Nişanlı Katline Muebbet Hapsi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
EroL

EroL

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Nişanlı Katline Muebbet Hapsi
Nişanlısına, “Artık beni istemiyor musun?” diye soran Kanmaz, “Hayır, bırak artık peşimi” yanıtını alınca genç kadını 10 yerinden bıçakladı.
ADANA'da evli 2 çocuk babası olduğunu öğrenince kendisini terk eden nişanlısı 36 yaşındaki Mutlu Özyeşilbaş'ı sokak ortasında 10 bıçak darbesiyle öldürdüğü iddia edilen 34 yaşındaki Yalçın Kanmaz hakkında ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Kanmaz, verdiği ifadesinde, “Kendisi kucağımdayken, beni sevdiğini ve ailesinin bizi ayırdığını söyledi. Ben onsuz ne yapacağım, vicdan azabı çekiyorum” dedi.

TEDAŞ'ta çalışan elektrikçi Yalçın Kanmaz, eşini ve çocuklarını bırakıp, 2.5 yıl önce tanışıp aşık olduğu Mutlu Özyeşilbaş ile nişan yaptı. TOKİ konutlarından ev alan Kanmaz, bu eve nişanlısı ve nişanlısının ailesini yerleştirdi.

Ancak nişanlısı ve nişanlısının ailesi, Kanmaz'ın evli olduğunu öğrenince, çiftin arası bozuldu. Özyeşilbaş ayrılmak isteyince Kanmaz'ın ölüm tehditiyle karşılaştı. Bunun üzerine Özyeşilbaş, geçen 25 Mayıs'ta Cumhuriyet Savcılığı'na giderek Yalçın Kanmaz'dan şikayetçi oldu. Aynı gün akşam saatlerinde eve dönerken Kanmaz önünü kesti. Nişanlısı Özyeşilbaş'a, “Artık beni istemiyor musun?” diye soran Kanmaz, “Hayır, bırak artık peşimi” yanıtını alınca genç kadını 10 yerinden bıçakladı. Sonra da kanlar içinde kalan nişanlısını kucağına alarak ambulansın gelmesini bekledi. Kanmaz, ambulans geldikten sonra polislere teslim oldu.

İDDİANAMESİ HAZIRLANDI

Nişanlısının öldüğünü tutuklandığı adliyede öğrenen Kanmaz hakkında Adana 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde ‘kasten öldürme’ suçundan dava açıldı. Savcı, Kanmaz hakkında ömür boyu hapis cezası istedi. Önümüzdeki günlerde yargılanmaya başlayacak olan Kanmaz, savcılıkta verdiği savunmasında nişanlısını nasıl öldürdüğünü şöyle anlatmıştı:

“Ben evliyim 2 çocuğum var. İşim nedeniyle Adana'da kalıyorum. Mutlu ile tanıştığımda aramızda duygusal ilişki başladı. Kendisi benim evli olduğumu, çocuklarım olduğunu biliyordu. Boşanmak için girişimde bulundum. Evli olmam yüzünden aramızda kırgınlık olmuştu, daha sonra barışmıştık. Olay günü evin önünde yönetici ile sohbet ederken Mutlu ile üvey ablası Hülya geldi. Mutlu'ya ‘Nereden geliyorsun canım?’ dedim. İkisi de bana hakaret etti. Daha sonra ne olduğunu hatırlamıyorum. Hatırladığım, Mutlu yerde kanlar içindeydi. Kucağıma aldım. Göğsüne tampon yaptım. Ambulansla hastaneye gönderdim. Öldüğünü öğrendiğimden andan itibaren kendimde değilim. Kendisi kucağımdayken, beni sevdiğini ve ailesinin bizi ayırdığını söyledi. Ben Mutlu'suz ne yapacağım, çok üzgünüm, vicdan azabı çekiyorum.”

Kaynak(öztürkler)

huri$

huri$

Üye
ne yorum yapacagimi bilemedim iki tarafta cok hatalar yapmi$lar sonuç ta boyle kotu olmu$
allah kimseyi $a$irtmasin dogru yoldan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...