Haber Nokia E71'in, 2018 sürümü hazırlanıyor


Buğra

Buğra

Admin
Android dünyasının önemli üreticileri arasına girmeyi başaran Nokia firması, E71 olarak isimlendirdiği cihazın 2018 versiyonunu geliştiriyor.Bir dönemler cep telefonu üretiminin en önemli isimleri arasında yer almayı başaran Nokia firması, Android işletim sistemine sunmadığı destekle birlikte hayal kırıklığı yaşamıştı. Firmanın isim hakkını kullanmaya başlayan HMD Global çıkardığı yeni nesil akıllı telefon modelleriyle oldukça iddialı bir şekilde yoluna devam ederken, ilk olarak nostalji tutkunları için 3310 modelini güncellemişti.Firmaya yakın kaynaklardan gelen bilgilere baktığımızda Nokia şimdilerde ise bir dönemlerin en çok satan cihazları arasında yer alan E71 isimli modelini güncelleyecekken, bu modele 4G ( LTE ) bağlantı desteği ile dokunmatik ekran kazandıracak.Yeni Nokia E71 modelinde 3.5 inç genişliğindeki 480p çözünürlüklü dokunmatik ekran yer alacakken, 1.1 GHz frekans hızında çalışan iki adet Cortex A53 çekirdeğiyle birlikte gelecek. 1 GB kapasitesindeki RAM belleği bünyesinde içerecek olan cihazda grafik birimi olarak Adreno 304 yer alırken, dahili depolama alanı ise 8 GB kapasitesinde olacak.Dileyenler bu cihazın dahili hafızasını MicroSD kart yuvası aracılığıyla arttırabilecekken, tek ve çift SIM kart desteği bulunan iki farklı sürümü olacak. Cihazda son olarak 3 MP çözünürlüğündeki bir kameranın yer alacağını ve büyük ihtimalle Android işletim sistemiyle kutusundan çıkacağını belirtelim.
Nokia E71'in, 2018 sürümü hazırlanıyor
 
 • Beğen
Tepkiler: Mesut Aktaş


sinan yüksel

sinan yüksel

Üye
Yeni Nokia E71 modelinde 3.5 inç genişliğindeki 480p çözünürlüklü dokunmatik ekran yer alacakken, 1.1 GHz frekans hızında çalışan iki adet Cortex A53 çekirdeğiyle birlikte gelecek. 1 GB kapasitesindeki RAM belleği bünyesinde içerecek olan cihazda grafik birimi olarak Adreno 304 yer alırken, dahili depolama alanı ise 8 GB kapasitesinde olacak.
Yine nokıanın eski huyu, özellikler kısıtlı, birkaç yıl sonra desteğini çekmeye hazırlanıyor diye haber çıkar.
Bu özellikler n8 belle tarzı cihazlara oldukça yakın...
 
 • Beğen
Tepkiler: ___kaptan___, MAERKEK ve Buğra
MaxipmaN

MaxipmaN

Üye
3310 gibi oyuncağa dönecekse kalsın
 
 • Beğen
Tepkiler: sinan yüksel, ___kaptan___ ve Buğra
Buğra

Buğra

Admin
400 lira fiyatı olursa TR'de belki alan bir ihtimal çıkar :ehe
 
 • Beğen
Tepkiler: sinan yüksel
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Nokianın tuşlu telefon kullanıcıların hep hayali idi . Biraz daha fazla özellik gelse , kamerası işlemcisi şöyle olsa ekranı daha yüksek çözünürlüklere erişse . Navigasyon olsa da hiç fena olmaz gibi diyeceğim şu Nokiayı bugün yönetenler iyi bir politika izliyor . Kimin anısı olmadı ki bu telefonlarla . Burayı kullanarak üretiyorlar ve geliştiriyorlar bu telefonları . Şimdi kullandığım X2-00 'ın yenisini yapsalar alırım . Günümüze ayak uydurmuş versiyonu çok güzel olur . Ha bu arada android go işletim sistemi belki de bu telefonlara can verecek ve telefonlar destekli olacak .
 
