Püf Noktası Nexus 5 EFS Yedeği

Sponsorlu Bağlantılar

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
Nexus 5 EFS Yedeği
EFS, Encryption File System, telefona özel IMEI, data profilleri radio ayarları vs gibi bilgileri saklar.
Yazılım yüklerken, root yaparken, custom romlarla uğraşırken vs EFS zarar görebilir. IMEI gider, telefon şebekeye erişemez. EFS, telefona özeldir. Yani başkasının EFS'si yüklemeniz işinize yaramaz, hatta sorunlara da yol açabilir. Bunun için EFS'mizin yedeğini almamız da fayda vardır.

Yedek almak için:

[.zip Nexus 5 İçindir.]
---- indirdiğimizi .zip'i recovery modda flashlıyoruz.
İşlem sonunda /sdcard/EFS_Backup yolunda efsbackupflashable.zip oluşacaktır. Eğer bu yolda yoksa /data/media/EFS_Backup yoluna bakın.

---OLUŞTURDUĞUNUZ YEDEĞİ TELEFONUN HAFIZASININ DIŞINDA BAŞKA BİR YERDE DAHA TUTMANIZ MANTIKLI OLUR. Email, pc veya cloud hesaplarda.

Yedeği geri yüklemek için:

Daha önceden oluşturduğumuz kendi telefonumuza ait efsbackupflashable.zip 'i recovery modda flashlıyoruz.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Penci Hoca

Penci Hoca

Penci Hoca

Üye
Teşekkürler Nexus 5 kullanicilari için iyi haber. Bide Xperia Z içinde olursa iyi olucak :) benim gibilerin başına gelebilir :D

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
@Penci Hoca
Kolay kolay silinmez zaten imei ama yine de önlem almakta fayda var.

Sony de EFS Partition yok. Aslında Nexus 5'de de yok.
Sony'de, -tam emin olmamakla birlikte- TA Partition, EFS'yi kapsıyor olabilir. TA yedeği al zaten BL açmadan önce.
bknz:

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: yakupb03
avast

avast

Üye
Eyvallah :D ama imei nasil silinecekki ? Stock atinca duzelmezmi zaten

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
Imeı yazılıma bağlı değildir, stock atınca düzelmez. Düzelebildiği durumlar olabilir ama o durumlarda imei tamamen silinmemiştir, silindiyse geri getiremezsin yani.

Nasıl silinir, bilmiyorum. Bir şekilde hasar görebiliyor.

Geçen günlerde bende imei gitti. Şebeke de gitti doğal olarak. Niye gitti bilmiyorum. Custom romdaydım, wipe yaptım, Romu tekrar yükledim falan gelmedi. Sonra stock romu indirdim. İnerken biraz araştırdım. Hiç bl açmamış rootsuz telefonda imei si giden olmuş. Neyse adam da stock romu flashlamış düzelmiş, bende de stock romu flashladığımda düzeldi. Ama bu eğer tamamen silinmiş olsa stock romu flashlamak kurtaramazın.

IchigoKurosaki

IchigoKurosaki

Üye
Ayrica efs yedegini hex editorle duzenleyip klon imei cakabiliyoruz :ehe

Amedly Fatih

Amedly Fatih

Kapalı Hesap
Teşekkürler faydalı bir bilgi

silivriserdar

silivriserdar

Üye
Benim nexus 5 D821 şu an Sürümü 4.4 peki bu anlattığınız konuda zip indirin demişsiniz ama ben bulamadım. Xda sitesinde indirmeyi bide indirip tekrar yedekten imei değiştirip yükleyeceğim.

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
Benim nexus 5 D821 şu an Sürümü 4.4 peki bu anlattığınız konuda zip indirin demişsiniz ama ben bulamadım. Xda sitesinde indirmeyi bide indirip tekrar yedekten imei değiştirip yükleyeceğim.

Bu zip, şu an cihazda bulanın imei'yi yedekleyecek ve flashlabilir bir geri yükleme zipi oluşturacak.

silivriserdar

silivriserdar

Üye

Bu zip, şu an cihazda bulanın imei'yi yedekleyecek ve flashlabilir bir geri yükleme zipi oluşturacak.
Anladım bende yedek Alıp zip oluşturup konuda arkadaşın dediği gibi hex editör ile düzenleyip öyle tekrar yükleme yapacağım.

silivriserdar

silivriserdar

Üye
Anladım bende yedek Alıp zip oluşturup konuda arkadaşın dediği gibi hex editör ile düzenleyip öyle tekrar yükleme yapacağım.
Imei yedeğini aldım ama hex editör ile imei yazan yeri bir türlü bulmadım.

Üst Alt