Nokia C6-01 Dokunmatik Sorunu!

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 2620825

Silinen Üye 2620825

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Nokia C6-01 Dokunmatik Sorunu!
Arkadaşlar telefon hiç hasar almamasına rağmen ekranın ahizeye yakın olan üst tarafta yatay bir şerit şeklinde dokunmatik çalışmıyor. Bu neden olabilir? Kullandığım uygulamalar ile ilgisi yok. Telefonu Restart falan yaptım ama Reset atmadım.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Arkadaşlar telefon hiç hasar almamasına rağmen ekranın ahizeye yakın olan üst tarafta yatay bir şerit şeklinde dokunmatik çalışmıyor. Bu neden olabilir? Kullandığım uygulamalar ile ilgisi yok. Telefonu Restart falan yaptım ama Reset atmadım.
Geçmiş olsun ömrünü tamamlamış gibi. Kim vardı C6 kullanan ? Dur 603 kullanan @sinan yüksel var . Ayrıca 808'in ustalarından @DarkredBlue61 var. Daha da yardımcı olacak çıkar amma aklıma gelmiyor.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2620825 ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Bende c6-01 kullanıyorum, ekrana sızan bir nemlenme bile buna neden olabiliyor. Telefonu yan yatırdığında üst barı çekip açabiliyormusun ?
Bu sorunu yaşayan başka üyelerde oldu kesin konuşmak zor. Format atarsan en azından 1 ihtimali elemiş olursun. Ekranın sorunlu kısmına uzun basıncada mı tepki vermiyor ? Birde uzun süre çalışır ve ısınırsada böyle olabilir.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve Silinen Üye 2620825
Silinen Üye 2620825

Silinen Üye 2620825

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Dik bile üst barı çekiyorum wifi dik açılmıyor. Yan çevirerek açıyorum. Opera minide bile adres yeri ve arama yerini yan yatırarak açıyorum. Uzun çalışma yok ısınmada. Uzun falan almıyor, orda tepki yok. Tşk ederim.
Bende c6-01 kullanıyorum, ekrana sızan bir nemlenme bile buna neden olabiliyor. Telefonu yan yatırdığında üst barı çekip açabiliyormusun ?
Bu sorunu yaşayan başka üyelerde oldu kesin konuşmak zor. Format atarsan en azından 1 ihtimali elemiş olursun. Ekranın sorunlu kısmına uzun basıncada mı tepki vermiyor ? Birde uzun süre çalışır ve ısınırsada böyle olabilir.
Mesaj birleştirildi:

Alarm olan yer arkadaşlar dik pozisyonda almıyor ancak yan yatırınca alıyor. O alarmın olduğu şerit almıyor.
Mesaj birleştirildi:

Bu arada bir şey sormak istiyorum, fotoğraf yüklemeyi bağlantı olmadan yapamıyormuyuz?

Son düzenleme:
  • Beğen
PALA.

PALA.

Üye
Dik bile üst barı çekiyorum wifi dik açılmıyor. Yan çevirerek açıyorum. Opera minide bile adres yeri ve arama yerini yan yatırarak açıyorum. Uzun çalışma yok ısınmada. Uzun falan almıyor, orda tepki yok. Tşk ederim.
Demekki o bölgede bir sorun var, çok beyaz bu ekranlara yaramıyor, dikkat edersen telefonun üst kısmında Operatör logosu/ alarm/ sinyal/pil ve saat simgeleri var ve rengi beyazdır. Bu beyaz renk birde çok yüksek ekran parlaklığı kullanılmasıyla birleşince ekrana zamanla zarar veriyor...

Ekran parlaklığını en kısık hale al ve ekranı gözlük camıyla sil birde koyu bir tema kullan bir süre böyle kullan belki bir süre sonra düzelir...

