Nokia Belle FP2 Hack işlemi ve Tüm Nokia telefonlar

Sponsorlu Bağlantılar

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Nokia Belle FP2 Hack işlemi ve Tüm Nokia telefonlar
Hack İşlemi - 1 (s60v3 - v60v5 - S^3 - Anna - Belle - Refresh ve FP1 içindir)
Hangi teller:
S60v3 = N95 N73 E65 vs vs
s60v5= 5800 C5 C6.00 C5.03 vs vs
S^3= N8 C7 C6-01 (Tüm yazılım sürümleri)
S^3= 603 700 701 modellerin *#0000# tuşlayıp yazılım sürümü 112.010.1404 ve daha aşağısı olanlar

Gerekli uygulamalar
Link:

Anlatım
1. Norton.sis yükleyin ve Norton uygulaması başlatın.
2. Sırasıyla Options - Anti-Virus - Quarantine listesine gidin.
3. Seçeneklerden Restore All i tıklayın.
4. Uygulamadan çıkın ve norton uygulamasını kaldırın
5. RomPatcher v3.1 Signed.sisx uygulamasını C ye yükleyin ve başlatın.
6. Rompatcher i başlatın open4all yamasına uygulayın (yeşil olmalı) ve seçeneklerden otomatik başlatmaya ekleyin (yeşilliğin etrafını sarı renkli daire kaplamalı)
7. File browser veya xplore kurun.
8. Bu dosya yöneticilerinden biri ile Install Server RP+ 1.7.rmp dosyasını C:/Patches klasörüne taşıyın. ve c patches klasörü içindeki Install Server RP+.rmp dosyasını silin.
9. Tekrar Rompathcer programını açın ve "Install Server RP+ 1.7.rmp" yamasını uygulayın (yeşil olmalı) ve seçeneklerden otomatik başlatmaya ekleyin (yeşilliğin etrafını sarı renkli daire kaplamalı)
10. Telefonu yeniden başlatın.
11. Rompatcher i türkçe kullanmak için Yetkiler.sis uygulamasını c ye kurun. ve yamaları uygulayıp otomatik başlatmaya ekleyin.
12.Bitti
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hack işlemi - 2 (Sadece FP2 içindir)
Not: Nokia 603 701 700 808 telefonlar *#0000# tuşlayıp yazılım sürümü 113.010.150x
ile başlıyorsa FP2 dir. Değilse üsteki hack işlemini yapın. Diğer tüm telefonlarda üsteki hack işlemini yapacaktır.

Anlatım
1-Safemgr v3.80 Symbian^3 Signed.sisx uygulamasını E ye kurun seçin. Uygulama açıldığında ne sorarsa hayır deyip ve çıkış yapın.
2- Telefonu Usb depolama modunda pc ye bağlayın.
(Telefondan - Ayarlardan - Usb seçeneğini Usb depolama seçin)
Dikkat: Nokia suite olursa sistem klasörleri olan private resource ve sys görünmez

Safe Manager Türkçe E Resource Apps.zip içindeki
-AgileBlocker_0x20029966.R14
-AgileServer_0x20029967.R14

-AgileBlocker_0x20029966.R31
-AgileServer_0x20029967.R31

isimli dil dosyalarını ilk önce masaüstünüze çıkartın sonra
E: Resource / Apps içine atın. Değiştirilsin mi diye sorduğunda Evet deyin. Bu işlem Safemngr'i çinceden türkçeye çevirecektir.
3- Usb depolama modunda bağlıyken Rompatcher Dosyalar FP2.zip içindeki RomPatcher Dosyalar FP2 klasörünü bilgisayarınızda masa üstüne çıkartın sonra E ye (Depoya) kopyalayın.
Yetkiler S^3 Unsigned TR MaxiPDA.sis uygulamasını da E ye kopyalayın.
Usb bağlantısını kesin.
4- Safe Manager i açın Diğer tıklayın Dosyalar açın C ye girin aşağıdaki işlemleri sırayla yapın.
*- C içinde Patches isiminde yeni klasör oluşturun ve E: Rompacher Dosyaları FP2 / Patches klasörü içinden Install Server 1.7 RP+.rmp yamasını kopyalayıp C: Patches içine yapıştırın.
*- E: Rompacher Dosyaları FP2 /Patches klasörü içinden Open4All RP+.rmp yamasını kopyalayıp C: Patches içine yapıştırın.
Bundan sonraki c sys bin ve c resource apps içine her yapıştırma da uygulama size kod verecek o kodu yazıp yapıştıracaksınız.
*- E: RomPatcher Dosyalar FP2/Private/10003a3f/import/apps içindeki RomPatcherPlus_reg.r01 dosyasını kopyalayıp C: Private/10003a3f/import/apps içine yapıştırın
*- E: RomPatcher Dosyalar FP2/Private/101f875a/import içindeki [20047B9F].rsc dosyasını kopyalayıp C: Private/101f875a/import içine yapıştırın
*- E: RomPatcher Dosyalar FP2/Resource/apps içindeki RomPatcherPlus2.r01 dosyasını kopyalayıp C: Resource/apps içine yapıştırın
*- E: RomPatcher Dosyalar FP2/Resource/apps içindeki RomPatcherPlus2.r14 dosyasını kopyalayıp C: Resource/apps içine yapıştırın
*- E: RomPatcher Dosyalar FP2/Resource/apps içindeki RomPatcherPlus_aif.mif dosyasını kopyalayıp C: Resource/apps içine yapıştırın
*- E: RomPatcher Dosyalar FP2/Resource/apps içindeki RomPatcherPlusSvg.mif dosyasını kopyalayıp C: Resource/apps içine yapıştırın
*- E: RomPatcher Dosyalar FP2/Sys/bin içindeki patcher.ldd dosyasını kopyalayıp C: Sys/Bin içine yapıştırın
*- E: RomPatcher Dosyalar FP2/Sys/bin içindeki patcherS3.ldd dosyasını kopyalayıp C: Sys/Bin içine yapıştırın
*- E: RomPatcher Dosyalar FP2/Sys/bin içindeki patcherShadow.ldd dosyasını kopyalayıp C: Sys/Bin içine yapıştırın
*- E: RomPatcher Dosyalar FP2/Sys/bin içindeki RomPatcherPlus2.exe dosyasını kopyalayıp C: Sys/Bin içine yapıştırın
*- E: RomPatcher Dosyalar FP2/Sys/bin içindeki RPPAuto2.exe dosyasını kopyalayıp C: Sys/Bin içine yapıştırın
*- E: RomPatcher Dosyalar FP2/Sys/bin içindeki RPPNotifier2.exe dosyasını kopyalayıp C: Sys/Bin içine yapıştırın
*- E: RomPatcher Dosyalar FP2/System/Data içindeki RP_Patches.zip dosyasını kopyalayıp C: System/Data içine yapıştırın
5- Menüye Rompatcher gelmiş olmalı (ismi '' Yetkiler ''dir) Open4All RP+.rmp ve Install Server 1.7 RP+.rmp yamalarını aktif edin.
6- Safemanager (Güvenlik) i kaldırın telefonu yeniden başlatın ve açıldığında Rompacher den yamaları tekrar aktif edin.
7- Şimdi Yetkiler S^3 Unsigned TR MaxiPDA.sis uygulamasını C ye kurun bittiğinde telefonu kapatıp açın Yetkiler içinden istediğiniz yamaları aktif edip otomatik başlatmaya ekleyebilir ve uygulayabilirsiniz.

