Nokia N8 sistem Hack/Resimler eklendi

Sponsorlu Bağlantılar

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Nokia N8 sistem Hack/Resimler eklendi
Arkadaşlar konu güncelliğini yitimiştir aynı katagori içinde güncel hack'lenmiş versiyon mevcuttur..

http://www.maxicep.com/s-3-cfw-modi...uda-installserver-exe-denenmistir-457572.html

Arkadaşlar nihayet N8 de hacklandı.Artık bütün uygulamaları imzasız yükleyebilecek ve gizli klasörlere erişebileceksiniz.Bunun için yapmanız gerekenleri adım yazarak anlatmaya çalışacağım.Eğer N8 e nasıl flash yapıldığını biliyorsanız aşağıda verilen HACKED UDA dosyasını indirip C/Nokia/Phoenix/Product/RM-596 klasörü içine atıyoruz (Eğer üzerine yazmayı Kabul etmiyorsa ismi değiştirip yazıyoruz) ve Refurbısh e basıyoruz ve bitiyor..işlem bu kadar basit..şimdi adım adım yazalım..
1-Phoenix_Service_Software_2010.38.005.44210_ed indiriyoruz ve Pc ye kuruyoruz.
2-Navifirm 0.4 ve HACKED UDA dosyasını indiriyoruz.
3-Navifirm i açıp product listten N8 için RM-596 yı buluyoruz.
4-Sonra tek sürüm olan 011-012 yi seçiyoruz ve seçeneklerin açılmasını bekliyoruz.
5-Telefonunuzun arkasındaki product koduna gore veya yüklemek istediğiniz dil koduna ait sürümü navifirm ile(navifirm ana pencerede en sagda acılan secenekleri ALL diyerek hepsini işaretliyoruz ve downloadusıngNavifirm e basarak masa üstüne açtığımız klasörü gösteriyoruz) masa üstüne RM-596 adında bir klasör açıp bu klasöre indiriyoruz.(Türkçe için 0599764 veya 0599843 gibi)
6-masa üstündeki klasörü C/ProgramFiles/Nokia/Phoenix/Products içine atıyoruz.
7-Telefonu USB kablosuyla PC ye bağlıyoruz.
8-Phoenix ten sol üstten File/scan product diyoruz sonra Phoenix/flashing/Firmware Update ye tıklıyoruz.
9-Program açılan pencerede sizin indirip C/ProgramFiles/Nokia/Phoenix/Products içine koyduğunuz RM-596 klasörünü görür.(görmüyorsa hata vardır tekrar edin) bu sürümü seçip REFURBISH tuşuna basıyoruz.
10-Bir uyarı penceresi açılacak ve bazı dosyaların eksik olduğunu söyleyecek.BURASI ÖNEMLİ hiç bir tuşa basmadan uyarı kutusunu minimize yaparak alta alıyoruz.Aşağıdan indirdiğiniz hacked UDA dosyasını rardan çıkarıp C:/Program Files(x86)/Nokia/Phoenix/Products/RM-596 içine atıyoruz.
11-Eğer üzerine yazılsın mı diye sorarsa evet diyoruz eğer üzerine yazılmazsa OFFICIAL UDA dosyasının adını değiştiriyoruz.( mesela dosyanın orjinali RM-596_011.012_U01.01_79.92_prd.uda.fpsx bu siz RM-596_011.012_U01.01_79.92_prd_ORIGINAL.uda.fpsx yapabilirsiniz.)
12-şimdi minimize ettiğimiz uyarı penceresini açıyoruz ve yes diyip flashın bitmesini bekliyoruz..
13- flash başarılı bir şekilde tamamlanmıştır uyarısını alınca artık N8 hacklenmıştır.
Aslında işlem bu kadar uzun değil ben biraz açık anlatmaya çalıştığım için kalabalık görünüyor..herkese kolay gelsin..

1: burdan hacklı uda dosyasını:
2: burdan:
3: burdan:
ayrıca burdan resimli phoenix kullanımı anlatım mevcuttur bakabilirsiniz. maxicep

Image has been scaled down 26% (500x312). Click this bar to view original image (670x417). Click image to open in new window.​

8-Phoenix ten sol üstten File/scan product diyoruz.program ve cihaz bağlanınca phoenixin altında cihaz bilgileri görünür o zaman bağlantı tamamdır.

Image has been scaled down 27% (500x46). Click this bar to view original image (678x62). Click image to open in new window.​

sonra Phoenix/flashing/Firmware Update ye tıklıyoruz.
9-Program açılan pencerede sizin indirip C/ProgramFiles/Nokia/Phoenix/Products içine koyduğunuz RM-596 klasörünü görür.(görmüyorsa hata vardır tekrar edin) bu sürümü seçip option tuşuna basıyoruz.

Image has been scaled down 28% (500x270). Click this bar to view original image (689x371). Click image to open in new window.​

10-C:/Program Files(x86)/Nokia/Phoenix/Products/RM-596 kalsörü içindekileri göreceğiz.uda.fpsx seçip EDİT diyoruz.

Image has been scaled down 29% (500x366). Click this bar to view original image (696x509). Click image to open in new window.​

11-Açılan pencerede (...) tuşuna basıp indirdiğiniz uda.fpsx gösteriyoruz.

Image has been scaled down 30% (500x208). Click this bar to view original image (710x294). Click image to open in new window.​

12- Sonra açılan iki pencereyide OK deyip kapatıyoruz.Eğer aşağıdaki resimdeki gibi bir hata mesajı alırsanız..

Image has been scaled down 28% (500x153). Click this bar to view original image (694x212). Click image to open in new window.​

OK diyoruz.Firmware Update Options açıyoruz (3.resim) ve hata mesajında görünen dosyayı bulup DELETE diyoruz.

Image has been scaled down 29% (500x217). Click this bar to view original image (701x303). Click image to open in new window.​

Sonra Refubish basıyoruz ve bir pencere açılıp Product Flashing succeeded yazısını görünceye kadar bekliyoruz..Herkese kolay gelsin..!!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

farklı bir diğer adım ve anlatım

Hackli N8 UDA // FileBrowser ve Kamera Modlu (PNHT)

Navifirm ile indirdiğin yazılım dosyalarını(Orijinal Olan)
c:\program files\nokia\phoenix\product\RM-XXX
içine at.
Phenix programını açıyorsun şu işlemleri takip ediyorsun
yukarıda solda;
File yazan yere tıkla
Manage Connections..
orada USB yazan yere tıkla
Delete(Sil) tıkla
Apply(Kabul et) e tıkla
Close(Kapat)
sonra yine File(Dosya) e tıkla
Open Product a tıkla listeden telefonu'nun uygun olduğu kodu(RM-XXX) seç OK e tıkla
yukarıda Flashing e tıkla
Firmware Update e tıkla açılan pencerede Product Code yazan yerin karşısında
Üç nokta buton(...) a bas orada çıkan yazılımını seç OK e tıkla
şimdi önemli olan kısım orada Dead phone USB flashing yazanyerin başında boş kutu var onu işaretle.

Daha sonra Options seçeneğini seçiyoruz.

Açılan pencereden orijinal UDA dosyasını buluyoruz ve EDIT diyoruz

Daha sonra açılan pencereden Hackli UDA dosyasını gösteriyoruz

Ve orijinal UDA dosyasını siliyoruz

VE REFURBISH butonuna tıklıyoruz

TABİ TELEFONUMUZ KAPALI OLMALI

Kod:
Hi

Since about a month, PNHT and Team HX was the first to Hack N8 using a  hacked installserver.

Until now we haven´t decided to make it public, just to sort/fix some  things out. But the community seems to force us to do it.

What we can prove is, a  hacked phone (hacked installserver,  no   need to sign apps) and  access to sys\bin and private folder.

That means, you have also READ /WRITE access to those folders with  preinstalled Filebrowser that is NEW compiled for Symbian^3

Plus, we give you the 30fps mode and 97 % photo quality mod too !

As for now, that´s not enough, you get the continue-autofocus too ! It    has still a bug that is stuck in some sort of macro-mode, but we are    sure that this will be fixed soon !

Download (Hacked UDA) and Flash using the known Phoenix  procedure

Enjoy!

PNHT

biraz zamanımı alan bir araştırma oldu ve konuları bir araya getirdim alıntıda olsa emeğim geçmiştir.NOT: yaptığınız işlemler tamamen kendi sorumluluğunuz altındadır. çözebileceğimiz sorunlar'da yardımcı olmaya çalışırım.. hayırlı olsun..

