Nokia 603 Fiyatı neden bu kadar düştü?

Sponsorlu Bağlantılar

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
500 ve 603 giris seviyesindeki cihazlar dersek bu seviyeye göre tabi ki 701 N8 C7 gibi kaliteli degildir.
Ama kalitesiz dencek bi durumuda yok bence.Fiyatına göre performansı da zaten harika.
Alınası bir model.

S.E.C.R.E.T

S.E.C.R.E.T

Üye
arka kapak hele hele :D bir de gorilla glass yok
Evet çıkarırken çat çut sesler geliyor çıkarırken kırılcak gibi oluyor ama C7 öylemi arka kasayı çıkarıyom millet bune la diyor :kop:

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Abartmanın alemi yok millet 603 giriş seviyesiyse fp1 bile alamayacak c6-01/C7 vb. cihazlar yatsın ölsün o zaman.

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Tamam da zamanının en üst düzey telefonları bile sonradan giris seviyesi cihaza dönüsüyor.
Belle ile çıkan cihazları sıralarsan 500 ve 603 tabiki giris seviyesi oluyor.
Nokia n97 de zamanında kraldı en lüks sınıftaydı ama simdi bırak belleyi yeni s60v5 tarayıcı güncellemesi bile geç geldi belkide hala gelmedi takip etmedim.
Bu demek degildir ki 603'ün kalitesi kötü.Fiyatının düsük olma sebebide açık;ön kamera yok flash yok otofokus yok gorilla glass yok.
Bunlar sadece fiyat düsürücü etkenler bunlar dısında kalitesizlik gibi bisey söz konusu degil.

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
kalitesizlıkle alakası yok bencede ona bakarsak c6 01 çelık kasa daha pahalı olması gerekırdı 8 mp kamera vs

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye

Ama C6-01 eskidi ondan indi fiyatı

Yoo hayır c6-01'in fiyatı sadece satısı arttırmak için düsürüldü yoksa n8 ve c7 ile üretim tarihleri açısından fark yok.

Zaten geçen sene bu zamanlar c6-01 800 liraydı..

S.E.C.R.E.T

S.E.C.R.E.T

Üye
Yoo hayır c6-01'in fiyatı sadece satısı arttırmak için düsürüldü yoksa n8 ve c7 ile üretim tarihleri açısından fark yok.

Zaten geçen sene bu zamanlar c6-01 800 liraydı..
Evette C7 ve N8 in bir iki büyük özelliği var bunlarda ahım şahım değil ama C7 bana yetiyor .

Polymath

Polymath

Üye
    Konu Sahibi
Anlamadığım abimdede c601 var arkadaşlar tamam kasa sağlam gerçekten Ona birşey demem ama 8mp kamerası ıyı degıl. 603 kamerası ıle karşılaştırıyordum acık havada 603 daha ıyı cekımler yapıyor. Tek guzel yanı kamerasının flash. Performans fılan dersen zaten 603 cok daha ıyı. Ön kamerayı saymıyorum bıle. 3g gelınce gıtmıs telefon aldım bır kere bıle kullandıgımı bılmem. Ön kamerayı geçin özellik dıye saymıyorum.

SheFy

SheFy

Üye
603 sağlam olsun olmasın ben zaten telefonlara iyi davranıyorum benim şu an 5130 xm var 2 yıldır ekranda çizik yok arka kapak tertemiz sıfır gibi duruyor bi tek navi tuşunun azcık rengi gitmiş o kadar... 603 alacağım zaman yanında kılıf ve ekran jelatin alırım

S.E.C.R.E.T

S.E.C.R.E.T

Üye
603 sağlam olsun olmasın ben zaten telefonlara iyi davranıyorum benim şu an 5130 xm var 2 yıldır ekranda çizik yok arka kapak tertemiz sıfır gibi duruyor bi tek navi tuşunun azcık rengi gitmiş o kadar... 603 alacağım zaman yanında kılıf ve ekran jelatin alırım
Zaten jelatinli oluyor ama piyasa kılıf
yok 603 için bulamadık
annemle .

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Anlamadığım abimdede c601 var arkadaşlar tamam kasa sağlam gerçekten Ona birşey demem ama 8mp kamerası ıyı degıl. 603 kamerası ıle karşılaştırıyordum acık havada 603 daha ıyı cekımler yapıyor. Tek guzel yanı kamerasının flash. Performans fılan dersen zaten 603 cok daha ıyı. Ön kamerayı saymıyorum bıle. 3g gelınce gıtmıs telefon aldım bır kere bıle kullandıgımı bılmem. Ön kamerayı geçin özellik dıye saymıyorum.
Arkadaşım zaten birinci nesille ikinci nesili karşılaştırmak komik geliyor bana Nokia sadece çok satsın diye bu kadar düşürdü fiyatını başka hiçbişeyden değil. Bence C6-01'in fiyatı daha da düşebilir önümüzdeki günlerde daha da bekliyorum istediği kadar sağlam kasa olsun her tarafı çelikten değil ya bunun.

SheFy

SheFy

Üye
Zaten jelatinli oluyor ama piyasa kılıf
yok 603 için bulamadık
annemle .

kardeşim ben de gitti gidiyordan ve nokia nın aksesuar bölümünde görmüştüm :)

---------- Eklendi @ 22:35:24 ---------- Yazıldı @ 22:31:09 ----------

işte link www.nokia.com.tr/cep-telefonlari/aksesuarlar/tasima-kiliflari-and-stil/kapaklar/nokia-603-icin-nokia-yumusak-kilif-cc-1033

Quaresma53

Quaresma53

Üye
çok normal telefonun flaşı bile yok bi işlemci için c601 den alt seviye bir ürün almaz kimse bence... o yüzden satmadı ve fiyatı düştü bu kadar basit...

• Beğen
Tepkiler: Mad EagLe
Polymath

Polymath

Üye
    Konu Sahibi
603 Ekranına uygun koruyucular var araştırırsanız bulursunuz. Ben 8 tl ye yağ tutmaz koruyucu aldım zonguldakta. Ben şanssız adamım zaten ne zaman nokia aldıysam hep sorunlar çıktı :) Sadece zamanında nokia 1112 almıştım bır tek o garanti görmedi :)) 603 te sımdıye kadar kımsede gorulmeyen arıza bende cıktı :D Parça degıseceklermıs ama ne degıseceklerını bılmıyorum henuz. Telefoncu entegre ıle ılgılı bırseyler dedı ama :) Ama yınede 603 Nokia hakkındakı fıkırlerımı degıstırmeye yettı. Ne olursa olsun 600tl az para değil.

SheFy

SheFy

Üye
çok normal telefonun flaşı bile yok bi işlemci için c601 den alt seviye bir ürün almaz kimse bence... o yüzden satmadı ve fiyatı düştü bu kadar basit...

af buyur 603 c6-01 den alt seviye cihaz mı sorarım sadece ghz mi c6 fp1 ve carla güncellemesi almayacak ram 256 603ün 512 uygulamalar oyunlar daha hızlı çalışır ayrıca ekran daha büyük nfc özelliği var ben ne anlatsam boş kim ne kullanıyorsa o iyiydi demi kardeşim pardon

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
kesinlikle doğru.. bi teknoloji marketine gittiği zaman birisi hadi siz forumda takılıyorsunuz biliyorsunuz ama biri gittiğinde iki telefonuda eline alıyor bakıyor c6 ele ooturuyor kaliteli 603 plastik daha dandik geliyor sonra 603'ün ekranı daha büyük diyor işlemciye pek aldırış etmiyor sonra telefonun arkadasını cevirince bi de ne görsün flash yok kamera 3 mp daha düşük biliyorsunuzki kamera telefon alırken genelde ilk özellik işlemcisi falan filan 2. planda oluyor şimdi demeyin ben işlemciye daha önem veriyorum diye geneli söylüyorum ben dahi telefonu aldığımda raminin bilmem nesinin ne işe yaradığına bakmadım kullanmışlıgım vardı eski symbianlara göre hızlı geldi hoşuma gitti bu yüzden 603 ilk bakıldıgında kötü bi izlenim bırakıyor flaş olsa telefonda 50 tl fazla olsa emin olun şuan piyasada 2 katı vardı bu da nokıanın saçmalığı cok gördüm 603 almaktan sırf flaşı olmadıgı için vazgeçenleri :)