Nitdroid Crash

Sponsorlu Bağlantılar

radoslaf

radoslaf

Üye
    Konu Sahibi
Nitdroid Crash
Nitdroidde Play Storedeki uyumsuz uygulamaları indirmek için (örn : instagram) uyumluluk sorunu gidermeye çalışırken Nitdroid çöktü açılmıyor şimdi boot ederken telefon kapanıyor sürekli böyle gidiyor android yazısı bile gelmiyor. Ne gibi bir çözüm uygulayabiliriz. (LCD density Modder Pro uygulaması ile Play store üzerinde oynamalar yapıp restart attıkdan sonra böyle oldu.)

Seglopsi

Seglopsi

Üye
home/user/nitdroid klasörünü sil. tekrardan arşivli dosyayı çıkar oraya.

radoslaf

radoslaf

Üye
    Konu Sahibi
Sİlme işlemi tamamlandı diyor fakat silinmiyor bu işlemleri bilgisayardan yapmak mümkünmü nitdroid dosyası bilgisayarda gözükmüyordaBu işlemi yapmak için yetkiye sahip değilsiniz diyor telefondan. Bilgisayardanda sistem dosyalarını bulamıyorum gözükmüyor nasıl yenileyebilirim bu klasör ü.
home/user/nitdroid klasörünü sil. tekrardan arşivli dosyayı çıkar oraya.
Usta dediğin gibi nitdroid dosyasını SDK mode ile bilgisayardan silip tekrardan attım içerisine fakat sorun hala aynı boot ekranında android i seçiyorum booting yazısı geliyor 10 - 15 sn sonra telefon kapanıyor meegoda sorun yok o açılıyor. Telefonuda flashlayamadım saten aylardır uğraşıyorum bi yardım edermisiniz flashlamak için gerekli dosyalar mevcut fakat nerede hata yaptığımıda tam bilmiyorum.

Rastaman_35

Rastaman_35

Üye
Dosyalar mevcutsa şu biçimde yap daha kolay ve karakter sorunu olmaz. Flash 1.bin emmc 2.bin

cd C:\NaviFirm+ 1.7
cd Fw
dir
cd 059
flasher -i
flasher.exe -f -F 1.bin -F 2.bin -R

radoslaf

radoslaf

Üye
    Konu Sahibi
Konu içerisinde yardımda bulunan herkese çok teşekkür ederim . Sonuç olarak Nitdroid in çökmesi durumunda düzelte bilmenin tek bir yolu var oda flash atıp tekrar yüklemek.

Seglopsi

Seglopsi

Üye
defalarca aynı sorunla karşılaştım aynı şekilde çözmüştüm ben ama? belki de kernel ile alakalı bir durumdur seninkisi keşke flash atmadan önce kerneli flashlasaydın.

radoslaf

radoslaf

Üye
    Konu Sahibi
içerisinde herhangi önemli veya çok bişey yüklü değil sorunu çözmeye uğraşmak yerine sil tekrar yükle yapmak bi 20 dk sürüyor daha kısa bence :) ki Dosyaların hepsi güvenli modda terminalden kopyalamayı denedim olmadı bilgisayrdan dosyalar çıkmadı en son programlarla bilgisayarda buldum dosyaları ama ordada bu işlemi yapmak için izniniz yok gibisinden bişeyler dedi . 1 klasörü kopyalamaya çalışıp kapyalayamamam yaklaşık 12 saat sürdü falshlayıp tekrar yüklemek 20 - 30 dk :)

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
N9 nitdroid tar.b2z sürümlerinde kesinlikle oynayamazsınız degişiklik yapmak icin
pc de bir linux dagıtım aracı olmak zorunda 'ubuntu' gibi
arşivleri o şekilde parcalar düzenlersiniz
ayrıca bir uygulama nitdroid'i cökertmez cöken sistem
3d desteklemiyor bu nedenle %100 android degildir sadece uyarlanmış bir rom dur
mesela sistem ile ilgili kücük degişiklikte sistem kendini bırakır acılmaz
kısaca cöken sistemde slayboot da gider veya zarar görür
tavsiyem böyle bir sorunla karşılaştıgınız da
nitdroid icin flash işlemini yapıp kuruluma tekrar başlayın
kelimesi kelimesine ;)

bu arada cinlilerin yaptıgı özel sürümde android.deb paketide gayet stabil olmuş
bizimkilerin aksine
/home/user/nitdroid degilde android olarak klasör acıyor
rom okadar stabil olmuşki flash tan sonra sadece deb paketini kurmak yeterli
ama ne yazıkki paylaşılması ve dagıtılması yasaklandıgı icin sitelere yüklemedim

Seglopsi

Seglopsi

Üye
link ver bizde oradan bakalim.

Üst Alt