N900 & N8 HANGİSİNİ TERCİH EDERDİNİZ Hangisi Daha Üstündür Biraz Tartışalım

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
THQ

THQ

Üye
    Konu Sahibi
N900 & N8 HANGİSİNİ TERCİH EDERDİNİZ Hangisi Daha Üstündür Biraz Tartışalım
N8 i beliyeyim diyorum ama N900 e kaptırdım kendimi Duyduğuma göre Linux varmış ve diğer linux dağıtımlarıda yüklenilebiliniyormuş yani işletim sistemi değiştrilebilirmiş ve 45 gb a kadar micro sd destekliyor kendi hafızası 32 gb yahu bu özellikler Boşver n8 i de git n900 al kafanı kullan dedittiriyor ne yapacağımı şaşırdım bak şu n900 ü bana kısaca açıklarmısınız ve hangisini alayım sizce n900 yurt dışından getirteceğim

Nokia nın Avrupa sitesinde N900 ve N8 i Ayrıntılı biçimde İnceleyebilirsiniz Alttaki Linklerde

N900 Link:

N8 Link:

TheDarKinq

TheDarKinq

Üye
n900 daha iyi ama biraz kaba

ByPotter

ByPotter

Üye
Kardeş ben olsam n8 alırdım... n8de yok yok.. HDMI girişi bile var. Hard Disk veya flash disk falanda takılabiliyo

THQ

THQ

Üye
    Konu Sahibi
borbey Abicim Her mesajıma cevap atıyorsun Yardımcı olma çabaların için teşekkür ederim

--------------- Ekleme ---------------

Bildiğime göre N900 de bağlanabiliyordu tv ye

TheDarKinq

TheDarKinq

Üye
:ehe

OğuzcanAbi

Üye
tabki iki n8 i bi n900 e deişmem

SilentOne

SilentOne

Üye
n900 süper aslında ama şimdi n8 e zede değişmem ama n8 in tasarımı daha kosuma gidiyor

cataron

cataron

Üye
Bende 2si arasında kalsam N8 i tercih ederdim, hafıza çok belirleyici olmasa gerek n8 de 16 gb var zaten, yeterde artar. Tek karar vermen gereken işletim sistemi sanırım

THQ

THQ

Üye
    Konu Sahibi
İşletim sistemi ve hafızasında kararsız kalıyorum doğruyu söylemek gerekirse

daniel_23

daniel_23

Üye
n900 pocket pc, n8 smartphone kategorisinde
n8 in üstün özellikleri 12mp kamera hd video kayıt, daha iyi tasarım
n900 üstün özellikleri maemo(bence), cpu, klavye
n8 in çıkmasını bekleyelim ona göre yazmak daha iyi olur symbian 3 ne getirir bilemiyoruz henüz :)

--------------- Ekleme ---------------

bana göre n8 ayrıca hafıza çok önemli değil kart kullanabilirsin

OğuzcanAbi

Üye
maemo işletim sistemi bi araştırında görün

gitarsist

gitarsist

Üye
arkadaşlar daha çıkmamış telefonları neden karşılaştırıyorsunuz ki ? daha kimse kullanmamış,denememiş. kim nerden bilecek nasıl olduğunu ? bence telefon çıktığında bu soruyu sorman daha mantıklı olurdu... ama yinede bana göre N8.
teşekkürler...

JayJayyy

Üye
n8 derim.

Progressivity

Progressivity

Üye
arkadaşlar daha çıkmamış telefonları neden karşılaştırıyorsunuz ki ? daha kimse kullanmamış,denememiş. kim nerden bilecek nasıl olduğunu ? bence telefon çıktığında bu soruyu sorman daha mantıklı olurdu... ama yinede bana göre N8.
teşekkürler...

sen şimdi kendinle çeliştin gitarist arkadaşım :d: ama konuya ram, işlemci hızı, 3D grafik desteği, HD desteği ve ekranının kapasitif veya resistif olması açısından da bir bakmak gerekir

simaros

simaros

Üye
n8 tabikide manyak telefonnnnnnnnn:yuru:aha:

muratgezgin1

Üye
bence nokia falan hikaye en güzel telefon iphone4. alıcaksanız iphone 4 alın mini bilgisayaranız hep yanınıza gibi olsun :) tukcellde kampanyaları da baya uygun. guzel alet valla

Esendağlı

Esendağlı

Üye
N900 ün bilgisayar tarafı daha ağır basıyor,n8 ise başlı başına akıllı bir telefon.

venusutarit

venusutarit

Üye
N8 i beliyeyim diyorum ama N900 e kaptırdım kendimi Duyduğuma göre Linux varmış ve diğer linux dağıtımlarıda yüklenilebiliniyormuş yani işletim sistemi değiştrilebilirmiş ve 45 gb a kadar micro sd destekliyor kendi hafızası 32 gb yahu bu özellikler Boşver n8 i de git n900 al kafanı kullan dedittiriyor ne yapacağımı şaşırdım bak şu n900 ü bana kısaca açıklarmısınız ve hangisini alayım sizce n900 yurt dışından getirteceğim

Nokia nın Avrupa sitesinde N900 ve N8 i Ayrıntılı biçimde İnceleyebilirsiniz Alttaki Linklerde

N900 Link:

N8 Link:
N900 hafısası fazla demişsin ama n8 e usb üzerinden 250gb hard disk bağlayıp çalıştıranlar var
ayrıca usb üzerinden klavye mause bağlanabiliyor kablolu yada kablosuz hdmi çıkışınıda ldc tvye bağladımmı seyyar bilgisayar:nono:

sh0ck

sh0ck

Üye
Herkes kendince yorum yapmış bende kendimce bişeyler diyeceğim.

Arkadaşım, N900 ve N8 şuan için TOP Telefonlar. Fakat 2'sinin de kesinlikle Kullanım amaçları farklı.

N900 Alacaksan eğer;

1-) Linux bilgin olacak, temel komutlardan haberdar olmalısın. Kısacası daha önce Linux işletim sistemi kullanmış olmalısın.

2-) N900 için telefon demek doğru değil. Mobil Tablet demek daha doğru olur. Kod yazmayacaksan, linuxun kendi nimetlerinden yararlanmayacaksan bence gerek yok.

N8 Alacaksan;

1-) Son kullanıcılar kesinlikle tercih etmelidir. Komut ile uğraştırmaz seni. 12 MPixel olması o kadar önemli değil, HD Video çekimi kesinlikle insanı cezbediyor.

2-)Herkes symbian'dan şikayetçi, fakat ben kesinlikle değilim. Çünkü bir mobil işletim sistemi kesinlikle kolay kullanıma sahip olmalı. Pratik olmalı, Kullanışı kolay olmalı.

Yani bir linuxu hiç bişey bilmeyen kullanıcıya sunarsan, "cd, ls -la" komutu ne işe yarıyor diyebilir. Symbianda ise Dosya yöneticisnden halledebiliyorsunuz işlemlerinizi.

Tercih yapacak olsaydım eğer, N8'i tercih ederdim.

ozggurr

ozggurr

Üye
bence nokia falan hikaye en güzel telefon iphone4. alıcaksanız iphone 4 alın mini bilgisayaranız hep yanınıza gibi olsun :) tukcellde kampanyaları da baya uygun. guzel alet valla

N8'i denemeni ve sonra tekrar yazmani tavsiye ederim..

Sen onunle ne yapmak istersen o diye bosuna dememis adamlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt