Nexus 5 Sailfish os kurulum (beta(0) 2.0 saimaa

Sponsorlu Bağlantılar

VKUCUKSAHİN

VKUCUKSAHİN

Üye
Neredesin 2.0 :ehe

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi
Alpha 10 gece saatlerinde yüklendi ekleme sadece kamera ile bug düzeltme nerdeyse bitti ;)

Invoke

Invoke

Üye
Yükledim, sonunda. Bekleyemedim 2.0'ı. :D

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi
Yükledim, sonunda. Bekleyemedim 2.0'ı. :D
Bu saate kadar durabildin ya valla helal olsun, yüz defa kurup flash atmıştım.

Peşinden 11' geldi jolla store yüzünden :D hata düzeltmesi

Invoke

Invoke

Üye
Bu saate kadar durabildin ya valla helal olsun, yüz defa kurup flash atmıştım.

Peşinden 11' geldi jolla store yüzünden :D hata düzeltmesi

Genel bir hataydı değil mi? Store kullanılamıyordu. Neyse birazdan bunu flashlarım. :D

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi
evet genel bir hata ve alpha 10 da jolla store fix' leri gordum, bu hatanın sebebi konumlama bilgilerinden dolayı

alpha 11 de bu hatayı düzeltmek için iki ekleme yapılmış fakat kamera siyah beyaz oldu :D bari sarı kırmızı olsaydı :D

zypper ile kamerayıda jolla storeyide düzelttim, geliştiricisi hatayı bulamadı sanırım
neyse fixler le bu iş olmayacak sistem çekirdeğindeki konum bilgileri ugraştıracak belki de bu sorun yüzünden store hata veriyordu
hataları bildirdik bu sorunda çözülür ;)

N5 sailfish 2.0 için ota bilgileri de geldi bilgide tanıtım amaclı jolla çalışanları demo hazırlamış nerdeyse hatasız, ama paylaşmıyorlar
Amaç geliştiricilerin bu işleri tam kavramaya çalışması

Invoke

Invoke

Üye
İndirelim bakalım 11'i. Kamerası çalışıyor ama pek iyi gelmedi bana.
Yalnız benim sailfishos da iken sdcard'a erişimim yok. Nasıl düzeltebilirim?

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi
İndirelim bakalım 11'i. Kamerası çalışıyor ama pek iyi gelmedi bana.
Yalnız benim sailfishos da iken sdcard'a erişimim yok. Nasıl düzeltebilirim?
Kamera yazılımla düzelir.
depolama birimi henüz düzenlenmedi USB ile sadece şarj oluyor normal olarak, developer modu kurulmalı ve terminal ile zypper komutları var düzenleme bitince eksiksiz anlatımı yaparız.

bu arada kopyala yapıştır terminalde calışıyormu? bakarmısın.

Invoke

Invoke

Üye
Ben mi anlatamadım acaba? Demek istediğim şey mesela dcım deki resimlerime ve music de müziklerime hiçbir şekilde erişimim yok ve bunun böyle olmaması lazım sanırım. Baktım yorumlara da bir iki şey de denedim ama olmadı. MultiRom ile kurdum.

Terminalde kopyala yapıştır çalışıyor.

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi
Ben mi anlatamadım acaba? Demek istediğim şey mesela dcım deki resimlerime ve music de müziklerime hiçbir şekilde erişimim yok ve bunun böyle olmaması lazım sanırım. Baktım yorumlara da bir iki şey de denedim ama olmadı. MultiRom ile kurdum.
o ayrı bu ayrı dualboot ta bir sistemden diğerine ulaşamazsın sistemin güvenliği nerde ;)
Sailfish te ayrı olarak ya sdk ile yada ROM kurarken resimleri yada müzik leri atarsın veya chroot , ubuntu ile
Daha acık olayım sailfish te CD kartı sailfish için bölüyor 4/1 16gb hafızada 3.5gb sailfish için ayrılan alan

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi
Sorun cözümler icin repo hazırlandı,
video playerde sorunlar vardı, kamera sorunları, gps, menü gecişleri ve jolla store icin düzeltmeler yapıldı
bu gece alpha 12 veya beta 1 olarak kurulum gercekleşecektir.

Bir sonraki sürüm icin ota güncellemeleri ve türkçe dil icin ugraşacagız ;)
Ota güncellemesinin ne oldugunu bilmeyenler icin acıklama yapayım
Geliştiriciler hazırladıgı sürümleri kullandıgınız cihaza resmi olmayan yollardan kurulum gercekleştirmektir.

Bir sorun cıkmazsa yeni versiyon cıktıgı an cihazınıza update alacaksınız ve multirom ile %100 uyumlu olmak şartı ile ;) uyum olmazsa yazılım kurulmaz cihaz resart atmaya başlar.

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi
Alpha 12 geldi fakat proje son bulabilir

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi
TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
hocam bu sailfish os bütünn android uygulamalarını destekliyormu ?

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi
hocam bu sailfish os bütünn android uygulamalarını destekliyormu ?
Tamamını desteklemiyor, mesela şuan messenger arada kapanıyor güncelleme geldi düzeltiyorlar
her gelen güncellemede dalvik hataları düzeltilip destekledigi apk ları forumda yazıyorlar,

port edilen cihazlar icinde şuan Nexus 4 cok iyi denebilir seviyelere gelmiş ;)

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
Tamamını desteklemiyor, mesela şuan messenger arada kapanıyor güncelleme geldi düzeltiyorlar
her gelen güncellemede dalvik hataları düzeltilip destekledigi apk ları forumda yazıyorlar,

port edilen cihazlar icinde şuan Nexus 4 cok iyi denebilir seviyelere gelmiş ;)

hocam benim için S3 ne durumda kontrol edebilirmisiniz kurmayı düşünüyorum görsellik hız stabilite istiyorum fazla bi uygulamada kurmuyorum zatn demirbaş uygulamalar bir tek ve birde sizce android mi sailfish mi ?

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi
hocam benim için S3 ne durumda kontrol edebilirmisiniz kurmayı düşünüyorum görsellik hız stabilite istiyorum fazla bi uygulamada kurmuyorum zatn demirbaş uygulamalar bir tek ve birde sizce android mi sailfish mi ?
Bildigim kadarıyla s3 yoktu?
görsellik ve hız konusuna gelirsek belirli cihazlar var fakat port düzeyi porttan öteye gitmez bence ;)
Android ile sailfish arasında secim yapılırsa Sailfish denir jolla ilk cihazı tamamen geliştirmek ve yükseltmek icin cıkardı
Sailfish mükemmele ulaşacaktır.

Üst Alt