Nexus 4 Ekran Kendi Kendine İşlem Yapıyor

Sponsorlu Bağlantılar

turkishield

turkishield

Üye
    Konu Sahibi
Nexus 4 Ekran Kendi Kendine İşlem Yapıyor
arkadaşlar sorun şu ki telefon ekran açıkken kendi kendine işlem yapıyor..
yani ekran sağa sola kayıyor bildirim çubuğu iniyor kendi kendine tuşlara basıyor anlayacağınız

tuş kilitlenene kadar sorun devam ediyor tuşu kilitleyip açınca bi süre normale dönüyor
sonra tekrar kendi kendine basmaya başlıyor
kullandığım
romdan falan olduğunu düşünüp 4.4.2 stock romu yükledim sorun yine devam edince donanım kaynaklı olduğunu düşünüp garantiye gönderdim bakalım ne yapacaklar.
SİZLERİN YORUMLARI NELER BU KONUDA AYNI SORUNU YAŞAYAN YADA YAŞAYACAK OLAN ARKADAŞLARA YARDIMCI OLMAK ADINA ?? :maxicep:

ExpertMurderer

ExpertMurderer

Üye
fabrika ayarlarına sıfırla

ExpertMurderer

ExpertMurderer

Üye
hiç aklıma gelmemişti birader bu bak.... stock rom 4.4.2 yükledimden ne anlıyosun sen ?
laflarına dikkat et ilk başta sonra fabrika ayarlarına sıfırlar eğer olmuyorsa eski yazılımını yüklee!

turkishield

turkishield

Üye
    Konu Sahibi
Kullanmasına gerek yok da ilk mesajı okusaymış iyiymiş. :D
nexus kullanan biri 4.4.2 stock rom yükleyince Nexus Toolkit ile telefonun komple sıfırlandığını anlar zaten.
arkadaş bilmeden yorum yapmışta.

ExpertMurderer

ExpertMurderer

Üye
yardım bölümünden açmışsın konunu bende yardım babında dedim

muxo

muxo

Üye
Tahminen dokunmatik panelle alakalı bir durum var. Çünkü ekranı kilitleyince dokunmatik panele enerji gitmez. O zaman sorun çıkmıyor. Ama ne zaman ekran kilitini açıp dokunmatik panele güç gidince arıza kendini tekrarlıyor. Büyük ihtimal dokunmatik paneli değiştirirler.

• Beğen
Tepkiler: turkishield
turkishield

turkishield

Üye
    Konu Sahibi
Tahminen dokunmatik panelle alakalı bir durum var. Çünkü ekranı kilitleyince dokunmatik panele enerji gitmez. O zaman sorun çıkmıyor. Ama ne zaman ekran kilitini açıp dokunmatik panele güç gidince arıza kendini tekrarlıyor. Büyük ihtimal dokunmatik paneli değiştirirler.
bu root moot LG servislerinde de dikkat ediyorlar mı ? gerçi ben orijinal romu yükleyip bootloader kilitini kapatıp gönderdim..farzedelim ki bootloader kilitini açık unutup gönderdim ?

muxo

muxo

Üye
Aslında servisler donanımsal arızada cihazda root var mı yok mu bootloader açık mı , sayaç ne durumda gibi şeylere bakmaz. Eğer masrafı müşteriye yıkmak gibi niyetleri olursa rootu ve bu gibi şeyleri sorun ederler. Bu servisin niyetine bağlı. Benim eski telefonumun usb girişi bozulunca servise göndermek zorunda kaldım. Şarj edemeyince Cihazı açamadığım için rootu da geri alamadım. Rootlu bir şekilde servise giden telefon garantisiyle yapılmış olarak geldi. Yani bu işler hiç belli olmuyor. Daha çok servisteki elemanın niyetine bağlı.

turkishield

turkishield

Üye
    Konu Sahibi
servisi aradım..bugün telefonu göndereceklermiş ne gibi işlemler uygulandı telefona diye sordum
  • receiver değişti
  • arka kapak değişti dediler
bunların benim ekranın kendi kendine işlem yapmasıyla bir alakası var mı ki acaba..ben pek bi bağlantı bulamadımda..

muxo

muxo

Üye
servisi aradım..bugün telefonu göndereceklermiş ne gibi işlemler uygulandı telefona diye sordum
  • receiver değişti
  • arka kapak değişti dediler
bunların benim ekranın kendi kendine işlem yapmasıyla bir alakası var mı ki acaba..ben pek bi bağlantı bulamadımda..
Doğrusu ben de hiç bağlantı kuramadım. Yaptıkları işlem çok alakasız duruyor. Telefon eline ulaşınca sonucu da yazar mısın?

marowak

Üye
benim htc desire x telefonum 3-4 gündür böyle yapmaya başladı ekran açıkken kendi kendine bişeyler yapıyor.. ilk mesajdaki hatanın aynısı bendede oluyor..rom değiştirdim bazen normal çalışıyor bazen sapıtıyor

kumray

Üye
LG NEXSUS 4 EKRAN SORUNU COZULDU.
BEYLER EKRANLARİNİZ KENDİ KENDİNEMİ CALİSİYOR.SİZ DOKUNMADAN DOKUNMATİK DEVREYEMİ GİRİYOR.
COZUM ANDROİT TELEFONLARDA AYARLAR/PİL/PİL TASARRUFU ACİK KONUMUNA ALİN.(Otomatik ac hic bur zaman olucak) EKRANDA UYARİ OLUCAK PİL TASARRUF MİDUNDA DİYE.EKRAN ALT VE USTTEN TEK RENK SERİT HALİNDE KALİCAK.

BENDE İSE YARADİ .SİZDEDE İSE YARARSA BANA DUA EDERMİSİNİZ AHMET BİN HİMMET KULU DERSENİZ YETER :))

Üst Alt