Nokia 603 Fiyatı neden bu kadar düştü?

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
@Quaresma53: Çok çok abartmışsın. Öyle böyle değil.

MücahitTokgöz

kesinlikle doğru.. bi teknoloji marketine gittiği zaman birisi hadi siz forumda takılıyorsunuz biliyorsunuz ama biri gittiğinde iki telefonuda eline alıyor bakıyor c6 ele ooturuyor kaliteli 603 plastik daha dandik geliyor sonra 603'ün ekranı daha büyük diyor işlemciye pek aldırış etmiyor sonra telefonun arkadasını cevirince bi de ne görsün flash yok kamera 3 mp daha düşük biliyorsunuzki kamera telefon alırken genelde ilk özellik işlemcisi falan filan 2. planda oluyor şimdi demeyin ben işlemciye daha önem veriyorum diye geneli söylüyorum ben dahi telefonu aldığımda raminin bilmem nesinin ne işe yaradığına bakmadım kullanmışlıgım vardı eski symbianlara göre hızlı geldi hoşuma gitti bu yüzden 603 ilk bakıldıgında kötü bi izlenim bırakıyor flaş olsa telefonda 50 tl fazla olsa emin olun şuan piyasada 2 katı vardı bu da nokıanın saçmalığı cok gördüm 603 almaktan sırf flaşı olmadıgı için vazgeçenleri :)

Aslnda haklısn bende c6-01 almaya gtmiştm ama ne ram ne ghz bilrdim snra 603 le karşılaştım ilk dfa belle kullandm bellenin ne oldugunuda blmyodum gerçi :D 603 ün ekranı buyuktu daha stabldi 603 ü aldm eve geldm :D

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
C6-01'in artıları: 8 mp AUTOFOCUS'SUZ flaşlı kamera kamera + ön kamera + Gorilla Glass
603'ün artıları: 1ghz işlemci + 128 mb ekran kartı(c6-01'i 4e katlar) + 512 mb ram(c6-01i ikiye katlar) + NFC + 3.5 inch büyük ekran + 1000 nit parlaklık + FP1 ile dolby digital desteği tarayıcı widget vb. güncellemeler + Belki overclock ile 1.3 ghz hız
Bunlar pek karşılaştırılcak telefonlar değil. C6-01 de kendine göre güzel telefondur ama ben gene de bilmeyenler için yazdım :oke:

---------- Eklendi @ 23:11:12 ---------- Yazıldı @ 23:10:30 ----------

Aslnda haklısn bende c6-01 almaya gtmiştm ama ne ram ne ghz bilrdim snra 603 le karşılaştım ilk dfa belle kullandm bellenin ne oldugunuda blmyodum gerçi :D 603 ün ekranı buyuktu daha stabldi 603 ü aldm eve geldm :D
En güzeliini yapmışsın :oke:

SheFy

SheFy

Üye
Herkesin telefonu kendine güzeldir boşverin yia :D

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
C6-01'in artıları: 8 mp AUTOFOCUS'SUZ flaşlı kamera kamera + ön kamera + Gorilla Glass
603'ün artıları: 1ghz işlemci + 128 mb ekran kartı(c6-01'i 4e katlar) + 512 mb ram(c6-01i ikiye katlar) + NFC + 3.5 inch büyük ekran + 1000 nit parlaklık + FP1 ile dolby digital desteği tarayıcı widget vb. güncellemeler + Belki overclock ile 1.3 ghz hız
Bunlar pek karşılaştırılcak telefonlar değil. C6-01 de kendine göre güzel telefondur ama ben gene de bilmeyenler için yazdım :oke:

---------- Eklendi @ 23:11:12 ---------- Yazıldı @ 23:10:30 ----------

En güzeliini yapmışsın :oke:

ona itiraz eden yokki zaten

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
C6 ile 603 kapistirmasina dönmüs konu ama bugün birisi bana gelip 600 liram var napim dese ben 603 al derim 603 olmadan önce de c6 01 al derdim zaten bilen bilir.
603 al demem c6 nin kötü oldugu anlamina gelmez belli bi kalitenin üstünde olup fiyat performasi iyi olan tavsiyemle aldirdigim cihazlardir bunlar 603 gio ve c601..
Tabiki suan en iyi f/p 603 denebilir. Kalitesiz bi cihaz kesinlikle degil gerek satis grafigi artsin diye gerekse bazi kimine göre gereksiz seyleri eklemedikleri için fiyati düsüktür...

