Nokia E63/E66/E71 RM-437 EURO 500.21.009 v10.0 Versiyonu %100 Hack TURKCELL LOGOSUNDAN KURTULMA

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
elusive

elusive

Üye
    Konu Sahibi
e66 500.21.009 bugun denedim fakat c/sys klasörü gözükmüyor ne yapmam gerekiyo acil bilgilendiriseniz sevinirim ;) göstermiş oldugunuz yöntemleri izledim fakat installserver.exe dosyasını yapıştırcagım sys dosyanı görmüyo telefonum lütfen acil bilgilendirniz , saygılarımla
anlattığım yöntemi harfiyen yapmadığınız belli. harfiyen yapsaydınız şu anda bu soruyu sormuyor ve teşekkür etmiş olurdunuz :) lütfen biraz daha dikkat. harfi harfine uygulayın.

--------------- Ekleme ---------------

bu dediklerini harfiyen yaptım.
E71 takılma olmadı . sorunsuzca yükledi. her dediğinizi yaptım. en son c>>SYS>>BIN kalosorune kopyala uzerine yazılsın mı diycek azılsın de bunu da dedim. evet dedi. değiştirdi.

şimdi benim telefon hacklenmiş oldumu ? nerden hacklendiğini anlayacagım ?
e71 in desteklediği prgları kurarken artık sertifika hatası almazsanız her progamı yükleyebiliyorsanız telefonunuz hacklenmiştir.:oke:

mpy

mpy

Üye
e71 v500.21.001 de çalıştı. yapılacaklar listesi kabarık gibi görünüyor ama adım adım yapmaya başlayınca çok basit bir şekilde oluyor. ilk defa deneyecek arkadaşlar bence korkmasınlar çok basit bi işlemmiş cidden. emeği geçen herkese teşekkürler. opda sitesinden sertifika alınca 3dolar isterse ve bedava almak için 3-5 gün beklemeniz gerektiğini söylerse telefondan girerek indirin. telefondan girince direk indiriyor, öyle zırvalamıyor. benm tek endişem verdiğimiz imei ler başımıza dert açmaz umarım.

mdnhkn

mdnhkn

Üye
güzel olmuş eline sağlık.
arkadaşlar güzel bir anlatım olmuş dikkatli bir şekilde yapın en ufak hatalar sizi sıkıntıya sokuyor basit bir kaç adımda yapabilirsiniz.4 yıldır bunu yapıyorum. ama bazen hata bile yapıyorum.fakat dikkat ederseniz sorun olmucaktır.bir telefoncu olarak kontrol ettim gerçekten başarılı bir anlatım eline sağlık arkadaşım teşekkürümü de ettim :oke:

burak233

burak233

Üye
E71 500.21.009 RM-346 için sonuç başarılı, Hazırlayan arkadasın ellerine sağlık.İyi çalışmalar.

disk

disk

Üye
Benim telefonum E63 500.21.009 02-06-2010 rm-437 bütün yöntemleri denedim fakat hackleyemedim HELLOOX2.V2.03.SiGNED.SISx optadan sertifikam var yükle diyince izin verilmedi diye hata alıyorum acaba sorun 02-06-2010 olmasımı lütfen yardımcı olun bu sorunu çözmem için ne yapmalıyım

6ustu_ben

6ustu_ben

Üye
paylaşım için teşekkür ediyorum dostum.. ama nedense hellox içinden rompatcher dosyasını kurmaya çalışınca telefon kitleniyor.. yani programı kurmuyor.. bu arada bende e66 var..

disk

disk

Üye
Benim telefonum E63 500.21.009 02-06-2010 rm-437 bütün yöntemleri denedim fakat hackleyemedim HELLOOX2.V2.03.SiGNED.SISx optadan sertifikam var yükle diyince izin verilmedi diye hata alıyorum acaba sorun 02-06-2010 olmasımı C/bin klasörüne giriş yapamıyorum burası kilitti gözüküyor aynı zamanda y/ klasörünede öylediklerinizi aynen yapmaya çalışıyorum olmuyor neden olmuyor

