Nokia N900 | Faster Application Manager ile Depo Kaydı ve Uygulama İndirme İşlemleri...

Sponsorlu Bağlantılar

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Nokia N900 | Faster Application Manager ile Depo Kaydı ve Uygulama İndirme İşlemleri...
Merhaba arkadaşlar...

N900' ün kendi bünyesinde barındırdığı Uygulama Yöneticisi bildiğiniz gibi biraz yavaş çalışıyor. Yüklediğimiz her uygulamadan sonra yaklaşık 5 DK beklememiz gerekiyor ki Uygulama Yöneticisi kendisini toparlasın.

İşte bu yüzden aynı işlemi yapacak fakat daha hızlı ve daha çok özellik barındıran bir uygulama Faster Application Manager ile işlemlerimizi yapacağız...

Öncelikle BURADA bulunan konumuzu inceleyerek başlayınız...

Resimli anlatıma başlıyoruz...

Faster Application Manager uygulamasını N900' e yükledikten sonra uygulamamızı açıyoruz...

Uygulamamızı açtıktan sonra yukarıdaki ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi bir ekran sizi karşılayacak. Uygulama indirebileceğimiz depoları programa yüklemek için Manage repos butonuna tıklıyoruz.

Manage repos butonuna tıkladıktan sonra girdiğiniz depoları listeleyen bir pencere ile karşılaşacaksınız. Ben daha önce depo kaydı yaptığım için listede görünmektedir. Bu pencereden New butonuna tıklıyoruz.

New butonuna tıkladıktan sonra yukarıdaki ekran görüntüsü sizi karşılayacak. Kırmızı kutu içerisine aldığım yerlere aşağıdaki depo kayıtlarını eksiksiz bir şekilde yazmanız ve yazma işlemi bittikten sonra Enable kutucuğuna tik atıp Ok demeniz gerekiyor.

Kod:
[B][B][COLOR=RoyalBlue][B][COLOR=RoyalBlue][U]Name :[/U] Extras[/COLOR][/B]
[U]URL :[/U] http://repository.maemo.org/extras/
[U]Distribution :[/U] fremantle
[U]Componets :[/U] free non-free[/COLOR][/B][/B]
Kod:
[B][B][COLOR=RoyalBlue][B][COLOR=RoyalBlue][U]Name :[/U] Extras-Testing[/COLOR][/B]
[U]URL :[/U] http://repository.maemo.org/extras-testing/
Kod:
[B][B][COLOR=RoyalBlue][COLOR=RoyalBlue][U]Name :[/U] Extras-Devel[/COLOR]
[U]URL :[/U] http://repository.maemo.org/extras-devel/
Not : Her depo kaydı için yeni kayıt işlemi yapacaksınız. Yani birinci depoyu kaydettikten sonra tekrar New butonuna basarak ikinci depoyu kaydedeceksiniz. Büyük/küçük harfe duyarlıdır. Eksiksiz yazınız aksi halde çalışmaz. URL' lerin açık adreslerini yazınız.

Kayıt işlemlerini gerçekleştirdikten sonra Faster Application Manager' ın ana menüsüne dönün. Install applications butonuna bastıktan sonra deolardaki programlar aşağıdaki ekran görüntüsünde de görüldüğü üzere bir bir sıralnacaktır.

Evet arkadaşlar açık ve net anlatmaya çalıştım. Eğer bir sıkıntı yaşarsanız açık ve net bir şekilde sorduğunuzda yardımcı olmaya çalışacağım. İyi uygulamalar...

Uygulama ve Anlatım : Ulaş Bilişim

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: tembar, yalnizkalp21, zaleot ve 4 diğerleri

floridali

floridali

Üye
uygulama bulunamadi uyarisi cikiyor, neden acaba?

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Öncelikle depo adreslerini birebir aynı girdiğinizden amin olunuz. URL adreslerinin kısaltılmış halini değil açık halini girdiğinizden emin olunuz ve Öncelikle BURADA bulunan konumuzu inceleyerek başlayınız...

floridali

floridali

Üye
bu programi yuklemeyi soyluyorum ben, henuz prg indirmeye muaffak olamadim:(

neyse sanirim uygun olani bulup yuklemeyi basardim, sagol cevabin icin

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Problemini açık ve net bir şekilde anlatsan bende zorlanmadan sana yardım etmeye çalışsam nasıl olur ?

floridali

floridali

Üye
Daha onceki Application Manager'de olusturdugumuz kataloglarla cakisma durumu soz konusu olabilir mi, cunku surekli 'fail' oluyor kataloglari update yapmaya calistigimda, umarim ne demek istedigimi tam olarak anlatabilmisimdir. Sonucta application manager'in yaptigi islemin aynisini fakat daha hizli yapmasini saglamak icin yukledik bu Fast Application Manager programini degil mi?

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
N900' ün orjinal Uygulama Yöneticisine yüklediğiniz Depo kayıtları ile Faster Application Manager' e yüklediğiniz Depo kayıtlarının çakışması söz konusu değildir. Faster Application Manager' e Depo kayıtlarını girdiğinizde Enable butonuna tik atıp kaydettiğinize eminmisiniz. Yada depo kayıt işlemlerini yaparken büyük/küçük harfe, aradaki boşluklara v.s. dikkat ettiğinize eminmisiniz ?

Yazdığım herşey kendi sistemimde uyguladığım işlemlerdir. Fazlası yada eksiği yoktur. Benim sistemimde çalışan işlemler sizde nasıl çalışmıyor anlam veremiyorum...

floridali

floridali

Üye
yardimlarim icin tesekkur ederim, sanirim problemi cozdum, 'Enable' tusunu aktif etmek gerekiyormus

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
yardimlarim icin tesekkur ederim, sanirim problemi cozdum, 'Enable' tusunu aktif etmek gerekiyormus

Demek cozdunuz problemi :) 4. resmin altindaki yaziyi dikkatli okusaydiniz cozmek icin caba harcamazdiniz. Neyse tebrkler kolay gelsin...

floridali

floridali

Üye
O yazinizi dikkatli okumustum ancak daha sonra yazinizi editledikten sonra siz de 'enable' tusundan bahsettiniz, neyse yine de tesekkurler

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
O yazinizi dikkatli okumustum ancak daha sonra yazinizi editledikten sonra siz de 'enable' tusundan bahsettiniz, neyse yine de tesekkurler

Neyse arkadaş. Sana diyecek bir sözüm yok. Hadi iyi forumlar sana...

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
:tşk:

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Rica ederim... :oke:

loko34

loko34

Üye
Nedense benim progran guncelleme yapmiyor bir noktada baglanti kaliyor ve ilerlemiyor..?

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Programın ayarlarına girip bütün kutucukları işaretleyiniz. Sondan 2 kutu hariç...

loko34

loko34

Üye
Kardes dedigini yaptim fakat degisen birsey olmadi..
Neyse,tesekkurler yinede..

sanal alem

sanal alem

Üye
teşekkürler:oke: bu daha iyi oldu.

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi

kaan dean

kaan dean

Üye
kodlari ozenle girdim son iki kutucuk haric hepsini iseraetledim . uptade yapti sonunda "" The Package management system is locked by another process or permission was denied"" yaziyor

--------------- Ekleme ---------------

tamamdir mudur tesekkurler..

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
kodlari ozenle girdim son iki kutucuk haric hepsini iseraetledim . uptade yapti sonunda "" The Package management system is locked by another process or permission was denied"" yaziyor

--------------- Ekleme ---------------

tamamdir mudur tesekkurler..