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
c6-01 in kamerası yeter ya :) karanlık ortamda ayna gibi video çekti benim canum :)

Quaresma53

Quaresma53

Üye
af buyur 603 c6-01 den alt seviye cihaz mı sorarım sadece ghz mi c6 fp1 ve carla güncellemesi almayacak ram 256 603ün 512 uygulamalar oyunlar daha hızlı çalışır ayrıca ekran daha büyük nfc özelliği var ben ne anlatsam boş kim ne kullanıyorsa o iyiydi demi kardeşim pardon
c7de af yok diye millet dmediğini bırakmadı n8 le arasında fark varmış gibi ki nfc bile olmayan bi telfon n8 :S ben c7 kullancsym savunduğumdan falanda değil ama flaşı olmayan telfon mu kalmş ksra bakma da :S gidip nokia store sordum zmanında 603 işlemci daha iyi diye alcaktm kardeşime ama oraya gidene kadar flaşı olmadığını bilmyodum tabi gittiğimde öğrendm ve şok oldum :S flaşsız bi cihaz ne işe yararki :S

---------- Eklendi @ 00:39:10 ---------- Yazıldı @ 00:36:41 ----------

@Quaresma53: Çok çok abartmışsın. Öyle böyle değil.

abartılcak birşey yokki dostum söyledğim ne yanlış merak ettm :S 5mp kamera flaş yok :D diğeri 8 ve flaşlı :S daha ne anlatyosnz bana onu anlamadım :S alt seviye bi cihaz işte

erdgnblt

erdgnblt

Üye
Bende C6-01 kullanıcısıyım.
Size açık açık yalansız söylüyorum.
Ben Kanyon-Turkcell den 600 Liraya aldım telefonumu. 3-4 Ay öncesiydi bundan. Anna ymış belleymiş işlemciymiş rammiş bilmiyodum. Bi kameraya baktım tabi ordada 100 tane lamba yanıyo dışardan daha aydınlık bir ortam :) Cam gibi çekiyodu. Ozamanlar 603 daha yeni gelmişti. 670 liraydı. Açıkcası 70 liramda yoktu babamdanda istemeye yüzümde yoktu telefonu elime bile almadım. Ama baktımki C6-01 8 Mp 603 daha ince daha klas duruşu var ama 5 Mp. Yeni çıktığından olsa gerekdir bu pahalılık dedim C6-01 daha iyi dedim 8 Mp iPhoneda yok Çift led flaş kimde var dedim aldım C6-01.
Şimdi ne olduğunu söylim. Forumda S^3 kategorisinde dolaşmaya başladım aldığımdan beri burdayım. Autofocus denen bir özellik öğrendim başımdan aşşağı kaynar sular döküldü. Defterdeki yazıyı net çekemiyorum. Ha diyorlar uzaktan çek kırp felan. Arkadaşım fazla zorlama. Turkcell t10 bile yazıya odaklanıp çekiyosa ben bulanık çekiyosam arkadaşlarımın içinde rezil olduysam susarım.

Hani kamera diyosunuz ya arasında o kadar fark yok. Bir akşam fotoğraf çekerken flaşı patlar o kadar. Kamerası daha bi işe yaramaz. Hızı zaten S^3 lerin en düşük telefonlarından biri. Ne bekleyeyim hızından.
Ama bana ne yararı oldu? Akıllandırdı, birşeyler öğretti.
C7'im N8 den daha iyi diyen arkadaş var konuya yazmış. Arkadaşım N8 C7 den daha iyi. Autofocus lu 12 Mp Süper kamerası var ekranı büyük vs.
Param olsa Lumia alırım.
500 liram var 550 liram var diyen kardeşlerime önerim ise kesinlikle 603 almalarıdır.
2 Yıllık c6-01 Fp1 i bile alıyosa 603 daha 3-4 aylık telefon. Hazır ucuzlamışken alsınlar.

Bu arada 603 ün ucuzlama sebebini söylim. Kimse korkmasın.
Nokianın artık satış politikalarından biridir bu. Yeni telefonların içinden Fırsat telefon seçer. Aldın aldın. :)

• Beğen
Tepkiler: umt07 ve Silinen Üye 94869
Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Ben Kanyon-Turkcell den 600 Liraya aldım telefonumu. 3-4 Ay öncesiydi bundan. Anna ymış belleymiş işlemciymiş rammiş bilmiyodum. Bi kameraya baktım tabi ordada 100 tane lamba yanıyo dışardan daha aydınlık bir ortam :) Cam gibi çekiyodu. Ozamanlar 603 daha yeni gelmişti. 670 liraydı. Açıkcası 70 liramda yoktu babamdanda istemeye yüzümde yoktu telefonu elime bile almadım. Ama baktımki C6-01 8 Mp 603 daha ince daha klas duruşu var ama 5 Mp. Yeni çıktığından olsa gerekdir bu pahalılık dedim C6-01 daha iyi dedim 8 Mp iPhoneda yok Çift led flaş kimde var dedim aldım C6-01.
Şimdi ne olduğunu söylim. Forumda S^3 kategorisinde dolaşmaya başladım aldığımdan beri burdayım. Autofocus denen bir özellik öğrendim başımdan aşşağı kaynar sular döküldü. Defterdeki yazıyı net çekemiyorum. Ha diyorlar uzaktan çek kırp felan. Arkadaşım fazla zorlama. Turkcell t10 bile yazıya odaklanıp çekiyosa ben bulanık çekiyosam arkadaşlarımın içinde rezil olduysam susarım.