İlk önce tek tek dosyaları taşıyarak Rompacther kurduk şimdi ise sis ile Rompatcher kurduk bunun amacı telefonu her açıp kapadığınızda yamalarınızın aktif olmama sorununu da çözmektir.

Not: 23.10.2013 tarihi itibari ile menüde iki simge sorunu çözülmüştür. Hack için gereken ve eklentilerde ekli olan dosyalar düzeltilip konuya yeniden eklenmiştir. Bu tarihten önce hack yapıp menüde iki simge sorunu olan arkadaşların sıfırdan hack yapmak yerine şu yoldaki dosyayı silmesi yeterlidir.
C : /Private/10003a3f/import/apps içindeki RomPatcherPlus2_reg.r01

Özgürlüğün tadını çıkarın.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
  • Sevdim
Tepkiler: MAERKEK, ertgrll00, MrClaude ve 83 diğerleri

anılbaran

anılbaran

Üye
:) Teşekkürler

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
yeni rompacher ve imzalı baska bir antivirüs rompacher eski rompacher sadece exe lere yeniden adlandırıp 2 sayısı eklenmiş böylece rom içindeki exelerle cakısmiyor

• Beğen
Tepkiler: mavi505 ve asigsasi
NokiaAltıYüzÜç

NokiaAltıYüzÜç

Üye
teşekkürlrr

pirenuri

pirenuri

Üye
deneyen varmı

asigsasi

asigsasi

Üye
noktasına kadar yaptım sonunda yüklendi

• Beğen
Tepkiler: noss_bar
noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
yüklenir tabi my names nossbar

• Beğen
Tepkiler: gonyalı, dutluyol45, fedaimanisa ve 5 diğerleri
bela20122

bela20122

Üye
yükleme başarılı E ye kurun F ye kurarsanız çince oluyor menüde rompacther simgesi gözüküyo ama açılmıyor

BaySerkan

BaySerkan

Üye
Daily'de daha önce yayınlanmıştı bende uğraştım hepsini yaptım sonunda yüklenemedi dedi bendede..

• Beğen
Tepkiler: tusam
SerseriGönlüm12

SerseriGönlüm12

Üye
walla bende yapamadım. biri bunu tr yapmalı yada ne bilim daha kolay bi yolu olmalı

- - - Eklendi - - -

walla bende yapamadım. biri bunu tr yapmalı yada ne bilim daha kolay bi yolu olmalı

- - - Eklendi - - -

• Beğen
Tepkiler: nokia 603
bela20122

bela20122

Üye
arkadaşlar rom pacther kurulumunu yaptım en sonunda ama yamalar aktifleşmiyor başka kurabilen varmı

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
videodak, gibi yapın olmuyor mu keşke fp2 bende yüklü olsa ciğerini sökecem

doctorrr

doctorrr

Üye
abiler yeni rompatcher mı çıkmış nerden bulabilirim? :allalla:

bela20122

bela20122

Üye
fp1 rompatcher kurulu olan bi arkadaş c/sys/bin içindeki patcher.dll dosyalarını paylaşabilirmi programın çalışması içi sadece bu dosyalar eksik kaldı

andreoni

Üye
Şöyle bir bakim dedim videoya ama açılmıyor :(

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Yeni rompatchere deneyen varmı yeniden başlat sorunu falan varmı ?

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
bende merak ediyorum bunu.yamalar aktif kalıyor mu

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
az sabır fp2 tam çıksın olacak birşeyler

• Beğen
Tepkiler: kadir_2216 ve asigsasi

Üst Alt