Nokia N8-C7-C6-01 İle İlgili Soru(n)larınızı Bu Konuda Sorun

Sponsorlu Bağlantılar

PALA.

PALA.

Üye
Attığın linkte hangisi olduğunu anlamadım, eğer buna benzer başka bir ekran koruyucu varsa onunla aynı ismi vererek deneyebilirsiniz ama benzer olmalı yoksa yazılar yazmaz saat gözükmez belki de sadece siyah bir ekran gözükebilir.
O da olmazsa mecburen o dosyaların hepsi roma gömülmeli ancak öyle çalışır.
İlk sorumda belirtmiştim cfw içine ekleyemedim bir sorundan dolayı, eklersem sorun aşılır muhtemelen...
Artık saldım böyle devam ederim sağolun... Bu arada sitedeki bahsettiğim farklı ekran koruyucunun görseli.

Mod yapınca Olmayan...

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
İlk sorumda belirtmiştim cfw içine ekleyemedim bir sorundan dolayı, eklersem sorun aşılır muhtemelen...
Artık saldım böyle devam ederim sağolun... Bu arada sitedeki bahsettiğim farklı ekran koruyucunun görseli.

Mod yapınca Olmayan...

Evet onu okumuştum yani bazı modların yapısı gereği CFW içine atılır öyle çalışır onu yapımcısı söyler eğer o şekilde çalışabilir bir durumda ise onu görmek adına Joshlog mod olayını deyip denemeni istemiştim.

PALA.

PALA.

Üye
Joshlog mod olayını deyip denemeni istemiştim
Denemez olurmuyum denedim kilit ekranı değişti ama ekran koruyucu değişmedi.

Neyse salıver gitsin onun için yeniden CFW ile uğraşmam.
Daha önce ufak tefek ekleme çıkarma yapıyordum ama bu olmadı boşverdim...

sezgin aslan57

sezgin aslan57

Üye
Nokıa c6-01 2 adet sorunum var 1 wifiye bağlanıyorum bir süre sonra wifiden çıkıyor ve tekrar bağlanmak istediğimde tekrar şifre isityor 2- tarayıcadan giridiğim sitelerde ki videoları nasıl izleye bilrim

Cadillac34

Üye
Nokıa c6-01 2 adet s"orunum var 1 wifiye bağlanıyorum bir süre sonra wifiden çıkıyor ve tekrar bağlanmak istediğimde tekrar şifre isityor 2- tarayıcadan giridiğim sitelerde ki videoları nasıl izleye bilrim
Birincisi;
Wifi şifre istemesinin sebebi internet ayarlarını yapmadığındandır.
Ayarlar >> Bağlantı >> Ayarlar >> Ağ hedefleri >> Seçenek'e tıkla >> Yeni hedef >> İsim yaz ve ikonu ekle sonra kaydet >> Kategorisiz şıkkındaki açık olan Wifi'ye basılı tutup çıkan seçenekten Başka hedefe taşı şıkkını seçip yeni oluştuğun hedefe taşı ve şifreyi yaz sonra Tamam diyerek kaydet.

İkincisi;
Telefonun kendi Web tarayıcısından giriyorsan bazı videoları açmayabilir. Önbellek dolduğu zaman tarayıcı kasma yapar, bazen uygulamadan atar. Nokia'larda bilindik tarayıcı hep Opera Mini ve Opera Mobile'dir. Opera Mini önbellek kaydı tutmaz. Diğer tarayıcılara göre daha hızlı gezinip video izleyebilirsin. Dosya indirebilirsin. Mesela; Youtube videolarını rahatlıkla izleyebilirsin.

[Opera Software] Opera Mini Next v7.10(32446) S60v3/S^1/S^3 Signed (Resmi Türkçe)

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Arkadaşlar, Nokia Smart installer 'i hatırlarsınız, Qt gerektiren bir uygulama kurarken internete bağlanıp eksik Qt bileşenlerini indiriyor veya güncelliyordu.
İşte o sunucular halen çalışıyor mu, yani smart installer 'li bir uygulama yüklemek istesek sunucuya bağlanıyor mu, yoksa hata mı veriyor ? :hmmm

Son düzenleme:

Cadillac34

Üye
Arkadaşlar, Nokia Smart installer 'i hatırlarsınız, Qt gerektiren bir uygulama kurarken internete bağlanıp eksik dosyaları indiriyordu.
İşte o sunucular halen çalışıyor mu, yani smart installer 'li bir uygulama yüklemek istesek sunucuya bağlanıyor mu, yoksa hata mı veriyor ? :hmmm
Java uygulama ve oyunlarda daha çok rastlıyorum. O da Opera Mini'de oluyor. Senin dediğin olay anca linkler web tarayıcıda açarsa olur. Ama eksik dosya falan infirmiyor.

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Java uygulama ve oyunlarda daha çok rastlıyorum. O da Opera Mini'de oluyor. Senin dediğin olay anca linkler web tarayıcıda açarsa olur. Ama eksik dosya falan infirmiyor.

Cevap için teşekkür ederim ama senin bahsettiğin Java uygulamalar için olan JAD.
JAD. kısaca o uygulama hakkında çeşitli bilgiler içerir, uygulamanın kaynaklarını içermez.Bu sebeple boyutu sadece 1kb olur.Bir JAD. dosyasını açmak istediğinde ve aynı dizinde .JAR (asıl kurulum kaynak dosyası) mevcut değilse internete bağlanır ve dosyaları indirir.

Benim sorduğum da aynı mantık ama tamamen Qt ve Nokia Smart İnstaller ile ilgili.

Son düzenleme:

Cadillac34

Üye
Cevap için teşekkür ederim ama senin bahsettiğin Java uygulamalar için olan JAD.
JAD. kısaca o uygulama hakkında çeşitli bilgiler içerir, uygulamanın kaynaklarını içermez.Bu sebeple boyutu sadece 1kb olur.Bir JAD. dosyasını açmak istediğinde ve aynı dizinde .JAR (asıl kurulum kaynak dosyası) mevcut değilse internete bağlanır ve dosyaları indirir.

Benim sorduğum da aynı mantık ama tamamen Qt ve Nokia Smart İnstaller ile ilgili.

Senin konuyu şimdi anladım. Ben Java olarak anladım ama sis olanı diyorsun, farkındayım. Senin demek istediğin olayı ben yaşadım.

Bir kaç uygulama ve oyun yüklerken başıma geldi. Aklımda kalan sadece Kik Messenger ve Tron Legacy oyunu. Bu ikisinde de çok uğraşmıştım. "Yüklemeye hazılanılıyor" deyip öylece kalıyordu. Sis Editör ile parçalayıp sadece sis olanı alıp kopyalalıyordum ve sonra yüklemeye çalışıyordum ama yüklenmiyordu. Qt uygulaması telefonda yüklü zaten. Sürüm: 4.8.0 ve o sürümden başka güncel sürüm yok. Qt güncellemesi için de Qt destekli Instago uygulaması yüklemiştim. Ama Instago uygumasına girince çalışmıyor. Login sorunu var. Çıkış butonu yok çıkış da yapmıyor.

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
"Yüklemeye hazırlanıyor" deyip öylece kalıyordu

Aynen aynen :D, o hatanın sebebi bulunduğunuz ortamda aktif wifi olmamasıdır.Çünkü ben hiç hatayla karşılaşmadan yüklüyordum, sadece biraz sabırla beklemek gerekiyordu (%50'de internete bağlanır, biraz bekler, sonra aniden tamamlanırdı).Hatta tamamlanma süresi benim ekran zaman aşımına denk geldiği için artık ezberlemiştim, smart installer'li bir uygulama tamı tamına 2 dakikada yükleniyordu.

Cadillac34

Üye
Yok, internet full çekiyordu. Çok kez denedim ama olmuyordu, bende bıraktım.

g_902122

• C6 01 de kronometreyi bulamıyorum nerden giriliyor

R.BEDRAN

R.BEDRAN

Üye
Nokia N8 temiz faturalı telefon arıyorum,nette abartılı fahiş fiyatlar biçiliyor

5Mc_Must6

5Mc_Must6

Üye
Forumdaki ilanları takip edebilir yada ilan verebilirsiniz.

hocam telefonuma c601 hicbir turlu cfw yuklenmiyor yardimci olurmusunuz ne yapacagimi bilmiyorum
orjinal v25.7 v24 v23 v11 denedim hicbiri olmadi cesitli phoenix versionlari ile denedim yine olmadi baska pc lerde denedim yine olmadi

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

PALA.

PALA.

Üye
@5Mc_Must6 hatırladım sizi çok uğraştığınızı biliyorum. Lakin bizimde elimizden gelen belli araştırıp deneme yanılmalar ile çözüm aramaktan başka çare yok malesef bilemiyorum :hmmm

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
hocam telefonuma c601 hicbir turlu cfw yuklenmiyor yardimci olurmusunuz ne yapacagimi bilmiyorum
orjinal v25.7 v24 v23 v11 denedim hicbiri olmadi cesitli phoenix versionlari ile denedim yine olmadi baska pc lerde denedim yine olmadi

Symbian cihazlarda pclerdeki gibi bios mevcut değil mi ? Belki oradan kilitlidir.

kadir377

Üye
bu konu nekadar uzun böyle :)