Nokia N900 | X-Terminal ile OverClock (Hız Aştırma) | 700MHz 750MHz 800MHz 825MHz 900MHz 930MHz

Sponsorlu Bağlantılar

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Nokia N900 | X-Terminal ile OverClock (Hız Aştırma) | 700MHz 750MHz 800MHz 825MHz 900MHz 930MHz
Önemli Not : Bu sayfayı okuyorsanız ve okuduklarınızı uygulamak istiyorsanız eğer cihazınızı riske atmadan önce BURAYI MUTLAKA OKUYUNUZ...!!!

Yapacağınız bu işlemler esnasında cihazınıza zarar verebilirsiniz. Yada yaptığınız bu işlem sonucunda cihazınız zamanla ömrünü yitirebilir. Cihazınızın zarar görmesi sonucunda ŞAHSIM ve MAXİCEP KESİNLİKLE SORUMLU TUTULAMAZ...

Nokia N900 | X-Terminal ile OverClock (Hız Aştırma) İşlemine Başlıyoruz...

Not : İşlemlere başlamadan önce N900' de Rootsh paketinin yüklü olduğundan emin olunuz...

Yapmak istediğiniz Hız Aştırmaya göre indirmiş olduğunuz MHz dosyasını N900' e atınız. (MyDocs) Daha sonra X-Terminalini açıp indirdiğiniz MHz dosyasına göre X-Terminaline Kodu giriniz.

700 MHz için X-Terminaline girilmesi gereken kod :
Kod:
root
fiasco-image-update /home/user/MyDocs/zImage700mhz.fiasco
750 MHz için X-Terminaline girilmesi gereken kod :
Kod:
root
fiasco-image-update /home/user/MyDocs/zImage750mhz.fiasco
800 MHz için X-Terminaline girilmesi gereken kod :
Kod:
root
fiasco-image-update /home/user/MyDocs/zImage800mhz.fiasco
825 MHz için X-Terminaline girilmesi gereken kod :
Kod:
root
fiasco-image-update /home/user/MyDocs/zImage825mhz.fiasco
900 MHz için X-Terminaline girilmesi gereken kod :
Kod:
root
fiasco-image-update /home/user/MyDocs/zImage900mhz.fiasco
X-Terminal paneli Büyük/Küçük harfe duyarlıdır. Lütfen kodları dikkatli yazınız. Büyük/Küçük harfe dikkat ediniz. Arada bırakılan boşluklara dikkat ediniz. Her kod yazımı bitiminden sonra ENTER tuşuna basıp ikinci koda geçiniz. İşleminizi tamamladıktan sonra cihazınızı Kapatıp/Açınız...

Cihazınız açıldıkta sonra işlemin başarı ile sonuçlanıp sonuçlanmadığını öğrenmek için Conky uygulamasını telefonunuz yükleyiniz.

600MHz' e geri dönmek için X-Terminal kodları...

Kod:
root
apt-get -f update
yada

Kod:
root
apt-get -f update
apt-get -f install
yada tam tersi

Kod:
root
apt-get -f install
apt-get -f update
deneyebilirsiniz...

Not : Kendi sistemimde denemedim. Yani 900MHz' den geri dönmeyi düşünmüyorum. Eğer ki bu kodlar işe yaramazsa N900' ü Flashladığınız zaman bütün ayarlarınız sıfırlanacağı için 600MHz' e geri dönüş sağlayabilirsiniz...

