nokia c6-01 dokunmatik ekran sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

anık

Üye
benim dokunmatiktede böyle bir sorun var daha elimi ekrana değdirmeden yanıt veriyor neden acaba

Jomolocco

Jomolocco

Üye
anık' Alıntı:
benim dokunmatiktede böyle bir sorun var daha elimi ekrana değdirmeden yanıt veriyor neden acaba

dandik cunku benim c6-01de yapiyordu

doctorrr

doctorrr

Üye
6 aydır kullanıyorum sıkıntı yok birazda cihazı nasıl kullandığına bağlı :hmmm

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
kimisi aşırı hassaslığından şikayet ediyor kimisi kitlenmesinden :) ortası yok anlaşıldı.

ani dokunmatik tepkiyi kesmesi sadece tuşların çalışması sorunu yazılımsalmış ona kanaat getirdik ama :)

rapstar_bg

Üye
kardeş madem ki servis seninle doğru düzgün ilgilenmiyor sen o kadar koşturmuşsun peşlerinden sana adam gibi cevap vermiyorlar sikayetvar'a şikayetini ilet onlar seni arayacaklar bu sefer ve hükümet konağında tüketici heyetine başvur

Mert_c21

Mert_c21

Üye
Benimde telefonun ekranın yatay klavyede z harfinden ç ye kadar olan kısım çalışmamaya başladı geçen hafta dün servise verdim. Umarım adam gibi onarırlar ve tekrarlamaz sorun =/

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
senin de dokunmatik değişimi olmalı cihazına ve iç ekran

Bomb City

Bomb City

Üye
Bende de aynı sorun vardı. Konunun ilk sayfasında yazmıştım. Dokunmatik değiştirildi. Sorun halloldu ama bu seferde ekranda sorun çıktı. Ekrandaki görüntü yansıma yapıyordu. Mesela saat widgetine baktığımda altında saatin yansımasını görüyordum. Bu söylediğim ekranın tamamı için geçerli. Aynen 3D gibi görüntü veriyordu. Karanlıkta daha belli oluyodu. Sanırım bu sorun ClearBlack ekran takılmadığı için oluyordu. Ekranda ClearBlack'in varlığını belli eden o boyuna çizgiler yoktu çünkü. Bende tekrar gönderdim buna ClearBlack takılmamış diye. Bekliyorum bakalım bu kez umarım adam gibi yaparlar. 1.5 aydır telefonumu kullanamıyorum:off:

mikail_6

Üye
Mükerrer arıza dediğimiz husustan değişim alabilmesi için bir yıl içinde 4, iki yıl içinde 6 defa servise girmiş ve her servis girişinde garanti dahili onarım görmüş olması gerekir; sınırlı garanti koşulları bu yönde. Ayrıca satıcı firmanın servislere hiç bir yaptırımı yok, tek yapacağı cihazı tekrar servise göndermektir. Önerim, cihazın gönderildiği servisten sıvı temasına ilişkin görselleri istemek; servis kayıtları tutarken sıvı teması, darbe, yetkisiz müdehale gibi durumları fotoğraflarla belgelemek durumundadır. Eğer fotoğraf vermeseler dahi kaymakamlıklardaki tüketici hakem heyetlerine cihazın faturası ve cihazın kendisiyle başvurarak, servisten görsellerin istendiğini fakat vermediklerini, ücretli onarımdan sonra problemin tekrarladığını ve tekrar ücret talep edildiğini belirtmek. Hakem heyetleri ve tüketici mahkemeleri genelde tüketicinin yanındadır; 1060 TL'yi aşmayan faturalandırmada hakem heyeti tam yetkiye sahiptir, daha yüksek tutarlarda üretici firmanın itirazı durumunda tüketici mahkemelerinden karar çıkarılması gerekir. Ayrıca üretici firmaların sınırlı garanti koşulları genelde "sıvı teması, yetkisiz müdehale, darbe gibi kullanıcı hatalarında onarım garantisi yoktur; onarımı yapılan parçanın 6 ay sınırlı garantisi mevcuttur" yönündedir. Gel gör ki servis de haklı olabilir; sıvı teması anakart genelinde veya birden fazla komponentte oksitlenmeye yol açtıysa 70 TL karşılığında genel temizleme işlemi yapılmış fakat sonradan oksitlenme nüks etmiş olabilir. Hakem heyeti candır...

- - - Eklendi - - -

Bende de aynı sorun vardı. Konunun ilk sayfasında yazmıştım. Dokunmatik değiştirildi. Sorun halloldu ama bu seferde ekranda sorun çıktı. Ekrandaki görüntü yansıma yapıyordu. Mesela saat widgetine baktığımda altında saatin yansımasını görüyordum. Bu söylediğim ekranın tamamı için geçerli. Aynen 3D gibi görüntü veriyordu. Karanlıkta daha belli oluyodu. Sanırım bu sorun ClearBlack ekran takılmadığı için oluyordu. Ekranda ClearBlack'in varlığını belli eden o boyuna çizgiler yoktu çünkü. Bende tekrar gönderdim buna ClearBlack takılmamış diye. Bekliyorum bakalım bu kez umarım adam gibi yaparlar. 1.5 aydır telefonumu kullanamıyorum:off:

ClearBlack teknolojisinin özelliği aslında o. Yani çalışma prensibi olarak dokunmatik katman ve görüntü birimi arasına ayna görevi gören ve ışık yansımalarını içeri hapseden bir katman daha yerleştiriliyor fakat aradaki katman arttığı için ve ortadaki katmanın materyali dolayısıyla görüntünün kendisinde bir katmanlaşma, yansıma oluyor. Bu benzeri teknolojinin kullanıldığı diğer üretici firmaların ürünlerinde de geçerlidir. Örneğin HTC'nin 3D ekranında da direkt karşıdan bakmayınca görüntü sadece bulanık oluyor, aynı gözlüksüz 3D film izler gibi. Buna Nokia da dahil üretici firmaların yasal savunmasıysa genelde "kullanımın 90 derecelik dik açıda olması gerektiği, eğimli gözlemlemede görüntü bozulmalarının deneyimlenebileceği" yönünde oluyor.

ferit_angel

ferit_angel

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşıN dediği gibi pirinç içinde bekletebilirsin nemi alsın diye.ikincisi gidip durumu izah etmen.kardeşim bu olmamış verdik 70 lira gene aynı arızayı veriyor.ücretli onarım yaptırdık gene aynı.düzeltmeden teslim etmeyin bana de.eski servis belgeni de götür yaninda.aynı arızadan ikinci defa gönderdiğini belgele.çünkü üçüncü defa gönderirsen değişim hakkı kazanırsin.

kardeşim servisten alıyorum orda kontrol ediyorum 2 gün çalışıyo 3. e çıkmıyo gene donuyo ekranı

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
kardeşim servisten alıyorum orda kontrol ediyorum 2 gün çalışıyo 3. e çıkmıyo gene donuyo ekranı

vakit kaybetmeyip tekrar göndereceksin servise..tamirini yapamadıkları için değiştirmek zorunda kalacaklar elleri mahkum

hüseyin_46

hüseyin_46

Üye
merhaba beyler aynı sorun bende de var üstte şebeke ve bataryanin olduğu yer algılamıyor üstten inen pencereyi açmak için telefonu yan çeviriyorum çok ince bi çizgi ama işte ilerler diye korkuyorum siz değişim yada onarım yaptırdınız mi servis sorun çıkardı mi ?
kardeşimm kaç gündür seninkine benzer problem bende de var o üstten inen pencerenin az alt kısmının yaklaşık 1cm lik bölümü hiç çalışmıyo. Sen bu problemi hallettin mi bana yardımcı olsan. Illa ki garantiye mi göndermem gerek :(

