N900 | Uygulama Katalogları ve Depo Kayıtları...

Sponsorlu Bağlantılar

mustafaatilla

mustafaatilla

Üye
    Konu Sahibi
N900 | Uygulama Katalogları ve Depo Kayıtları...
Öncelikle...

Extras, Extras-Testing,
Extras-Devel Depo isimleri ne anlama geliyor ?

• Extras : 10 kişi tarafından pozitif oy alan Testing' deki paketler buraya yükseltilir. Bu depoya girmiş bir paketi sizden önce 10 kişi denemiş ve onaylamıştır.

• Extras-Testing : Sistem tarafından yapılan otomatik testlerden geçen paketler, geliştiricinin isteği üzerine Testing' e yükseltilir. Buradaki paketin düzgün çalıştığını iddia eden tek kişi paketi yapan kişidir.

• Extras-Devel : Paketin geliştiricisinin bile henüz kullanılacak kadar stabil olduğunu düşünmediği, yükseltmediği paketler, ve sistem tarafından yapılan otomatik testlerden geçemeyen paketler buradadır. Buradaki bir paketin düzgün çalıştığını paketin yapımcısı bile iddia etmez.

Şimdi Uygulama Katalogları ve Depo Kayıtlarına geçebiliriz...

• Extras
İzlenecek Yol : Menü > Uygulama Yöneticisi > Uygulama Katalogları > Yeni

Kod:
[B]Name (Katalog Adı) :[/B] Extras
[B]URL (Web Adresi) :[/B] http://repository.maemo.org/extras/
[B]Distribution (Dağıtım) :[/B] fremantle
[B]Componets (Bileşenler) :[/B] free non-free
  • Extras-Testing

Kod:
[B]Name[/B][B] (Katalog Adı) [/B][B] :[/B] Extras-Testing
[B]URL [/B][B](Web Adresi) [/B][B]:[/B] http://repository.maemo.org/extras-testing/
[B]Distribution [/B][B](Dağıtım) [/B][B]:[/B] fremantle
[B]Componets [/B][B](Bileşenler)[/B][B] :[/B] free non-free

• Extras-Devel

Kod:
[B]Name[/B][B] (Katalog Adı) [/B][B] :[/B] Extras-Devel
[B]URL [/B][B](Web Adresi) [/B][B]: [/B]http://repository.maemo.org/extras-devel/
[B]Distribution [/B][B](Dağıtım) [/B][B] :[/B] fremantle
[B]Componets [/B][B](Bileşenler)[/B][B] : [/B]free non-free
  • Mozilla Catalog

Kod:
[B]Name[/B][B] (Katalog Adı) [/B][B] :[/B] Maemo extras-devel
[B]URL [/B][B](Web Adresi) [/B][B]: http://moff.mozilla.com/maemo/multi/[/B]
[B]Distribution [/B][B](Dağıtım) [/B][B]:[/B] chinook
[B]Componets [/B][B](Bileşenler) [/B][B]: [/B]release
  • Otomatik Yükleme İşlemi...
Depolari eklemek için aşağıdaki linkere tıklamanız yeterli. Uygulama yöneticisi açılacak ve katolog eklensinmi diye size soracak. EKLE' yi seçmeniz yeterli...

Extras :

Extras-Testing :

Extras-Devel :

• Lütfen İnceleyiniz...
Nokia N900 | Uygulama Yöneticisi ile Depo Kaydı ve Uygulama İndirme İşlemleri...
Nokia N900 | Faster Application Manager ile Depo Kaydı ve Uygulama İndirme İşlemleri...

• Beğen
Tepkiler: lovbertci, Nokia N900, receph ve 2 diğerleri

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
N900' ü yeni alan arkadaşlarımız için faydalı olabileceğini düşündüğüm bir konu açmışsın. Yakın zamana kadar bu konuyu bende açacaktım benden önce davranmışsın. :) Konu içeriğini tamamen düzenledim ve detaylandırdım. Aynı zamanda başlığıda düzenledim. Paylaşımın için teşekkür ederim. :oke:

mustafaatilla

mustafaatilla

Üye
    Konu Sahibi
eyvallah kardeşim sayende bizde faydalandık yanlış girdiğim kodları düzelttim faydalı olabildiysem ne mutlu bana.. düzenleme yine sana yakışan şıklıkta olmuş eline emeğine sağlık kardeşim..

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
eyvallah kardeşim sayende bizde faydalandık yanlış girdiğim kodları düzelttim faydalı olabildiysem ne mutlu bana.. düzenleme yine sana yakışan şıklıkta olmuş eline emeğine sağlık kardeşim..

