nokia c6-01 dokunmatik ekran sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

ferit_angel

ferit_angel

Üye
    Konu Sahibi
nokia c6-01 dokunmatik ekran sorunu
Merhaba arkadaşlar nokia c6 telefon aldım bıktık fırlatıp atıcam en sonunda dokunmatik ekran cevap vermiyor manuel tuşlar çalışıyor. Servise verdim aldığım cevap şu telefonda su tespit edilmiş böyle bir saçmalık yok ya arkadaş su görmedi diyorum tespit ettik diyor neyse garanti dışı diyor ee ne kadar yapılır 70 tl garantide vermiyor lanet olsunki yaptırdım bıktım servise git gel den yaptırdım gene bozuldu yardım bekliyorum arkadaşlar. . .

- - - Eklendi - - -

aynı telefondan muzdarip arkadaşlarda konu açmış güncelleme yapmışlar böyle olmuş ben güncellemede yapmadım arkadaşlar lütfen teknik destek bekliyorum . . .

- - - Eklendi - - -

telefona pamuk gibi baktım ya yeni aldım 6-8 ay oldu

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
belle'mi yüklü?

Bessonnitsa

Bessonnitsa

Üye
Garip bir durum! İşinde uzman başka bir servise götürmeni tavsiye ederim. Yada cihazı aldığın yere götür durumu anlat gerekeni yapsınlar. Sen cihaza gözün gibi baktığını söylüyorsan serviste sana sıvı teması var diyorsa gerçekten ilgilenilmesi gereken bir durum. Peşini bırakma bence!

ferit_angel

ferit_angel

Üye
    Konu Sahibi
engin kardeş belle mi yüklü derken ? hiçbirşey yüklemedim ya sadece konuşup msj attım telefonla . ..

- - - Eklendi - - -

Bessonnitsa kardeş iş amaçlı düzceye gittim orda aldım gidip gelemiyorum pazar günleri daha çalışıyorum servis pişkin pişkin garanti vermediğimizi söyledik tekrar 70 tl istiyor düzeltmek için neden diyorum 3-5 gün daha kullana bilmem içinmi. atıcam telefonu artık yazılımsal olamazmı donanımı değiştirdiler.. . ?

gece__kuşu

gece__kuşu

Üye
telefonu cebinde taşıyorsan terlemeden dolayı arıza yapmış olabilir,
telefonu suya düşen arkadaşlar bile telefonu kuruttuktan sonra tekrar eskisi gibi kullanabiliyor... sende telefonu suya düşürmüş gibi farzet ve kurutmayi dene bence, pirinç dolu bir kavanoza telefonu koy nemini alacağı söyleniyor belki faydasını görürsün

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
engin kardeş belle mi yüklü derken ? hiçbirşey yüklemedim ya sadece konuşup msj attım telefonla . ..

- - - Eklendi - - -

Bessonnitsa kardeş iş amaçlı düzceye gittim orda aldım gidip gelemiyorum pazar günleri daha çalışıyorum servis pişkin pişkin garanti vermediğimizi söyledik tekrar 70 tl istiyor düzeltmek için neden diyorum 3-5 gün daha kullana bilmem içinmi. atıcam telefonu artık yazılımsal olamazmı donanımı değiştirdiler.. . ?

yazılım sürümü ne onu sormuştum.

• Beğen
Tepkiler: ferit_angel
ferit_angel

ferit_angel

Üye
    Konu Sahibi
[ENGİN] kardeş sürümünü bilmiyorum servise gidip geldiğinde menü felan değişmiş açılmıyorda bakayım hangi sürümü yüklenmiş PFF :(

- - - Eklendi - - -

sürüm belle
yazılım sürümü 111.030.0609
özel sürüm
111.030.06.09.c00.01
şimdi açıldı gene gitti ekran

ferit_angel

ferit_angel

Üye
    Konu Sahibi
yokmu yardım

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
arkadaşıN dediği gibi pirinç içinde bekletebilirsin nemi alsın diye.ikincisi gidip durumu izah etmen.kardeşim bu olmamış verdik 70 lira gene aynı arızayı veriyor.ücretli onarım yaptırdık gene aynı.düzeltmeden teslim etmeyin bana de.eski servis belgeni de götür yaninda.aynı arızadan ikinci defa gönderdiğini belgele.çünkü üçüncü defa gönderirsen değişim hakkı kazanırsin.

Bomb City

Bomb City

Üye
Benimde telefonun dokunmatiğinde şöyle bi sorun var. Arama ekranında 1,2,3 tuşlarının olduğu yer enine algılamıyor :( Yani ekranın o bölümünde dokunmatik enine hiç bi yerde çalışmıyor. Servise vermiştim daha geçen akşam aldım teli. Hemen orda açıp baktım çalışıyodu. Yazılım yüklemişler bir de hafıza kartını formatlamadan kesinlikle kullanılmasın diye eklemişler çıkış formuna. Hafıza kartını önceden biçimlendirmiştim tel.de. takmadan son bi kez pcde biçimlendirdim. Kartı taktıktan sonra yine bozuldu şu an yine algılamıyo o kısım :( Serviste sadece flash atarak mı düzeldi bu dokunmatik başka bi işlem yapmış olabilirler mi? Çıkış formunda başka bişey de yazmıyor?Sorunum yazılımsal mı donanımsal mı hala anlayamadım. Hard format atıp nokia suitle yazılımı yeniden yükledim düzelmedi. Acaba benimde ekrana su kaçmış olabilir mi ben farkında olmadan? Oyalanmadan tekrar vericem. Hafıza kartını biçimdendirip taktığım halde dokunmatiğin tekrar bozulduğunu ve dokunmatik değişimi istediğimi de arıza formunda belirticem. Evet arkadaşlar sorun bu şekilde. Yardımcı olabilecek biri var mı ya da fikri olan?

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
dokunmatiğin değişmesi gerekiyor hala düzelmedi ise mekanik onarım şart.Aynen bu şekilde belirti gereğini yapsınlar.aynı arızadan 2.defa bıraktığını da soyle.çünkü bir daha aynısı olursa değişim hakkı alırsın.

Bomb City

Bomb City

Üye
Cevap için teşekkürler.
dokunmatiğin değişmesi gerekiyor hala düzelmedi ise mekanik onarım şart.Aynen bu şekilde belirti gereğini yapsınlar.aynı arızadan 2.defa bıraktığını da soyle.çünkü bir daha aynısı olursa değişim hakkı alırsın.

rmzn_guler

rmzn_guler

Üye
merhaba beyler aynı sorun bende de var üstte şebeke ve bataryanin olduğu yer algılamıyor üstten inen pencereyi açmak için telefonu yan çeviriyorum çok ince bi çizgi ama işte ilerler diye korkuyorum siz değişim yada onarım yaptırdınız mi servis sorun çıkardı mi ?

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
merhaba beyler aynı sorun bende de var üstte şebeke ve bataryanin olduğu yer algılamıyor üstten inen pencereyi açmak için telefonu yan çeviriyorum çok ince bi çizgi ama işte ilerler diye korkuyorum siz değişim yada onarım yaptırdınız mi servis sorun çıkardı mi ?

dokunmatik algılamaması şikayeti ile teleservice e bıraktım 3 günde dokunmatiğini ve iç ekranı değiştirip verdiler (garanti dahilinde)

PYTHONs

Üye
Alırken malı bazı şeylere dikkat etmelisiniz imei no felan bataryanın altındada yazılı olmalı felan.... Bende 5800 vardı sim kart okuma sorunu felan vardı. Alırken kutusu açıktı etiketi yırtıktı... Sorunu varmış sanırım ve geri iade edilmiş dedim kendi kendime... Aldıktan bir gün sonra aynı fiyata c6-01 le değiştirdim. Kutusu felanda gözümün önünde etiketini yırttılar felan imei noda yazılı orda kvkdan sorgulattım... Baştan alırken dikkat edn böyle şeylere....

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
bugün gene tekrarladı.kesinlikle yazılımsal bir sorunu var bellenin.servise gitti geldi aynı..güncelleme beklemekten başka çare yok gibi

karabay1905

Üye
Benim telefon nokia 500 ekrana kaç defa tükürük su damlacı geldi 1 metreden ekran üstü asfalta düşürdüm bişey olmadı... Şu sorunlar bölümüne girsem sorun olan telefon ilk başta c601 603 c7 n8.. bide nokia 500ü kötülüyorlar..

ogreicom

ogreicom

Üye
Benim telefon nokia 500 ekrana kaç defa tükürük su damlacı geldi 1 metreden ekran üstü asfalta düşürdüm bişey olmadı... Şu sorunlar bölümüne girsem sorun olan telefon ilk başta c601 603 c7 n8.. bide nokia 500ü kötülüyorlar..
bnm tlfn c6-01 bn yaqmurda kullndm hiç sorun olmdı ve de sert zemine en az on defa düşrdüm hiç bi sorun yk...

- - - Eklendi - - -

dokunmatik algılamaması şikayeti ile teleservice e bıraktım 3 günde dokunmatiğini ve iç ekranı değiştirip verdiler (garanti dahilinde)
C6-01 e formt attm ve fotoqraf düznlme proq. Yk oldu .. Bu garanti dahilinde mi sizce gndermlmym garantye . Böyle tlfn hiçbşye bnzmz oldu...

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
bnm tlfn c6-01 bn yaqmurda kullndm hiç sorun olmdı ve de sert zemine en az on defa düşrdüm hiç bi sorun yk...

- - - Eklendi - - -

C6-01 e formt attm ve fotoqraf düznlme proq. Yk oldu .. Bu garanti dahilinde mi sizce gndermlmym garantye . Böyle tlfn hiçbşye bnzmz oldu...

Benim bahsettiğim sorun ile sizinki tamamen farklı yanlız..düşürme çarpma ile ilgili birşey değil..sorun düzeldi zaten programsal olduğu anlaşıldı.
Her türlü yazılımsal sorunda gönderebilirsin ama kendin de yapabilirsin yazılım yüklemeyi.bunun için 3-4 gün boşuna zaman kaybetme.

Üst Alt