46maraz

Üye
kardeşimm kaç gündür seninkine benzer problem bende de var o üstten inen pencerenin az alt kısmının yaklaşık 1cm lik bölümü hiç çalışmıyo. Sen bu problemi hallettin mi bana yardımcı olsan. Illa ki garantiye mi göndermem gerek :(

beyler benim telefon da böyle olmuştu garantisi dolduğu için kendim açtım cihazı ve tamir ettim dokunmatik ekranın takılı olduğu şoket oksitlenmisti sıvı teması olmuş temizleyip hafif tinerle ıslatim sonra yerine taktım geri iyice temizledikden sonra cihazı topladım şimdi canavar gibi not kısa Bir kaplama olarak da şoketin olduğu yerin üstünü yine sıvı geçmesin diye kağıt bant ile kapladım cihaz taş gibi oldu :)

aLeendark

Üye
Öncelikle S.Aleyküm Şimdiden mübarek kurban bayramınızı kutlarım... telefonu 1 ay önce garantiye verdim bugun elime ulastı cihaz.
Sıvı teması yüzünden telefonumun ekranı yani dokunmatiği cevap vermiyor ayrıca cihazda sim kart takılı olmadığı zaman cihaz dokunmatiği çalişiyor bu nasil iş anlamadım.Her zamanki yönteme başvurdum telefonum pirinc dolu kabın içinde bekliyor umarım Çalişir üst yorumlarda arkadaşlar sorunun yazılımsal olabileceğini söylemiş acaba gerçekciliği varmıdır...

not:telefon Çalişir durumda herhangibir suya düşürme vs söz konusu değil cebimde terleme yapmıs olabilir

salih31097

salih31097

Üye
Aynı sorun bendede var arkadaşlar. Sorunu çözülen arkadaşlar nasıl yaptıklarını anlatabilir mi ? Ekranın üst tarafı çalışmıyor doğal olarak durum çubuğunu indiremiyorum ama ekranı yan çevirince indirebiliyorum.

turkishfigo

Üye
telefonumu garantiye verdim. orada kabul edildi telefonum. 1 ay sonra dokunmatik ekranda sorun çıktı.Telefonumda ilk önce 1-2-3 tuşlarının olduğu yer çalışmıyordu. sıvı teması var dendi. uzun zaman olmuş dendi. ve 200 tl ücret istendi. telefon tamiri için ne yapabilirim. sanırım herkeste aynı sorun var

lazkopat3718

Üye
yaklaşık 3 aydır bendede var aynı sorun ilk önce durum çubuğunun orası çalışmıyordu sadece şimdi çoğu bölümü çalışmıyor 1 2 3 ve 4 tuşu geri tuşu sol köşeden 1 santim çalışmıyor askerde olduğum için telefoncuyada götüremiyorum düzeltmenin başka bir yolu varsa paylaşırsanız bizimle sevinirim şimdiden teşekkürler :)

Anil-D

Anil-D

Üye
benimde tel c6 01 kamera ustu ve arka kapak kaca degisir acaba

vasapmen

Üye
ABİLER BENDEDE AYNI SORUN VARDI TELEFONCUYA VERDİM DOKUNMATİK ARZALANMIŞ DEDİ 50TL DEDİ TAMAM DEDİM YAPTI GERÇEKTENDE DÜZELDİ ŞUAN ÖNÜMDE TELEFON ŞARKI DİNLİYOM

Cadillac34

Üye
Arkadaşlar, benim de C6-01 üst ekran göstergesinde perdeyi aşağıya çekmiyor ve çekmek isteyince ekran sola kayıyor. Ama sorun Nokia PC Suite'e bağlanırken bazen düzeliyor bazen düzelmiyor. Acaba PC Suite'te mi sorun var yoksa ekran göstergesinde mi?

Üst Alt