 • Beğen
Tepkiler: Buğra ve sinan yüksel
yeumyang

yeumyang

Moderator
Pek tutacağını sanmıyorum blackberry denedi tutmadı tamamen dokunmatik ekran yaptı klavye yerine normal tuşlu yapsa daha iyi olur
 
 • Beğen
Tepkiler: Buğra ve sinan yüksel
murat3702

murat3702

Üye
Tırt. Beş para etmez.

SM-C9000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 
Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
E71 tarz sahibi bir cihazdı muhtemelen onun bu bilinirliğini kullanmak istiyorlar.
Eh umalım da 3310 gibi adıyla kalmaz kai-os nasıl olur bilmem ama eğer güvenlik konusunda sıkıntı olmaz ise iş dünyasının gözdesi olabilir.
Bu tarz cihazlar çoğunlukla uzun batarya gibi özellikler ile ön plana çıkıyor.
Blackberry klavyeli cihazlardan bişey anlamadı çünkü onlar tamamıyla klavyeliye bel bağlamıştı, Nokia ise farklı bir hava katmak için çıkartıyor.
Desteğe gelince; hangi amiral gemisi cihaz 3.4. Yoldan sonra güncellemeleri tam alıyor? Bu onların yarısı kadar olsa yeridir.
Yani yanlış bir hamle değil bu cihazı çıkartmak yanlış olan hamle bu cihazı olması gerektiğinden düşük özellikle çıkartmak. 3310 3g desteği, daimi whatsapp Facebook güncellemesi alabilen bir işletim sistemi, 2000mah batarya, Lumia 920de kullanılana benzer bir polikarbonat gövde, ve Lumia 720 ya da 925teki gibi bir kamera ile gelseydi böyle şikayet etmezdiniz. (okudukça ağız açıldı dimi :D evet keşke böyle gelseydi)
Yine nokıanın eski huyu, özellikler kısıtlı, birkaç yıl sonra desteğini çekmeye hazırlanıyor diye haber çıkar.
Bu özellikler n8 belle tarzı cihazlara oldukça yakın...
Ya ne koysaydı sd845mi
Tuşlu telefon için bu yeterli olur.
 
 • Beğen
Tepkiler: Buğra ve MAERKEK
sinan yüksel

sinan yüksel

Üye
Ya ne koysaydı sd845mi
Tuşlu telefon için bu yeterli olur.
Tuşlu olması değil mesele, ne kadar ekmek okadar köfte tabikide ama n8 gibi cihazların geçen yıl whatsapp desteği kesildi.
Nokıa microsofta deviredildi 1 yıl anca geçmiştir ki 2013 yılında, yep yeni cihazların 2 yıl garantisi varken desteği kesildi...
Diyecen ki ne bekliyorsun bu cihazdan; zaten beklenti içinde değilim whatsapp gibi önemli uygulamaların temel desteğini sürdürsünler yeter başkada birşey istemiyoruz çoğu kişinin forumda bu konuda mutabık olduğu aşikar...
 
 • Beğen
Tepkiler: Buğra ve MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Katılıyorum aynı fikirdeyiz , çok şey istemiyoruz sadece wp çalışsın google haritalarla navigasyonu olsun tarayıcısı güncel olsun gerisi mühim değil zaten.
 
 • Beğen
Tepkiler: Buğra ve sinan yüksel
turancen

turancen

Üye
Nokia ne yapmaya çalışıyorsun acaba :D
 
 • Beğen
Tepkiler: Buğra
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Bence olabilir birşey değil ve gelmeyecektir, sadece bir veya birkaç kişinin ortaya attığı bir durum gibi geliyor.
 
 • Beğen
Tepkiler: sinan yüksel ve Buğra
Üst Alt