• Beğen
Tepkiler: vatozz, saracg, ipkry ve 24 diğerleri

erkara_64

emegine saglik kardesim

mcmfi

Üye
ya beyler benim internet çok kötü o yüzden indirir ken dayanamadım kapadım sonra orbitle tek tek indirdim ama olmadı olmuyo (orbitle 5 dakka sürdü) oyüzden elli kere denedim yabancı sit.lerdende baktım yaptım olmuyo

sutrakama

sutrakama

Üye
YAPTIM VE SÜPER OLDU YA :d teşekkür ederim hatalı uygulamalar felan ovi harita ve store süper çalışıyo artık herşey allah razı olsun :D

zin98

Üye
Söylediğin işlemleri dediğin gibi yaptım flashlarken soru çıkıyor evetmi hayırmı diye o esnada hacklı dosyayı kopyalıyorum fakat bana üzerine yazılsınmı diye birşey sormuyor ve flash lama işlemi bitince xplorer ile deniyorum ve sistem dosyalarına erişemiyorum ve sertifika hatası alıyorum hala ayrıca tema değişecekmi oda değişmiyor

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Önce dosyayı kopyala değiştir sonra flash işlemini yap sorduğu zaman evet de. Yane işlemden önce kopyalama yap. Yapan arkadaş varmış bak aramızda.

idris-tolar

idris-tolar

Üye
işlemler bayağı bir uzun geldi bana umarım bir sorun olmaz benim anlamadığım resimler için link vermişsin acaba pc olmadan hack işlemlerini tel üzerinden yapılabilirmi.....

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
işlemler bayağı bir uzun geldi bana umarım bir sorun olmaz benim anlamadığım resimler için link vermişsin acaba pc olmadan hack işlemlerini tel üzerinden yapılabilirmi.....

telefon üzerinden sadece normal güncelleme yapabilirsin. Hack'lı dosyayı değişme imkanı falan programsız bu işler düşünülemez yane. Biraz zamanını alır okadarda uzun bir işlem değil. Tabi sana kalmış yapıp yapmamak.

• Beğen
Tepkiler: mtu80

çark

Üye
RM-596_011.012_U01.01_79.92_prd.uda.fpsx BU C/ProgramFiles/Nokia/Phoenix/Products ın içinde bulunan
RM-596_011.012_U03.01_79.92_prd.uda.fpsx Bu da HackedUDA_CODeRUS_faenil rarlı dosyanın içinde bulunan dosya bu dosyayı RM 596 nın içerisine atınca isimler farklı olduğundan direk kaydediyor üzerine yazmıyor ismini yukarıdaki dosya olarak kaydediptemi atmamız lazım

Bu şekil de yaptım oldu.
çok teşekkürler...

AYDIN1979

Üye
valla ben 7 gündür deniyorum olmuyor yardım edecek biri varmı?

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
gokmena

gokmena

Üye
Merhaba
Benim telefonun ürün kodu 059D576
uda dosyasının adı: RM-596_011.012_293_TR_CV.01_79.92_prd.uda.fpsx
hackli uda ise: RM-596_011.012_U03.01_79.92_prd.uda.fpsx
Bu kadar çok fark olunca flashlama işlemini iptal ettim. Benim telefonun ürün koduna göre hackli Uda bulabilir miyim? veya hackli udanın adını da RM-596_011.012_293_TR_CV.01_79.92_prd.uda.fpsx diye değiştirsem bir sorun olur mu?
Yardımlarınız için teşekkürler

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Merhaba
Benim telefonun ürün kodu 059D576
uda dosyasının adı: RM-596_011.012_293_TR_CV.01_79.92_prd.uda.fpsx
hackli uda ise: RM-596_011.012_U03.01_79.92_prd.uda.fpsx
Bu kadar çok fark olunca flashlama işlemini iptal ettim. Benim telefonun ürün koduna göre hackli Uda bulabilir miyim? veya hackli udanın adını da RM-596_011.012_293_TR_CV.01_79.92_prd.uda.fpsx diye değiştirsem bir sorun olur mu?
Yardımlarınız için teşekkürler
ismini değişririp klasörün içine at değiştir 1 sayfada yapan arkadaşlar var anlatım yapmış bi sorun çıkacağını sanmam sadece paylaştım denemedim onun için kesin birşey söylemek yanlış olur yorumları okursan neye karar vereceğini daha iyi bilisin.

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
TesekkurLer :)

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
rica ederim

zin98

Üye
RM-596_011.012_U01.01_79.92_prd.uda.fpsx BU C/ProgramFiles/Nokia/Phoenix/Products ın içinde bulunan
RM-596_011.012_U03.01_79.92_prd.uda.fpsx Bu da HackedUDA_CODeRUS_faenil rarlı dosyanın içinde bulunan dosya bu dosyayı RM 596 nın içerisine atınca isimler farklı olduğundan direk kaydediyor üzerine yazmıyor ismini yukarıdaki dosya olarak kaydediptemi atmamız lazım

Bu şekil de yaptım oldu.
çok teşekkürler...

Evet bu şekilde yapınca oldu hemde süper teşekkürler

AYDIN1979

Üye
aynen konuya göre yaptım ama bende RM596_029_000_M012_16G.fpsx dosya eksik diyor.tamam diyorum. flas gerçekleşmedi diyor. bu uda dosyasını ne zaman kopyalacağız birde arkadaşlar telefon açık mı kapalımı olacak.. YARDIMM

gokmena

gokmena

Üye
ismini değişririp klasörün içine at değiştir 1 sayfada yapan arkadaşlar var anlatım yapmış bi sorun çıkacağını sanmam sadece paylaştım denemedim onun için kesin birşey söylemek yanlış olur yorumları okursan neye karar vereceğini daha iyi bilisin.
dediğiniz gibi dosyanın adını değiştirdim ama böyle bir hata verdi.

Diğer arkadaşların indirdiği UDA dosyası:
RM-596_011.012_U01.01_79.92_prd.uda.fpsx Benim telefona göre indirdiğim ise;
RM-596_011.012_293_TR_CV.01_79.92_prd.uda.fpsx
Onlarda sadece dosya versiyonu farklı bendekinde ise bayağı bir fark var.
"RM-596_011.012_U01.01_79.92_prd.uda.fpsx" dosyasının bulunduğu bir pruduct koduna ait firmware dosyası ile flashlasam ne olur acaba? (Benim Pruduct code: 059D576)

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
4-Sonra tek sürüm olan 011-012 yi seçiyoruz ve seçeneklerin açılmasını bekliyoruz.
5-Telefonunuzun arkasındaki product koduna gore veya yüklemek istediğiniz dil koduna ait sürümü navifirm ile(navifirm ana pencerede en sagda acılan secenekleri ALL diyerek hepsini işaretliyoruz ve downloadusıngNavifirm e basarak masa üstüne açtığımız klasörü gösteriyoruz) masa üstüne RM-596 adında bir klasör açıp bu klasöre indiriyoruz.(Türkçe için 0599764 veya 0599843 gibi)

burdaki işlemin aynısını yaptınmı gökmen özellikle
4-Sonra tek sürüm olan 011-012 yi seçiyoruz ve seçeneklerin açılmasını bekliyoruz. bu kısım. şimdi elimde deneme gibi bir imkan olmadığı için yardımcı olamıyorum üzgünüm
türkçe için
(Türkçe için 0599764 veya 0599843 gibi) bu kodlara ait uda dosyasını bulup indir istersen. yada "çark" adlı arkadaşımızdan bilgi alabilirsin

gokmena

gokmena

Üye

burdaki işlemin aynısını yaptınmı gökmen özellikle
4-Sonra tek sürüm olan 011-012 yi seçiyoruz ve seçeneklerin açılmasını bekliyoruz. bu kısım. şimdi elimde deneme gibi bir imkan olmadığı için yardımcı olamıyorum üzgünüm
türkçe için
(Türkçe için 0599764 veya 0599843 gibi) bu kodlara ait uda dosyasını bulup indir istersen. yada "çark" adlı arkadaşımızdan bilgi alabilirsin
İşlem basamaklarını tekrar tekrar kontrol ederek uyguluyorum. sizin " türkiye için örnek" verdiğiniz ürün kodlarındaki uda dosyalarının ismi hemen hemen aynı ama benim tlf. N8-00 Arkasında yazan ürün kodu: 059D576 ve Uda dosyasının adı da çok farklı. Yine de çabaladığınız için teşekkürler. "çark" adlı arkadaşa ulaşmaya çalışacağım.
iyi akşamlar

Üst Alt