Nokia C7'deki NFC teknolojisi (Artık Anna Sürümü ile Aktif)

Sponsorlu Bağlantılar

NeO_Revolution

Üye
güzelmiş:oke:

mesut1979

Üye
bildigime göre hotel odalarinin kartla acilan kapilarini bile acabilecen

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
yapay zekaya sahip robotların bilimadamlarının öngörüşleri doğrultusunda 2040-2050'li yıllarda özel olarak bazı alanlarda kullanımı amaçlanarak üretimine geçilmesi muhtemel bir gerçekmiş..ve benim ön görüşüme göre ve NFC'nin yapısına içeriğine bakaraktan konuşmak gerekirse bu robotların alan kontrolü ve bazı komutlarıda NFC aracılığı ile iletilebilme durumu var!
insanların hayatlarını kolaylaştırdığı gibi üretilen pek çok teknolojinin kontrolünüde NFC ile sağlayabiliriz:oke:

serinaga

serinaga

Üye
WAYYY Be C7'de neler neler varmış :)
Gelişen teknoloji ile birlikte bilginin depolanması, veri transferi ve hepsinden ÖNEMLİSİ ise bu verinin güvenliğidir. Encription denen bazı özel şifreleme teknikleri geliştirilmiştir. Zamanla 64 bit 128 bit derken 256 bit 3 DES şifreleme teknikleri kullanılmaya başlamıştır. İşte NFC teknolojisinin en önemli UNSURU budur ki bilgi güvenliği üzerinde halen araştırmalar devam etmektedir. Çok değil, kısa bir zamanda ya NFC olsun yada buna benzer bir uygulama mutlak gelecektir. Herkese iyi forumlar, az biraz daha sabredelim bakalım :yuru

• Beğen
Tepkiler: uribaju
szralp

szralp

Üye
Bu nfc olayı çok hoş bir olay gereksiz diyen arkadaşlar biraz daha düşünsün şuan citroen in üzerinde çalıştığı bir olay gelecekte araba anahtarlının üzerindede nfc çipi olucak arabayla ilgili anlık bilgiler yada sorun olduğu zaman anahtarın üzerindeki çipe kaydedilecek siz telefonunuzdaki nfc çipi sayesinde bu verileri okuyabileceksiniz aynı şekilde aracın içinde bulunan dahili hafızaya bu çip sayesinde veri aktarabileceksiniz müzik vs gerçekten çok hoş bir teknoloji yanlış hatırlamıyorsam citroen bu anahtarları 2013 de kullanmaya başlıyacak

• Beğen
Tepkiler: uribaju

Starsley

C7'yi biraz daha sevdim.. :)

SilentOne

SilentOne

Üye
bnce biraz saçma

mesut1979

Üye
sacma olan ney arkadas

uribaju

uribaju

Üye
    Konu Sahibi
bu nfs ile yapılmayacak şey yok bluetooth ve kızılötesi devri bitecek :)

• Beğen
Tepkiler: mesut1979 ve serinaga
WebStyle

WebStyle

Üye
C7'de olupta N8'de olmaması gerçekten şaşırtıcı.

_ardaa

_ardaa

Üye
bluetooth ve kızılötesi devri bitmez hepsinin kullanım yeri ayrıdır, nfc yeni ve güzel bir teknoloji ama diğerlerini öldürmez.

moondial

Üye
kızılötesini kullanan alet kaldı mı?

trontr

Üye
ben hala anlamış değilim neden cıktı nfc 10cmden işiliyo. Bluetooth kaç metreden iş görür. onu geliştirip yapamazlarmıydı banka alışverişi falan fistan.

mesut1979

Üye
ben hala anlamış değilim neden cıktı nfc 10cmden işiliyo. Bluetooth kaç metreden iş görür. onu geliştirip yapamazlarmıydı banka alışverişi falan fistan.

arkadas güvenlik acisindan kisa olmasi lazim,belki ben bankamatikten para cekerkene belki arkandaki kisi senin banka bilgilerine ulasabilir.

BanzCabistean

Üye
Benim C7 de NFC var ama kullanacak yer bulamadım :D böylede bişey. süs diye tutuyorum :D

uribaju

uribaju

Üye
    Konu Sahibi
yeni haber ve videolar eklendi :oke:

meg1ddo

meg1ddo

Üye
Acaba otobüslerde akıllı kart veya akbil gibi aletlerin görevini de yapabilecek mi? merak ettim şimdi bilen varmı beyler?...

uribaju

uribaju

Üye
    Konu Sahibi
Acaba otobüslerde akıllı kart veya akbil gibi aletlerin görevini de yapabilecek mi? merak ettim şimdi bilen varmı beyler?...

kredi karti yerine gecebiliyorsa onlarin yerine hayli hayli gecer ;)

Üst Alt