kraldost

kraldost

Üye
telefonunuzu hacklemek için artık sertifika tarih oldu bu eski yöntemleri denemeyin artık size daha kalıcı bir fikir vereyim
1.si navifirm diye bir program indiriyorsunuz bilgisayarınıza (benım tavsiyem son sürüm navifirm v1.2 kullanın) kurmanıza gerek yok direk açılıyor program içinde telefon modeli ve modelinize göre rm kodu vardır size uyumlu olanı seçip en son versiyonu tıklayın ondan sonra turkey yazan produk kodunu seçip bütün dosyaları indirin
2.si indirdiğiniz firmwaredir cor dosyasını firmware editör ile açıp tefonunuza uyumlu intisalserver exe dosyasını sys,bin klasörü içine kopyalayın ve yeniden paketleyin bu şekilde costum firmware oluşturmuş olursunuz
3.sü jaf veya phonefix ile flahşlayın flahşlama düzeni forumda mevcuttur arayıp bulacaksınız böylece telefon sınırsız hacklenecektir
hadi bakalım hayırlı olsun

elusive

elusive

Üye
    Konu Sahibi
telefonunuzu hacklemek için artık sertifika tarih oldu bu eski yöntemleri denemeyin artık size daha kalıcı bir fikir vereyim
1.si navifirm diye bir program indiriyorsunuz bilgisayarınıza (benım tavsiyem son sürüm navifirm v1.2 kullanın) kurmanıza gerek yok direk açılıyor program içinde telefon modeli ve modelinize göre rm kodu vardır size uyumlu olanı seçip en son versiyonu tıklayın ondan sonra turkey yazan produk kodunu seçip bütün dosyaları indirin
2.si indirdiğiniz firmwaredir cor dosyasını firmware editör ile açıp tefonunuza uyumlu intisalserver exe dosyasını sys,bin klasörü içine kopyalayın ve yeniden paketleyin bu şekilde costum firmware oluşturmuş olursunuz
3.sü jaf veya phonefix ile flahşlayın flahşlama düzeni forumda mevcuttur arayıp bulacaksınız böylece telefon sınırsız hacklenecektir
hadi bakalım hayırlı olsun
yardım etmeye calısmıssın. eywallah. yalnız benım konumda bunu yapöma kardeşim. benım yontemım hiç bilmeyenler için kolay ve anlaşılır vaziyette. kafaa karıstırmanın anlamı yok.:allalla:

Benim telefonum E63 500.21.009 02-06-2010 rm-437 bütün yöntemleri denedim fakat hackleyemedim HELLOOX2.V2.03.SiGNED.SISx optadan sertifikam var yükle diyince izin verilmedi diye hata alıyorum acaba sorun 02-06-2010 olmasımı C/bin klasörüne giriş yapamıyorum burası kilitti gözüküyor aynı zamanda y/ klasörünede öylediklerinizi aynen yapmaya çalışıyorum olmuyor neden olmuyor
Kesinlikle atladığın küçük bir basamak var. dikkatli denersen oalcaktır.

E71 500.21.009 RM-346 için sonuç başarılı, Hazırlayan arkadasın ellerine sağlık.İyi çalışmalar.
teşekkürler. işe yaramasına sevindim:bye2:

e71 v500.21.001 de çalıştı. yapılacaklar listesi kabarık gibi görünüyor ama adım adım yapmaya başlayınca çok basit bir şekilde oluyor. ilk defa deneyecek arkadaşlar bence korkmasınlar çok basit bi işlemmiş cidden. emeği geçen herkese teşekkürler. opda sitesinden sertifika alınca 3dolar isterse ve bedava almak için 3-5 gün beklemeniz gerektiğini söylerse telefondan girerek indirin. telefondan girince direk indiriyor, öyle zırvalamıyor. benm tek endişem verdiğimiz imei ler başımıza dert açmaz umarım.
imeilerimiz sorun cıkarmayacaktır. site saglam. sorun olmaz merak aetmeyin. işe yaramasına sevındım. gule gule kullanın.

güzel olmuş eline sağlık.
arkadaşlar güzel bir anlatım olmuş dikkatli bir şekilde yapın en ufak hatalar sizi sıkıntıya sokuyor basit bir kaç adımda yapabilirsiniz.4 yıldır bunu yapıyorum. ama bazen hata bile yapıyorum.fakat dikkat ederseniz sorun olmucaktır.bir telefoncu olarak kontrol ettim gerçekten başarılı bir anlatım eline sağlık arkadaşım teşekkürümü de ettim :oke:
dediğin gibi dikkatli inceleyince anlattıgım adımlarla sorunsuz bir şekilde telefonunuzu hackleyebiliyor ve turkcell acılıs logosundan da kurtulabiliyorsunuz. gule gule kullanın :oke:

xxantihackersxx

Üye
Hocam ben HelloOX2'yi sertifikalandırıp yüklemeye çalıştığımda, "Gerekli uygulama erişimine izin verilmedi" diyor ve yüklemeyi iptal ediyor.