Ue-Gazi Yorumu: Olduğunca basite indirerek anlatmaya çalıştım. Ekran görüntülerinden de anlayacağınız üsere kendi sistemimede OverClock yaptım ve şuan 900MHz' de çalışıyor. Zaten canavar gibiydi şimdi çift başlı canavar oldu. :)

Anlatım ve Uygulama : ULAŞ Bilişim

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: katliam_7789, hxüxsxaxm, mep95 ve 5 diğerleri

converter2

converter2

Üye
paylaşım için teşekkürler hocam ben bu yolla 930 mhz yaptım benim merak ettiğim kimi arkadaşlar 1150 mhz ye çıkarmış onu nasıl yapabiliriz böyle basit olarak yapılabiliyormu. pr 1.2 yüklü son sürüm

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
1000 MHz üstü Flashlama yöntemi ile yapılıyor. O işlem uzun bukadar kısa ve basit değil. 930MHz' lik dosya elinde mevcut ise burada paylaşabilirmisin. O dosyayıda ekleyeyim :)

sanal alem

sanal alem

Üye
aşırtıyoruz güzel oluyor da bunu eski haline nasıl döndürürüz bazı kodlar var ama işe yaramıyor ki. Ue-Gazi kardeşim sen bu işten anlıyorsun belli.

http://www.maxicep.com/nokia-maemo/...irma-hakkinda-bilmeniz-gerekenler-404433.html

bu yazıyı sen paylaşmıssın ve garanti kapsamı dışında kalır cihaz demişsin. şimdi cihazdan ses çıkmadığı farzedelim. garantiye gönderdik diyelim. illaki diyebilirler işlemciyle oynanmış yok şu olmuş diye. eski cekirdeği yüklesek böyle bir durumda (göndermeden önce yani) garanti kapsamı dışında diyebilirler mi. artı bende 5800 vardı flas lıyordum modifiyeli yazılımları garantilik işim olunca direk ovi suitle güncelliyordum orjinal sistem geliyordu. garanti de problem yapmıyordu. neyse şu duruma bir açıklık getir gözünü seveyim :)

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
600MHz' e geri dönmek için X-Terminal kodları...

Kod:
root
apt-get -f update
yada

Kod:
root
apt-get -f update
apt-get -f install
yada tam tersi

Kod:
root
apt-get -f install
apt-get -f update
deneyebilirsiniz...

Not : Kendi sistemimde denemedim. Yani 900MHz' den geri dönmeyi düşünmüyorum. Eğer ki bu kodlar işe yaramazsa N900' ü Flashladığınız zaman bütün ayarlarınız sıfırlanacağı için 600MHz' e geri dönüş sağlayabilirsiniz...

x-SoN_NeFeS-x

Üye
x terminal de not found diyor bu dosya icin 900mhz rar dn cikarip n900 attim

--------------- Ekleme ---------------

x terminal de not found diyor bu dosya icin 900mhz rar dn cikarip n900 attim

tesekkürler halettim hata bendeymis....

Mertolozzi

Mertolozzi

Üye
Teşekkürler :)

sanal alem

sanal alem

Üye
eyvallah:oke:

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Rica ederim... :oke:

converter2

converter2

Üye
hocam elimde mevcut ama nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
yada adreslerine dosyayi yukle ve yukleme bittikten sonra karsina cikan indirme adresini buraya yapistir. simdiden cok tesekkur ederim.

NR6630

NR6630

Üye
paylaşım için teşekkürler hocam ben bu yolla 930 mhz yaptım benim merak ettiğim kimi arkadaşlar 1150 mhz ye çıkarmış onu nasıl yapabiliriz böyle basit olarak yapılabiliyormu. pr 1.2 yüklü son sürüm
aynen bak ekran görüntüm de bunlar ve 1.150 mhzden 500 e kadar seçiyorum:oke:

resim yükleyemedimki yaaw

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Ekran görüntüsü resimleri olmamış. Ayrıca 930MHz' lik .fiasco dosyasını paylaşsanız da herkes faydalansa. Cimrilik yapmayın :naughty:

converter2

converter2

Üye
930 mhz link arkadaşlar

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
converter2 arkadaşımızın paylaşmış olduğu 930mhz' lik .fiasco dosyası eklentiye eklenmiştir. Tekrar teşekkür ederim...

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
:tşk:

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Rica ederim... :oke:

ccomando

Üye
1000 lik fiasco yok mu