----------

Anna için olan konuda kullanımıyla ilgili bilgiler mevcut

pc içinde windows 7 gereklidir. Yani Media Player'ın 12. sürümü (11. sürümde de çalışıyormuş ama bir bilgim yok) ;
1. Windows Media Player'ı kitaplık moduna geçirin.
2. Yukarıda Akış Yap tuşuna basıp Media Akış'ını açınız. Böylece yönetici izni isteyip akış iznini açacaksınız
3. Daha sonra yine Akış Yap seçeneğinden "Player'ımın uzaktan denetlenmesine izin ver" seçeneğini ve "Aygıtların medyamı otomatik olarak yürütmesine izin ver" seçeneğini seçili yani açık hale getiriniz.
4. Cep telefonuzda Nokia Play To yüklü olmalı. Bunu yükleyince Telefonunuzun menüsünden Ayarlar -> Bağlantı -> Media Server (Media Paylaşımı ya da sunucusu) -> Media Share aktif hale getiriniz.
5. Uygulamayı tel de açıp aynı ağa bağlı olan pc'nizi seçerek istediğiniz resim, müzik, video 'yu açabilirsiniz.

6. Ama yok ben pc'yi kullanıp açmak istiyorum dersenizde, Ayarlar -> Bağlantı dan Media Paylaşımını açarak ve menüyü açık tutarak,
1. WMP'nin kitaplık moduna sol taraftan telefon modelinizi görürsünüz. Tıklayıp açtığınızda telefonunuzdaki resim, müzik ve videoları görmüş olursunuz.
2. İstediğinizi Windows Media Player'dan seçerek dinleyebilir veya izleyebilirsiniz hem de hiç bir kabloyu ve telefonu kullanmadan.
3. Ancak telefonun sürekli olarak WLAN a bağlı kalması gerekir. Benim bunun için olan önerim. Menü -> Ayarlar -> Bağlantı ->Media Server menüsünü aktif hale getirip oradan çıkmamanızdır. Çıktığınızda WLAN ağı kesilebiliyor.
4. Kendi testlerimde 720p HD videoları hiçbir kesinti olmadan akıcı ve kendi kalitesinde sorunsuz olarak izledim. Tavsiye ederim çok zevkli ve eğlenceli bir şey...

Teşekkür ve yorumlarınızı esirgemezsiniz umarım :))

Arkadaşlar son noktayı koymak istiyorum Nokia Play to programı için.
Programı Bilgisayar ekranını kullanmak isteyen arkadaşlar bağlantı sorunlarınıza çözümü araya araya sonunda buldum.
Öncelikle bilgisayarımıza XMBC adlı programı indirip kuruyoruz. İsteğe bağlı olarak Türkçe dilini kullanıla bilir. Bunun için ise System-Appereance-International kısmından Leangue kısmını yanlardaki ok tuşlarıyla Türkçe ye çevire bilirler.
Daha sonra Sistem-Ağ Bağlantıları bölümüne gelerek yandaki bütün seçenekleri işaretliyoruz.
Telefonumuza da nokia play to programını kurduktan sonra Ayarlar-Bağlantı-Media Share kısmından alttaki seçeneği All videos yapıyoruz . Programı çalıştırdığımız zaman yukarı kısımda bilgisayar adını bulacaktır . Oradan istediğiniz resim,müzik,videoları bilgisayarınızda rahatlıkla izleyebilir ve dinleye bilirsiniz. Herkese iyi paylaşımlar ..

alperentpl

Üye
tv de nasıl kullanıcaz peki bu uygulamayı

ömür1978

ömür1978

Üye
paylaşım için teşekkür ederim ustam

meg1ddo

meg1ddo

Üye
teşekkürler hocam bi de dlna destekli tv miz olsa tam olacak:)...

Üst Alt