N8 Şarj Olmuyor ve Açılmıyor

Sponsorlu Bağlantılar

ufuk097

ufuk097

Üye
    Konu Sahibi
N8 Şarj Olmuyor ve Açılmıyor
Merhaba arkadaşlar dün telefonumun şarjı azdı ve kendi kendine kapandı. Şarja takıp tekrar açmak istedim ama yükleme ekranında telefon kapandı ve şarja takılı olduğu halde sol taraftaki beyaz ışık yanmıyordu. Daha sonra kapalı haldeyken şarja bıraktım bu kez ışık yandı 3-4 saat sonra tekrar açtığımda batarya boş yazısı geldi. Sonra biraz uğraştıktan sonra hattımı ve hafıza kartımı çıkardım öyle anca açabildim ama ne kadar süre geçerse geçsin şarj olmuyordu. Hard reset attım düzelmedi sonra Phoenix üzerinden rom attım, bu kez normal açıldı ama yine şarja ne kadar takılı kalırsa kalsın batarya dolmuyordu sonra yine kapandı ve aynı sorunlar çıktı. Şimdi tekrar rom atmayı düşünüyorum ama düzelmez gibi geliyor. Bataryayı söküp takacam ama içini açabileceğim bi tornovida da yok. Başka bi yol var mı bu sorunla ilgili ?

Symbianizer

Symbianizer

Üye
Yeni orjinal bir batarya alırsan sorun hallolur büyük ihtimalle.

Hasand.

Hasand.

Üye
aynen bataryayı degistırin sorun hal olur

ufuk097

ufuk097

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar açıldığında fabrika ayarlarını sil ve sıfırla yaptım sonra tekrar açılınca rom attım şuan 30 dk'dır şarj alıyor gibi yani kabloyu çıkarınca batarya yarıda gösteriyor. sanırım sorun düzeldi

Edit: Arkadaşlar yeni fark ettim usb den şarj doluyor ama normal kablodan takınca şarj olmuş gibi gösteriyor ama olmuyor. bunun dışında bi problem kalmadı. bunun nedeni ne olabilir

Son düzenleme:
osmnbabaoglu

osmnbabaoglu

Üye
Sanırım board şarj soketinden Kaynaklı bir sorun soket değişirse sorun çözülür kardeşim

cyborg78

cyborg78

Üye
geçen benim n8 de ince uçlu şarjdaydı (tırt bip) dedi kesti jarş almayı, usb girişinden alıyor artık :)

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve DeV/AsA
codern

codern

Üye
benim ki de usb den almiyor ince yerden aliyor :D

• Beğen

Misafir - 361831

Benimki hiç bir yerden almıyot ne yapmalıyım

• Beğen