Püf Noktası [Nexus 5] Root Yapma ve TWRP Yükleme

Sponsorlu Bağlantılar

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
[Nexus 5] Root Yapma ve TWRP Yükleme
Önce Factory Image'i flashladınız: Nexus 5 | Stock Rom Nasıl Flashlanır - MaxiCep

Root yapmak istiyorsunuz:

Cihazı kapatın. Ses açma ve güç düğmesine aynı anda basın. Fastboot moda alacak. PC'ye bağlayın. zip'i rardan çıkarın, runme.bat 'i çalıştırın.

TWRP de yüklemek istiyorsunuz:

İndirdiniz. Adını değiştirin twrp olsun kısa olsun.

Cihazı kapatın. Ses kısma ve güç düğmesine aynı anda basın. Fastboot'a alacak. PC'ye bağlayın. shift'e basılı tutarak sağ tıklayın. cmd açın. Şu kodu yazın:

Kod:
fastboot devices

(cihazınızın seri numarası görünecek, gelirse sorun yok devam edin)

Kod:
fastboot flash recovery twrp.img

Hemen cwm de yüklenmiş olacak.

Aynı şekilde üstte kod ile .img dosyasını recovery olarak flashlayabilirsiniz.

Son düzenleme:

poh62

Üye
Qarapapaq hocam xperi ray dan sonra ikimizde nexus 5e gecmisiz yau tesadufe bak :D wugfresh in nrt programi ile de yapiliyor root ve cvm hocam oda kolay bi yontem her neyse benim sormak istedigim baska sorum var hocam bu xposedsiz olmuyo qarapapaq abi nasil yapicaz adam gibi custom romda yok suan lrx21O icin yada ben bulamadim senin bildigin eski romlara aratmiyan bi rom varmi lrx21O tabanli custom rom varmi

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
Qarapapaq hocam xperi ray dan sonra ikimizde nexus 5e gecmisiz yau tesadufe bak :D wugfresh in nrt programi ile de yapiliyor root ve cvm hocam oda kolay bi yontem her neyse benim sormak istedigim baska sorum var hocam bu xposedsiz olmuyo qarapapaq abi nasil yapicaz adam gibi custom romda yok suan lrx21O icin yada ben bulamadim senin bildigin eski romlara aratmiyan bi rom varmi lrx21O tabanli custom rom varmi

Bence henüz erken custom rom için. Henüz 5.0 custom rom denemedim. Xposed zaten kullanmazdım, sıkıntı yok benim açımdan. :D

Aynı bu konuda paylaştıklarım gibi: Stock 5.0 ve ElementalX kullanıyorum, tavsiye de ederim.

poh62

Üye
Xposed olsa zaten custom roma hic ihtiyac duymucamda xposed de yok gelistiricisi bi yapacam bi yapamam diomus bende anlamadim

avast

avast

Üye
Mert bu androidin ginali bile hali hazirda 4.4.4 u aratiyo bence google a bildirim yapilmis hatalari dp2 de kabul etmis ama finalde duzeltmemis ates edecem :@

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
Mert bu androidin ginali bile hali hazirda 4.4.4 u aratiyo bence google a bildirim yapilmis hatalari dp2 de kabul etmis ama finalde duzeltmemis ates edecem :@

Ben acayip memnunum. O kadar süre de DP kullandım. :D

Üst Alt