Hani kamera diyosunuz ya arasında o kadar fark yok. Bir akşam fotoğraf çekerken flaşı patlar o kadar. Kamerası daha bi işe yaramaz. Hızı zaten S^3 lerin en düşük telefonlarından biri. Ne bekleyeyim hızından.
C7'im N8 den daha iyi diyen arkadaş var konuya yazmış. Arkadaşım N8 C7 den daha iyi. Autofocus lu 12 Mp Süper kamerası var ekranı büyük vs.
Param olsa Lumia alırım.
500 liram var 550 liram var diyen kardeşlerime önerim ise kesinlikle 603 almalarıdır.
2 Yıllık c6-01 Fp1 i bile alıyosa 603 daha 3-4 aylık telefon. Hazır ucuzlamışken alsınlar.

Nokianın artık satış politikalarından biridir bu. Yeni telefonların içinden Fırsat telefon seçer. Aldın aldın. :)
Valla on numara çok bilgilendirici bir yazı olmuş tebrik ediyorum seni... :oke:

MücahitTokgöz

Param olsa Lumia alırım.

üstüne laf tanımam çok iyi açıklama :)

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap

Param olsa Lumia alırım.

Vay be :)

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
evet aynı şekilde güzel açıklamışsın.bende hiç araştırmadan aldım c6-01 i hatta c7 ile arasında kalmıştım ama o kadar limit yoktu kartımda. c6-01 aldım çıktım..o zamana göre alınacak en iyi ''fırsat telefonu'' c6-01 di bence. :) şimdi 1ghzlik 603-700-701 çıktı..aralarında artıları eksileri var zaten bunlar tartışılmış..kısaca kaliteli foto çekmek isteyen eski s3lere yönelsin. hız ve stabilite isteyen de 603-700-701 seçsin. durum budur..dün baktım da nokia mağazadan toplam 40 küsür liraya yakın ücretli program almışım..yani ileride bende bir 603 veya 701 alabilirim :) o kadar uygulamayı heba edemem başka markaya geçip :) bu arada eski s3lerin FP1 alacağı belli değil,alsa bile kırpılmış versiyonunu alacak. işlemci artışı vs olmayacak. yani bir kaçımız belki de yeni s3lere geçiş yapacağız bu vesile ile :)

bsevinckan

bsevinckan

Üye
nokia fiyatlarının düşme sebebi android çıkarmamasıdır.

covar

covar

Üye
nokianın işlerine akıl sır ermez arkadaş ama c6-01 görünüşü dış cercevesi parlaması ışığın altında insanı mest ediyor o yeter bana

SheFy

SheFy

Üye
Kısmet olursa ben de 603 alacağım kısmet olursa

erdgnblt

erdgnblt

Üye
nokia fiyatlarının düşme sebebi android çıkarmamasıdır.
Saçmalamayalım.
Şimdi android - symbian ^3 konusunu tartışırım uzun uzun ama bunu biraz kısaltacağım:)

Symbian'ın çoğu bildiğim kadarıyla nokianın ve Symbianı geliştirende Nokia. Aslında Symbianın gerçek sahibide Nokiadır.
Symbian çok köklü bir sistemdir ve baktığımızda kendini çok iyi toparladı ve (Fp1 ile yakında gelecek) tam anlamıyla Androidin önüne geçti. (Belle Fp1 ile geçti ancak bizim cihazları teğet geçti. Yakında tam ortasından geçecek inşallah).
Fp1 ile widgetler geldi hatalar gitti tarayıcı iyileştirildi. Yeni nesiller için kesin olmak üzere işlemci performansı arttı. 1. Nesiller için olabilir.

Android android dediniz bakın ne oldu şimdi?
500.000 den fazla uygulaması olduğu söylenen bir sistem. Android kullanan 150-250 arası cihaz var belkide. Ortalama fiyatı 600 Lira olan bir android telefon MAĞAZASINDAKİ 500.000 UYGULAMANIN HANGİLERİNİ DESTEKLİYOR?

600 Liralık bir Android telefon
-----------------------------
600-700 Mhz işlemci
En fazla 5 Mp flaşsız(flaş olsada nekadar iyi olcağı meçhul) lensi adi bir kamera
Mağasındaki 500.000 uygulamanın desteklediği kadar uygulama. en fazla 10bin onunda ne kadarı işe yararsa :d:
Oyunlar ve görseller nokiadaki gibi canlı değil
Dokunmatik orta seviye
Görünüş orta seviye

600 Liralık 603
-------------------------------
1 ghz (fp1 ile 1.3 olabilir) işlemci
5 Mp hd kamera(flaşsız)
Yeni gelecek güncellemeleri alacak
Uyumlu mağaza uygulama sayısı ortalama 8-10 bin
Çok klas bir görünüş
Dokunmatik iyi
Görseller ve oyun görüntüleri mükemmler