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve Silinen Üye 2620825
Silinen Üye 2620825

Silinen Üye 2620825

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Teşekkür ederim bir deneyip geri dönüş yaparım :tşk:

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Boydan Boya Mı Tek Bir Nokta Mı? Cebinde Filan Baskı Uygulanmışsa Zarar Görmüştür.Donanımsal Gibime Geliyor

Silinen Üye 2620825

Silinen Üye 2620825

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Boydan boya yatay şerit halinde, ve baskı almadı.
Cebınde Fİlan Olmuştur Bilemezsin. Olmadı Dokunmatik Değişir 50 100 Tl Bişeydir.Hurda Cıhaz Varsa Onlarada Bakabilirsin Orjinal Parçayı Sök Tak Yaparsın İş Çözülür.Yinede İlk Cihazi Sıfırlamayı Dene Çözüm Olacağini Sanmıyorum

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2620825
Silinen Üye 2620825

Silinen Üye 2620825

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
@sinan yüksel dediklerini yaptım ancak işe yaramadı. Koyu temaydı zaten 1 haftadır.
Mesaj birleştirildi:

Cebınde Fİlan Olmuştur Bilemezsin. Olmadı Dokunmatik Değişir 50 100 Tl Bişeydir.Hurda Cıhaz Varsa Onlarada Bakabilirsin Orjinal Parçayı Sök Tak Yaparsın İş Çözülür.Yinede İlk Cihazi Sıfırlamayı Dene Çözüm Olacağini Sanmıyorum
:tşk:

PALA.

PALA.

Üye
  • Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2620825
Silinen Üye 2620825

Silinen Üye 2620825

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: PALA.

Cadillac34

Üye
Bu soruna benzer sorun bende yaşamıştım. Sorunu kolay anlaman için;

Telefonunda not yazma ve el yazısı destekli not uygulaması varsa onu aç. Yoksa bu forumdan bul indir.
Uygulamaya girdikten sonra yazı yazacağın panelin arka planını açık renk yap. Beyaz veya sayrı olabilir.
Sonra ekranı komple kaplayacak şekilde siyah renkle karala.
Eğer karalanmayan kısım varsa dokunmatikte sıkıntı var demektir. Tek çare telefon tamir eden teknik servise götürüp telefonun ekranını değiştirmelisin.

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve Silinen Üye 2620825
Silinen Üye 2620825

Silinen Üye 2620825

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Bu soruna benzer sorun bende yaşamıştım. Sorunu kolay anlaman için;

Telefonunda not yazma ve el yazısı destekli not uygulaması varsa onu aç. Yoksa bu forumdan bul indir.
Uygulamaya girdikten sonra yazı yazacağın panelin arka planını açık renk yap. Beyaz veya sayrı olabilir.
Sonra ekranı komple kaplayacak şekilde siyah renkle karala.
Eğer karalanmayan kısım varsa dokunmatikte sıkıntı var demektir. Tek çare telefon tamir eden teknik servise götürüp telefonun ekranını değiştirmelisin.
Çok :tşk: kardeşim, ancak o not uygulaması maalesef ki yok. Adını veya linkini atabilirmisin kardeşim zahmet olmassa.

Silinen Üye 2620825

Silinen Üye 2620825

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Uygulamanın ismini tam olarak hatırlamıyorum ama Handy Paint olması lazım.

Teşekkür Ederim, ekranı boyayıp ekran görüntüsü atarım.
Mesaj birleştirildi:

@Cadillac34 işte ekran görüntüsü bu. Ama sıradışı şekilde çok elimi hareket ettirip bastırınca zorla alıyor. Bu arada o sarı yerdeki çizgileri hiç yoksay.
Mesaj birleştirildi:

Teşekkür Ederim, ekranı boyayıp ekran görüntüsü atarım.
Mesaj birleştirildi:

@Cadillac34 işte ekran görüntüsü bu. Ama sıradışı şekilde çok elimi hareket ettirip bastırınca zorla alıyor. Bu arada o sarı yerdeki çizgileri hiç yoksay.
Sarı yer olanlar almıyor. Sarı renk üstüne koyu kırmızı boyadım.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Cadillac34 ve MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator

Çıkma dokunmatik 27+10 sana 37 liraya gelir. Elimden gelir takarım dersen , malzemende varsa kendin tak geç. Çıkma bu ha sitede sıfırı da vardır belki.

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34 ve Silinen Üye 2620825
Silinen Üye 2620825

Silinen Üye 2620825

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi

Çıkma dokunmatik 27+10 sana 37 liraya gelir. Elimden gelir takarım dersen , malzemende varsa kendin tak geç. Çıkma bu ha sitede sıfırı da vardır belki.
Çıkma olan yerler almıyor yani demek o yüzden sert bastırınca alıyor çok tşk ederim

• Beğen

Üst Alt