FW versiyonum: 500.21.009

xxantihackersxx

Üye
Eyvallah hocam. Sayende cihazım hacklendi. Tek sorun sertifikalandırmadaymış. OPDA'dan sertifika ve alınca sorun halloldu.

Selametle.

Cihaz bomba oldu :ehe.

zindan111

zindan111

Üye
halloox2'yi sertifikaladim fakat yinede istenen uygulama erişimine izin verilmedi uyarısı çıkıyor.. Nokia x6 v31.0.004.C03.01, yardımcı olursanız sevinirim...

beca

beca

Üye
arkadaşlar bu yöntemle telefonumu hacklesem garanti dışımı oluyor

rkayaci

rkayaci

Üye
e71 de 500 verslyonda son etapta uygulama erisim saglanamadı hatasıyla rom patcherı yukleyemedım. *#7370# yaptım oncesınde cok eskı versıyonken burdakıler olmustu program guncellendı yenıden sorunlar cıktı acıl yardım lutfen

MoDDeROzDeR

MoDDeROzDeR

Üye
:hmmm:hmmm:hmmm:hmmm:hmmm

unlimited

Üye
merhaba arkadaşlar bendede e63 vardı konuda olduğu gibi bende güncellleme yaptım ve türkcell menusunden kurtuldum ve telefona birtakım yeni menuler geldi. paylaşım yapan arkadasşa teşekkürler, çalışmalarınızın devamı dileğiyle.

IdontKnoW

Üye
Arkadaşlar E71 500 lü firmware ile denedim sorunsuz çalıştı, sonra *#7370# ile format attım yine sertifika hatası almaya başladım biryerde hatamı yapıyorum yoksa konunun anlatımındaki formattan sonrada çalışır kısmı yanlış mı?

delight19

Üye
Arkadaşlar baştan belirtmek isterim telefonum Turkcellden aldığım Nokia E63 model e serisidir. ve telefonum her açıldığında turkcell logosunu görmekten nefret ediyordum.yazılımını bir türlü bulamamıştım.Uzun araştırmalarım sonucunda maxicep ailesinden bi kardeşimin phoneix adında prg ile yazılım kurulabileceğini söylemesi üzerine dediklerini teker teker yapıp telefonumu hem turkcell logosundan kurtardım hemde nokianın firmware prgmının v200'e kadar desteklediği yazılımın üstünde olan RM-437_EURO_500.21.009_v10.0 yazılımı ile telefonumu türkçe olarak en son versiyona yükselttim. Tabi bunun hacklenmesini önceden araştırmıştım. helloox2 sitesinde hacklenebiliyor yazısını okuyunca hemen prg kurdum.. hackleme için öncelikle sertifikanızın olması gerek arkadaşlar.
indireceğiniz HelloOX2 v2.03 prgramını sertifikalandırmanız gerekecek.

Sertifika nasıl yapılır bilmeyen arkadaşlar öncelikle aşağıdaki bölümden kendinize bir sertifika isteyeceksiniz , ayrıntılar konuda mevcut.
http://www.maxicep.com/symbian-dest...ka-islemi-cepte-sadece-2-saniyede-268709.html

ya da bu sayfadan kendinize bir sertifika isteyeceksiniz

http://www.maxicep.com/s60-3rd-sist...n-sertifika-cer-almak-eski-yontem-205902.html

gelelim
hackleme işimize...

1 - Öncelikle Linkini verdiğim hellox 2.3 uygulamasını aldığınız sertifika ile PC de veya cepte sertifikalandıracaksınız
http://www.maxicep.com/s60-3rd-sist...lara-hack-symbian-s60-3rd-and-5th-237008.html

Not:
HelloOX2 v2.03 işe yaramıyor diyen arkadaşlar

linkine tıklayın ve

başlığını göreceksiniz. yani diyorki temmuz 13 2010 tarihinden itibaren

2- sertifikalandırdığınız hellox uygulamasını telefonunuza yükleyeceksiniz.

3-Sertifikalandırdığınız Xplore Prgmını Telefonunuza kuruorsunuz. system ve gizli dosyaları görünür yapıyorsunuz ayarlardan.