Ben teşekkür ederim kardeşim... :oke:

ziya68

ziya68

Üye
cok güzel olmus arkadaslar emegi gecenlerin emegine saglik

mustafaatilla

mustafaatilla

Üye
    Konu Sahibi
rica ederim bilgiler paylaştıkça çoğalır bu forum u sevdim..

asidj

asidj

Üye
mustafa arkadas iphone un anten sorunu o kadarda buyuukkk degil:D
biraz fazla abarttilar 3 tane iphone da test ettim dusus var ama cok az zaten sizde oyle tutmazsiniz telefonu eminim

mustafaatilla

mustafaatilla

Üye
    Konu Sahibi
mustafa arkadas iphone un anten sorunu o kadarda buyuukkk degil:D
biraz fazla abarttilar 3 tane iphone da test ettim dusus var ama cok az zaten sizde oyle tutmazsiniz telefonu eminim
konunun yeri değil ama cevap vereyim iphone 4g tamamen br fiyasko usa ziyaretimde apple service ye gittim ve iade etmek istediğimi söyledim satış fiyatından iade aldılar..
n900 un uzerine alet tanımam
problem gerçek elinize alınca test etmeyin konuşurken test edin ciddi anlamda sıkıntı var 5g nin resmi avart ım da antene dönecek zavallı apple :pro:

asidj

asidj

Üye
konunun yeri değil ama cevap vereyim iphone 4g tamamen br fiyasko usa ziyaretimde apple service ye gittim ve iade etmek istediğimi söyledim satış fiyatından iade aldılar..
n900 un uzerine alet tanımam
problem gerçek elinize alınca test etmeyin konuşurken test edin ciddi anlamda sıkıntı var 5g nin resmi avart ım da antene dönecek zavallı apple :pro:
haha :D bende n900umden gayet memnunum ama adamlar dokunmatik olayini cozmusler

mustafaatilla

mustafaatilla

Üye
    Konu Sahibi
haha :D bende n900umden gayet memnunum ama adamlar dokunmatik olayini cozmusler
haklısın dokunmatik konusunda tartışmasız bir üstünlük var
fakat paylasım ve kullanılabilirlik acısından iphone tam bir fiyasko tam bayan telefonu basit anlaşılır net.. ama sadece alo için bile 8310 alırdım ;) :pro:

asidj

asidj

Üye
haklısın dokunmatik konusunda tartışmasız bir üstünlük var
fakat paylasım ve kullanılabilirlik acısından iphone tam bir fiyasko tam bayan telefonu basit anlaşılır net.. ama sadece alo için bile 8310 alırdım ;) :pro:
aynen :ehe

screamofjustice

Üye
arkadaslar pidgini kurdum kaaloglardan ancak active etmemi istedi Accept certificate for login.live.com?

The certificate for login.live.com could not be validated.

The certificate is not valid yet. Check that your computer's date and time are accurate .

accept deyip kabul ettigimde ise Unable to validate certificate

The certificate for omega.contacts.msn.com could not be validated. The certificate chain presented is invalid.

uyarisini veriyor. yardimci olursaniz sevinirim

babaninyeri72

babaninyeri72

Üye
slm arkadaslar n900 için görüntülü görüşme 3g üzerinden daha ne kadar bekleyecez bilgisi olan varsa not düşsünler sırf bu yüzden telimi satmayı düşünüyorum

teoder

Üye
yeni depolar nasil yuklecz sadece 3 veya 4 tane var

bebe_ruhi

bebe_ruhi

Üye
Anlasılan acılan konudan faydalanılamamıs oylemı tek lınke tıklayarak yükleyen varmı katalogları ben flash attım da tekrar yükleyecem katalogları

babaninyeri72

babaninyeri72

Üye
slm arkadaslar n900 ün kendi uygulama yöneticisi içindeki katalogları bi yazarmısınız tam olarak çünkü bende ki bazı kataloglarda yazilar eksik belkide oluşumu öyle kafama takıldi mesela , katalog adı : nokia app. dağitim ve bilesenler boş.katalog adı:nokia system nsu dağitım ve bilesenler boş hic yazı yok OVİ keza öyle sizlerdedemi böyle bunu bi aydınlatırsanız sevinirim şimdiden tşk.ler

ua_kral

ua_kral

Üye
arkadaslar bunlari kuramiyorum islem basarisiz diyor sorun ne olabilir

serçe.ibo.63

Üye
n900 baskası yalan istedigini yap yeterki kurcala meraklı ol