Ne için yaşıyoruz

Sponsorlu Bağlantılar

zombaka

zombaka

Üye
bilmem yaşamak için yaşıyorum inanç meselesi dünyaya geldiysek vardır bir neden belki ilerde bir cartu curtu ben bulcam

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
Çok komiksiniz lan...

İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
:zong::zong:

EroL

EroL

Emekli Yönetici
Ölmek için yaşıyoruz

EroL

EroL

Emekli Yönetici
Çünkü bilinmeyen herşey korkutur

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N ve aLoNeAnqe
EroL

EroL

Emekli Yönetici
insan başarı için yaşar
Benim bu mesajı cevapla butonuna tıklayıp görmem başarıdır. Bugün her zamankinden fazla performans gösterip patrondan övgü almam başarıdır. Yaşamın içinde başarısızlıklar da var. Hayatın gayesi başarı olamaz.

Başarı, kişilik gelişmişlik düzeyinin bir parçasıdır yada basamağıdır. Maslow Teorisi diye bir şey var Abraham Maslow diyor ki kişilik gelişme düzeyini ihtiyaçlar belirler.

1. Fizyolojik gereksinimler (nefes, besin, su, cinsellik, uyku, denge, boşaltım)
2. Güvenlik gereksinimi (vücut, iş, kaynak, etik, aile, sağlık, mülkiyet güvenliği)
3. Ait olma, sevgi, sevecenlik gereksinimi (arkadaşlık, aile, cinsel yakınlık)
4. Saygınlık gereksinimi (kendine saygı, güven, başarı, diğerlerinin saygısı, başkalarına saygı)
5. Kendini gerçekleştirme gereksinimi (erdem, yaratıcılık, doğallık, problem çözme, önyargısız olma, gerçeklerin kabulü)

Amca diyor ki bu basamakları tek tek çıkmak gerekir, biri eksikse bir üst basamağa çıkamazsın. Yani karnını doyuramıyorsan saygınlık gereksinimini tatmin edemezsin aklın hep yemeğe gider diyor. Günlük hayatında bu gereksinimlerden hangilerini karşılamak üzere daha fazla çaba harcıyorsan kişilik gelişmişlik düzeyin de ona denktir diyor.

• Beğen
Tepkiler: Serhan, aLoNeAnqe ve zombaka
Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
peki neden ölmekten korkuyoruz veya öleceğimizi aklımıza getirmekten çekiniyoruz
Vallah bana yarın öleceğimi söyleseler normal günlük hayatıma devam ederdim herhalde.. Neden korkuluyor anlamıyorum

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Tepkiler: aLoNeAnqe
mtrhsts

mtrhsts

Üye
En hayırlı genç ihtiyar gibi ölümü düşünüp ahiretine ciddi çalışan dır.RNK

Üst Alt