4- hellox uygulamasını çalıştırdığınızda rompatcher uygulamasını kendisi otomatik olarak yükleyecek.
Evet önemli nokta burası: yüklemesilazım normalde. amma ben Prgmı telefona ilk kurduğumda "installing root cert..." de takıldığını gördüm. bekledim yükleme bir türlü olmadı.
İşte asıl can alıcı noktaya geliyorum:
-Takılı olan yerde iptale bastım ve iptal ettim heloox2 yüklemesini.
-Daha sonra xploreye girdim ve sürücülerimin a'dan başlayıp y'ye kadar açıldığını farkkettim.
Sizde de büyükihtimal aynısı olacaktır.
işte bundan sonra hemen C sürücüsüne girin. ve karşınıza gelen HelloOX2 Klasörüne giriş yapın.
-Orada "RomPatcherPlus.sisx" dosyasını göreceksiniz.hemen tıklayın ve telefon hafızasına kurun.
-Kurulum bitince telefonunuzdan ROMPatcher Plus prgmını çalıştırıp Options>>AllPatches>>Apply ye tıklayın.

-Böylece system klasorune erişimi açmış olduk.
-Hemen xploreye girip C>>HelloOX2>>içinden installserver.zip dosyasının içinden installserver.exe dosyasını C>>SYS>>BIN klaosru üzerine yapıştırın. size üzerine yazılsın mı? derse evet deyin.

Artık telefonunuz hacklenmiştir. hemen diğer prgları kurmaya başlayın, rahatlıkla kurulduğunu göreceksiniz.

Bu yöntemi bir alt versiyon olan v400 ve v200 de çalışabileceğini düşünüyorum. bu versiyonlara sahip telefoları olan arkadaşlar denerse burada bizimle paylaşabilir. bilgileniriz.

Benim E63 telefonumda çalıştı ve hemen sizinle palaşmak istedim arkadaşlar.
İnşallah sizde de çalışır.

BU ANLATACAĞIM İSE TELEFONUNUZUN SONSUZA DEK
HACKLI OLMASINA YARIYOR.İSTEDİĞİNİZ KADAR FORMAT ATIN FARKETMİYOR....

YUKARIDA ANLATTIĞIM Y Sürücüsü açılan Telefonlarda , Format attıktan sonra HACK DEVAM EDİYOR !

Sürümünüz ne olursa olsun Tekrar Hack Yapmanıza Gerek Yok ..

Yapmanız Gereken Tek ve Basit Şey , yukarıdakianlatımımda Cihazı Hacklerken kullandığımız

installserver.exe yi Y Klasörüne KOPYALAMAK ...

Explore programı ile birlikte Y sürücünüze SYS/BIN dosyası açıyoruz ve instalserver.exe yi bu dizine kopyalıyoruz ... Az önce Telefona Format attım , ve şu an hiç bir işlem yapmadan unsigned uygulama yüklüyorum..

Deneyin ve Sonuçları Paylaşın ..... Kolay Gelsin

yapabilenler yorumlarını ve teşekkürlerini ederlerse müteşekkir olurum. Saygılar.

arkadaşlar bu opdamıdır nedir buna inanmayın telefonun imei sini istiyor sonrada size yalandan sertifika veriyor benim başıma geldi benim bir 5800 xm cep telefonum vardı siteye üye oldum sertifika için imei numaramı istedi bende sizin gibi inandım verdim aradan 2 gün geçti sertifikayı verdi... ama bundan 1ila 1.5 ay içinde telefonumun imei numarası klonlanmıştır diye bena mesaj geldi bende nokıa danışma hattını aradım evet dedi imei numaranız klonlanmış dedi peki nasıl geri açarsınız dedim sadece sizin belirlediğiniz bir numara için açarız dediler artık açil bir işim çıksa hemen başka bir hat takamıyorum lütfen dikkat edinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn allah belesını versin o ooopppppdddaaannnıııınnn şerefsizler

yoksa sizdemi başladınız imei hırsızlığına .............. sizi yalancılar

elusive

elusive

Üye
    Konu Sahibi
bu yöntem ile turkcell logolu telefonunuz olmayacak. rahatlıkla kullanabileceksiniz telefonunuzu. arada ustteki mesajdaki gibi gereksiz kişiler olacaktır. kulak asmayın. bu yontemden devam edin arkadaslar

Rakish_Boy

Üye
Çok saol. Sertifika çıkınca denicem tel : Nokia E71-1(08) rm-346 500.21.09

Oldu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt